این سازه چهاردیواری با فضای داخلی آن جان می بخشد، خواه خانه، دفتر یا اتاق باشد. یک ساختمان مانند یک سازه بی روح بدون هیچ فضای داخلی خواهد بود. به همان اندازه که نحوه ساخت آنها ضروری است، نحوه طراحی داخلی و خارجی است. دکوراسیون منزل شما بیانگر این است که شما چه کسی هستید. برای خرید انواع آینه تزئینی ، آینه دکوراتیو در اصفهان ، آینه قدی در اصفهان و خرید آینه در اصفهان با شیشه و آینه مرادخانی تماس بگیرید.

اگر مفهوم آن چیزی باشد که دلتان می خواهد، هیچ چیز از مد نمی افتد. این روزها بسیاری از خانه ها دارای آینه های فانتزی در اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری، راهرو و آشپزخانه هستند. وقتی از آینه ها به عنوان یک وسیله دکوری استفاده می کنید، اتاق به طور طبیعی تر می درخشد و این تصور را ایجاد می کند که بزرگتر است و به خانه حس زیبایی می دهد.

برای بهبود فضای داخلی خود از آینه های طراحان برای اتاق نشیمن استفاده کنید

آینه های مدرن برای اتاق نشیمن را می توان به عنوان یک عنصر درجه یک برای بهبود ظاهر و احساس هر طراحی خانه استفاده کرد. این می تواند یک کار دلهره آور باشد، اما با چیدمان مناسب، فضا بزرگ تر، روشن تر و جذاب تر به نظر می رسد. به همین دلیل است که آینه های تزئینی مورد علاقه طراحان است زیرا ظاهر فضا را کاملاً تغییر می دهند. در حالی که استفاده از آینه برای چیدمان فضای داخلی ممکن است آسان به نظر برسد، اینطور نیست.

مطالب مرتبط:  انتخاب بهترین آینه برای خانه

یاد بگیرید که چگونه آینه های اتاق خود را به درستی بچینید. در اینجا چند نکته برای شما آورده شده است:

1. مبلمان را در نظر بگیرید

استفاده از آینه در طراحی داخلی به دیوارکوب های بیضی محدود نمی شود. هر سبک مبلمان، از جمله قاب تخت و بوفه، می تواند آینه را در خود جای دهد. آینه هایی که برای تزئین دیوارها یا مبلمان شما استفاده می شوند، البته باید به شکل مناسبی نگهداری شوند. در غیر این صورت ظاهری که ارائه می دهد به سرعت بدتر می شود. برای حفظ ظاهر خوب آینه ها همیشه آینه های مدرن با روکش ها یا قالب گیری ها را انتخاب کنید که در عین پوشاندن رگه ها و علائم ظاهری پیچیده ایجاد می کنند.

2. آینه ها را در جلوی پنجره قرار دهید تا نور را به حداکثر برسانید

هنگام استفاده از آینه های تزئینی در اتاق نشیمن، مهم است که مکان را در نظر بگیرید. اگر می خواهید نور را در اتاق های نشیمن یا ناهارخوری جمع و جور به حداکثر برسانید، آینه های فانتزی می توانند مفید باشند. با چیدمان دقیق آینه ها، می توانید فضا را بدون استفاده از نور مصنوعی روشن کنید.

گسترش فضا با آینه

گسترش فضا با آینه

3. یک آینه را در جایی قرار دهید که فکر می کنید باید منعکس شود.

ممکن است مکان‌هایی در خانه شما وجود داشته باشد که نیاز به تمرکز یا درون‌بینی شما داشته باشد. می توانید یک آینه تزئینی در آنجا نصب کنید، اما ابتدا مطمئن شوید که آنچه را نشان می دهد دوست دارید. یک آینه ممکن است ظاهر یک گوشه شلوغ یا فضای غیرجذاب را کاملاً تغییر دهد.

مطالب مرتبط:  آینه چوبی کوچک، یک قطعه دکور خانه جاودانه و همه کاره

4. یک آینه پنجره پیدا کنید

اگر فضای شما کوچک است و فاقد هر گونه آینه است، آینه پنجره ای که بریده شده و قاب شده است تا شبیه پنجره باشد، گزینه ای است. این تصور فضای اضافی را ایجاد می کند و باعث می شود مکان کمتر احساس شود. یک آینه پنجره با قرار دادن آن در کل اتاق در مرکز توجه قرار می گیرد.

5. یک آینه تزئینی به ورودی اضافه کنید

هر کسی که می خواهد خانه را ترک کند باید به یک آینه ورودی دسترسی داشته باشد. اگر سالن‌ها و سرسراها خیلی بزرگ نیستند، افزودن یک آینه ظاهر آن‌ها را تقویت می‌کند.

6. سر تخت آینه تزئینی برای اتاق نشیمن

به‌عنوان مرکز کانونی اتاق، تخت‌های سر در اتاق‌خواب‌ها هر آنچه را که روی آن‌ها است در کل فضا منتقل می‌کنند. مانند هر آیتم دیگری، آینه یک سر تخت خوب است. بر خلاف اتاق های دیگر، مکان آینه بسیار مهم است. در غیر این صورت، نور اضافی ممکن است وارد اتاق شما شود و در شب به اتاق شما بتابد و از خواب راحت شما جلوگیری کند. طرح‌های تخته‌سرای آینه‌ای گزینه‌ای فوق‌العاده هستند که وقتی فضای دیوار زیادی در اتاق خواب زیر شیروانی وجود ندارد، مورد توجه قرار می‌گیرد.

7. از شومینه استفاده کنید

اگر از یک متخصص در این زمینه بپرسید که آنها ترجیح می دهند آینه ها را کجا قرار دهند، احتمالاً به مکان خاصی نزدیک شومینه اشاره می کنند. برای اینکه به آینه فضایی برای تنفس بدهید، آن را 3 تا 6 اینچ بالاتر از مانتو قرار دهید. اگر نه، می توانید آن را به روشی شیک دوباره تنظیم کنید. آینه را به شومینه تکیه دهید و فراموش نکنید که وسایل تزئینی دیگری مانند یک گلدان شیشه ای یا یک اثر هنری اضافه کنید.

مطالب مرتبط:  راه هایی برای به حداکثر رساندن فضای حمام

8. از قرار دادن مستقیم آینه در جلوی تخت خودداری کنید

آینه در اتاق خواب یکی از ضروریات است. اگرچه وضعیت ایده آل برای آنها این است که با تخت روبرو نشوند. طراحان ادعا می کنند که آینه ها ممکن است به راحتی به عنوان یک عامل حواس پرتی در منطقه ای عمل کنند که قرار است شما بتوانید در آن استراحت کنید. قابل قبول است که میزهای کنار تخت، کمد، و اثاثیه همراه با آینه را به فضا اضافه کنید تا مجلل تر به نظر برسد.

نتیجه

آینه های تزئینی می توانند ظاهر هر طراحی داخلی را تا حد زیادی بهبود بخشند. با قرارگیری و طراحی مناسب، آینه‌های فانتزی می‌توانند فضا را بزرگ‌تر، روشن‌تر و جذاب‌تر نشان دهند.

فرقی نمی‌کند اثاثیه آینه‌ای را انتخاب کنید، آینه‌ها را جلوی پنجره‌ها قرار دهید، آینه‌ای تزئینی به ورودی اضافه کنید یا فضایی به سبک سلطنتی ایجاد کنید، گزینه‌های زیادی برای مطابقت با سلیقه و سبک شخصی شما وجود دارد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از آینه های مدرن در خانه شما، قرار دادن کلید است. از قرار دادن آینه در جلوی تخت به طور مستقیم خودداری کنید و گزینه های دیگر مانند میزهای کنار تخت، کمدها و وسایل همراه با آینه را در نظر بگیرید.