استفاده از آینه برای تغییر خانه

استفاده از آینه برای تغییر خانه

توسط اکتبر 15, 2023

سلاح مخفی یک دکوراتور، آینه ها چیزی بیش از یک شیء عملی هستند که در آن می توانید انعکاس خود را بررسی کنید. در صورت استفاده صحیح، می توان از یک آینه زیبا برای تقویت نور، افزودن درام، ایجاد انعکاس های جالب و نمای فریم استفاده کرد. ممکن است ابتدا عاشق یک طرح شده باشید، و سپس مکان مناسبی را برای آن پیدا کرده باشید، اما اگر برعکس کار می کنید و به دنبال آینه ای عالی برای پر کردن یک فضای خاص هستید، این کار کمی طول می کشد.  به این راهنمای خرید آینه نگاهی بیندازید تا نکاتی در مورد استفاده از آینه برای تغییر خانه خود داشته باشید.

انتخاب اندازه آینه مناسب

ممکن است یک میلیون سوال در مورد انتخاب آینه ایده آل از خود بپرسید. بهترین ارتفاع برای آینه در اتاق های سقف بلند چیست؟ چگونه یک آینه برای یک دیوار بزرگ انتخاب کنم؟ بهترین شکل برای آینه چیست؟ آیا آینه های بزرگتر بهتر هستند؟ آیا آینه اتاق من را کوچکتر می کند یا بزرگتر؟ تمام سوالات معتبری که باید از خود بپرسید. انتخاب مناسب تا حد زیادی به جایی که می‌خواهید آن را قرار دهید و آنچه می‌خواهید با آن به دست آورید بستگی دارد. اگرچه پاسخ به این سؤالات اغلب شخصی است، اما چند ترفند وجود دارد که در زیر ارائه شده است تا این شرکت را کمی آسان تر کند.

مطالب مرتبط:  هنر آینه های مسکونی: نکاتی برای انتخاب و قرار دادن آینه در خانه

از نظر اندازه، ارزش این را دارد که مکانی را که می‌خواهید آویزان کنید، بایستید یا آینه خود را نگه دارید، اندازه‌گیری کنید، زیرا یک قانون کلی وجود دارد که عرض آینه شما باید حدود دو سوم عرض هر چیزی که در بالا آویزان است (مثلاً میز کنسول) باشد. اگر قرار است آینه به جای زیبایی ظاهری کاربردی باشد، باید آن را به گونه ای آویزان کرد که مرکز آینه در خط چشم شما قرار گیرد.اگر آینه نتوانید به آن نگاه کنید چه فایده ای دارد؟ شما نمی خواهید روی نوک پا بایستید یا خمیده باشید تا نگاه کنید. جدای از آن، ارتفاع به چیزی می رسد که برای شما مناسب است. اگر بتوانید از یک یا دو نفر کمکی بخواهید که آن را در جای خود نگه دارند در حالی که شما آن را از دور تحسین می کنید، می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

استفاده از آینه برای روشن کردن اتاق

برای افزایش میزان نور طبیعی در اطراف اتاق، به سادگی یک آینه را در مقابل یا در کنار پنجره قرار دهید. مهم نیست که آسمان بیرون چقدر تاریک باشد، از نور روز استفاده می کند. هرچه آینه بزرگتر باشد، فضای روشن تر و بزرگتر احساس می شود. به عنوان مثال، در اتاق خواب، یک آینه بزرگ قطعه مناسبی است که فضا را سبک‌تر و بازتر می‌کند، به‌ویژه زمانی که برای قدرت بازتابی بیشتر در بالای یک صندوق عقب آینه‌ای قرار می‌گیرد.

فقط نور طبیعی نیست که می توان به این روش دستکاری کرد. آینه ها در تأکید بر خروجی سایر منابع نور نیز عالی هستند. اگر وظیفه دارید یک فضای تاریک را تزئین کنید، قرار دادن یک آینه در نزدیکی یک چراغ رومیزی می تواند تفاوت را ایجاد کند.

مطالب مرتبط:  نحوه تمیز کردن آینه: نکات اصلی تمیز کردن

آینه گرد نقره ای

نحوه ایجاد یک نقطه کانونی با یک آینه

وقتی صحبت از انتخاب هنر دیواری برای خانه شما می شود، آینه های دکوراتیو با قاب های تزئین شده یا طرح های مجسمه ای می توانند به اندازه نقاشی ها تأثیر بگذارند. کاناپه ها اغلب نقاط پرطرفداری هستند که می‌توان آینه را بالای آن آویزان کرد، اما در اتاق‌هایی که فاقد این ویژگی هستند، یک آینه بزرگ‌تر ابزاری عالی برای دیکته کردن مرکز اتاق است.

روش دیگر، با استفاده از گروهی از آینه‌های کوچک‌تر برای افزودن نکات تزئینی به یک دیوار ساده، آزمایش کنید. چه یکنواختی را با سبک‌هایی با همان شکل و رنگ قاب یا ترکیبی متنوع از طرح‌ها و اندازه‌ها انتخاب کنید،

آینه خود را یک پنجره بسازید

در اتاق‌های بدون پنجره (معمولاً حمام‌ها)، یک آینه می‌تواند دنیای متفاوتی ایجاد کند. یک طرح بزرگ انتخاب کنید تا درخشندگی را به حداکثر برسانید و فضا را بزرگتر کنید. این نیز به طور عملی برای شما مفید خواهد بود. به عنوان مثال، هنگام اضافه کردن کارهای تکمیلی به آرایش خود، مجبور نخواهید بود که روی سینک روشویی خود خم شوید. آینه های بدون قاب ابزار عالی در این موارد هستند، به دنبال طرحی باشید که از دیواری به دیوار دیگر متناسب با فضای شما باشد تا جلوه ای بدون درز ایجاد کنید.

فراتر از حمام، یکی دیگر از ترفندهای هوشمندانه در مناطق تاریک خانه (مانند راهروها ) انتخاب آینه ای است که به گونه ای طراحی شده است که شکل قاب پنجره سنتی را تقلید کند. این به شما اجازه می دهد تا توهم وذود نور از طریق پنجره را ایجاد کنید.

مطالب مرتبط:  چه چیزی باعث کدر شدن آینه می شود؟

بازی در اطراف با اشکال و تقارن

شما مجبور نیستید با انتخاب آینه های مستطیل شکل سنتی به کاربردی بودن و کارایی خود دل ببندید، گزینه های خود را کاوش کنید؛ سبک‌های طراحی کوچک، بزرگ، مربع، گرد، قاب‌دار، آراسته و بسیاری دیگر در طیف وسیعی از آینه‌های ایستاده، رومیزی و دیواری ما وجود دارد .

قرار دادن و موقعیت یابی نیز قابل تفسیر است. برای مثال، آویزان کردن یک آینه قدی به صورت افقی در پشت تخت، هم تعجب آور و هم تاثیرگذار است. و چرا سعی نمی کنید یک نما را کادربندی کنید؟ هنگامی که آینه ها به صورت جفت در دو طرف پنجره یا درگاه استفاده می شوند، حس تعادل و هماهنگی ایجاد می کنند و سمت مخالف اتاق را از جلو به عقب و همچنین از چپ به راست منعکس می کنند.

کاربردهای عملی آینه روشویی را نیز فراموش نکنید ، خواه آینه ای را انتخاب کنید که برای این منظور طراحی شده است، یا یک آینه آویزان را روی سطحی مانند میز قرار دهید تا طرح میز آرایش خود را داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید