پلی کربنات

پلی کربنات

توسط دی 25, 1402

پلی کربنات یا شیشه – همه آنچه باید بدانید!

وقتی نوبت به انتخاب بهترین جایگزین شیشه می رسد، گزینه های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال، ما مواد پلی کربنات داریم. این نه تنها قوی است، بلکه یک گزینه مواد بادوام است.

این روزها ورق های پلی کربنات به طور گسترده در پروژه های مختلف بهسازی منزل استفاده می شود. اما این بدان معنا نیست که ورق های شیشه ای منسوخ شده اند. این پست وبلاگ تمام چیزی است که شما باید در مورد تفاوت بین پلی کربنات و شیشه بدانید. بنابراین، اجازه دهید وارد آن شویم!

پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات در اصل یک ورق ترموپلاستیک شفاف است. قوی، بادوام و تا حد زیادی مقاوم در برابر حرارت است. به دلیل استحکام اضافی آن، به طور گسترده در پروژه های تجاری استفاده می شود.

پلی کربنات در مقابل شیشه – تفاوت خواص

تعجب خواهید کرد اگر بدانید پلی کربنات دارای ویژگی های عالی است. بیایید دریابیم که چگونه با شیشه استاندارد مقایسه می شود.

روی میز: پلی کربنات یا شیشه؟

حال، اجازه دهید چند سناریو موردی را مورد بحث قرار دهیم که در آن نحوه عملکرد هر دوی این مواد را مشاهده خواهیم کرد. ابتدا روی میزها را داریم. اکنون میزهای شیشه ای در اینجا بسیار محبوب هستند. صرفاً به دلیل ظاهر تمیز و سفارشی سازی آسان آنها.

مطالب مرتبط:  آینه بالای شومینه: ایده ها و قوانین طراحی که باید بدانید

با این حال، می توانید رومیزی پلی کربنات را نیز انتخاب کنید. این به این دلیل است که آنها بادوام تر و قوی تر از همتایان شیشه ای خود هستند. بنابراین، اگر حداکثر استحکام چیزی است که می‌خواهید، پلی کربنات ماده‌ای است که باید با آن همراه شوید.

سقف: پلی کربنات یا شیشه؟

مصالح سنتی سقف این روزها کمتر رایج شده است. بیشتر و بیشتر صاحبان خانه ها مصالح سقفی مدرن و در عین حال زیبایی شناسی را انتخاب می کنند. حتی در اینجا، پلی کربنات و شیشه، هر دو مواد، عملکرد بسیار خوبی دارند.

به عنوان مثال، می توانید سقف های پلی کربنات را در نظر بگیرید، زیرا آنها سبک وزن هستند و در مقایسه با سقف های شیشه ای هزینه کمتری دارند. در مقابل، جذابیت زیبایی شناسی سقف های شیشه ای به سادگی برجسته است. اما، آنها گران تر هستند و همچنین می توانند با تأثیر قابل توجهی شکسته شوند.

گلخانه ها: پلی کربنات یا شیشه؟

ساخت یک گلخانه تقریباً هر صاحب خانه را مجذوب خود می کند. اما انتخاب نوع شیشه مناسب می تواند کار سختی باشد. حتی در اینجا، مواد پلی کربنات واقعا می درخشد. به این دلیل که بادوام است و کمتر در معرض شکستگی است.

بنابراین، اگر بچه‌هایی دارید که در اطراف خانه باغ بازی می‌کنند، پلی کربنات ماده‌ای است که باید با آن بروید. از جنبه منفی، ممکن است پس از سال ها استفاده به زیبایی شیشه به نظر نرسد. اما، جدای از این، در اینجا هیچ اشکال عمده ای برای پلی کربنات وجود ندارد.

مطالب مرتبط:  ساخت آینه

درب آکواریوم: پلی کربنات یا شیشه؟

وقتی در مورد آکواریوم صحبت می کنیم، این مواد شیشه ای است که به ذهن ما خطور می کند. بدون شک، آکواریوم های شیشه ای عالی به نظر می رسند، اما به اندازه آکواریوم های پلی کربنات ایمن نیستند. این به این دلیل است که سطح سخت پلی کربنات به سختی شکسته می شود.

بنابراین، آکواریوم های پلی کربنات در اینجا گزینه ایمن تر هستند. به علاوه، آنها نیز سبک وزن هستند. اما، برای استفاده حداکثری از آنها، باید آنها را به طور منظم تمیز کنید.

درب آکواریوم پلی کربنات یا شیشه

بعد، در و پنجره خانه را داریم. اینها عناصر یک خانه هستند که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین، نمی توان در مورد استحکام و دوام در اینجا مصالحه کرد. معمولاً برای پنجره ها و درها از ورق های شیشه سکوریت استفاده می شود.

شیشه سکوریت بسیار قوی و همچنین بسیار بادوام است. اما در مقایسه با پلی کربنات، گرانتر است. بنابراین، برای حداکثر ایمنی، بسیاری از صاحبان خانه ها مواد پلی کربنات را انتخاب می کنند. مقرون به صرفه تر و بادوام تر از هر شیشه استاندارد ایمنی است.

جداکننده اتاق: پلی کربنات یا شیشه؟

جداکننده اتاق به شما کمک می کند تا از هر اتاق بیشترین بهره را ببرید. اکثر پیمانکاران از ورق های پلی کربنات برای جداکننده اتاق استفاده می کنند. قیمت مقرون به صرفه و دوام آن آنها را جذب می کند، در حالی که صاحبان خانه ها پارتیشن های شیشه ای را ترجیح می دهند.

مطالب مرتبط:  آینه نامتقارن

اگرچه این یک موضوع ترجیح شخصی است، هر دو این مواد یک هدف را دنبال می کنند. یکی برای چشم خوشایندتر است و دیگری روی جیب سبک تر است. بسته به بودجه و انتخاب خود می توانید یکی از این دو متریال را انتخاب کنید.

تماس با مواد غذایی: پلی کربنات یا شیشه؟

برای نگهداری مواد غذایی، شیشه برنده واضح است. این به این دلیل است که ظروف نگهداری شیشه ای اجازه نمی دهند هیچ آلاینده ای با ذرات غذا تماس پیدا کند. در نتیجه از آن به عنوان مواد غذایی مناسب یاد می شود.

از طرف دیگر، ظروف پلی کربنات مواد غذایی ممکن است به دلیل سبک وزن و قیمت مقرون به صرفه، عده ای را به خود جذب کنند، اما مواد غذایی مناسبی نیستند.

سفارش آینه و شیشه

صاحبان خانه می توانند ورق های پلی کربنات و شیشه را برای هر یک از پروژه های بهبود خانه خود سفارش دهند. آینه مرادخانی دارای طیف گسترده ای از آینه های با کیفیت مانند آینه دکوراتیو است. شما می توانید هر یک از این مواد را در اندازه و سطح ضخامت دلخواه خود انتخاب کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید