شیشه Low-E چیست و آیا به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند؟

شیشه Low-E چیست و آیا به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند؟

توسط می 11, 2024

شیشه Low-E چیست؟

شیشه Low-E (تابش کم) دارای یک پوشش شفاف و نازک میکروسکوپی است که انرژی مادون قرمز موج بلند را منعکس می کند. این پوشش قابل رویت نیست و اجازه می دهد تا حد امکان نور طبیعی وارد خانه شود، اما به محافظت از خانه شما در برابر اشعه های UV ناخواسته کمک می کند. این اشعه‌های فرابنفش می‌توانند پوست شما را بسوزانند، فرش‌هایتان را محو کنند و به مبلمان‌تان آسیب بزنند، اگر دائماً به داخل خانه‌تان بتابند. این پوشش شفاف روی پنجره ها همچنین به کنترل نور مادون قرمز در هنگام ورود و خروج از اتاق در خانه شما کمک می کند.

در فروشگاه بزرگ آینه مرادخانی انواع محصولات شیشه و آینه را مانند آینه دکوراتیو با بهترین کیفیت و بهترین قیمت میتوانید بیابید.

پس آیا این شیشه به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند؟

در واقع این کار را انجام می دهد. با انعکاس برخی از بخش‌های طیف نور خورشید به داخل خانه، خانه شما را در زمستان گرم‌تر نگه می‌دارد و با انعکاس برخی از بخش‌ها به بیرون در تابستان، خانه شما را خنک‌تر نگه می‌دارد. این به عنوان یک عایق عمل می کند ، به کاهش هزینه های انرژی و صرفه جویی در هزینه قبض های گرمایش و سرمایش کمک می کند.

انواع پوشش های Low-E

  1. پوشش های غیرفعال Low-E (Hard-Coat) : پوشش های غیرفعال Low-E با استفاده از فرآیند پیرولیتیک تولید می شوند که یک پوشش پیرولیتیک ایجاد می کند. سپس پوشش روی نوار شیشه‌ای اعمال می‌شود که روی خط شناور تولید می‌شود، که باعث می‌شود پوشش به سطح شیشه داغ “جوش بخورد”. این همجوشی یک پیوند قوی یا “پوشش سخت” ایجاد می کند که بسیار بادوام است.
  2. پوشش‌های کنترل خورشیدی Low-E (Soft-Coat) : پوشش‌های کنترل خورشیدی Low-E با استفاده از فرآیند رسوب بخار پراکنده مگنترون (MSVD) تولید می‌شوند، به این معنی که پوشش به صورت آفلاین روی شیشه‌های پیش‌بریده در یک محفظه خلاء اعمال می‌شود. دمای اتاق. این پوشش، که به آن “روکش نرم” نیز گفته می شود، باید در یک شیشه عایق (IG) یا واحد لمینت آب بندی شود. پوشش نرم دارای انتشار کمتر و عملکرد کنترل خورشیدی برتر است. این پوشش بالاترین عملکرد کنترل خورشیدی را ارائه می دهد.
مطالب مرتبط:  طرح های آینه کاری به صورت جورچین و چیدمان

کدام نوع شیشه روکش کم E برای آب و هوای من بهترین است؟

آیا مطمئن نیستید که کدام نوع شیشه Low-E برای شما بهترین است؟ قبل از تصمیم گیری، مهم است که آب و هوای منطقه خود را در نظر بگیرید:

  • اگر در آب و هوای بسیار سرد زندگی می‌کنید، شیشه‌ای با روکش سخت Low-E ممکن است گزینه‌ای برای شما باشد، زیرا اجازه می‌دهد بخشی از انرژی مادون قرمز موج کوتاه خورشید از شیشه عبور کند. این به گرم کردن خانه شما در زمستان کمک می کند و به شیشه اجازه می دهد تا انرژی گرمایی موج بلند داخلی را به داخل بازتاب دهد.
  • با این حال، اگر در آب و هوای سرد و گرم زندگی می‌کنید که تقریباً تمام ایالات متحده را پوشش می‌دهد، شیشه‌ای با پوشش نرم Low-E بهترین است، زیرا محافظت بهتر در برابر اشعه ماوراء بنفش را ارائه می‌دهد و دارای U-value بهتری است. پوشش نرم Low-E همچنین هوای گرم و خنک را به داخل اتاق شما بازتاب می دهد، به جای اینکه اجازه دهد هوا به بیرون نشت کند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید