آینه جاکفشی

آینه جاکفشی

توسط تیر 26, 1402

جدول محتوا

یکی از وسایل بسیار مهم و کاربردی جاکفشی است که در تمام خانه پیدا می شود، بهتر است این جاکفشی ها آینه داشته باشند تا قبل از خروج از خانه و در صورت وجود، خود را در آینه ببینیم. جاکفشی وسیله ای برای سازماندهی کفش، کلید و سایر وسایل منزل است. همچنین جاکفشی نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی خانه دارد و خانه را زیباتر می کند به همین دلیل بهتر است به نوع، جنس، مدل، آینه، رنگ و سایز آن قبل از خرید دقت کنید. برای خرید آینه در اصفهان با هر طرحی که می پسندید، می توانید به شیشه و آینه مرادخانی مراجعه کنید. مهم ترین نکته زمانی که قصد خرید آینه جاکفشی را دارید این است که جای آن را در خانه مشخص کرده و ابعاد محل مورد نظر را از قبل تایید کنید. اما نگران نباشید زیرا آینه جاکفشی در سایزها و مدل های مختلف وجود دارد و به راحتی می توانید آنچه را که دوست دارید انتخاب کنید یا آن را برای خود سفارش دهید.

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشت این است که جاکفشی و آینه نباید تمام دیوار را بپوشاند بلکه ممکن است یک سوم آن را اشغال کند یا اگر کمی بزرگتر باشد دید بهتری دارد. سفارش آینه جاکفشی می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی باشد که مدل های جاکفشی موجود در بازار را نمی پسندند و به همین دلیل می خواهند طرحی کاملا جدید داشته باشند و با سفارش جاکفشی می توانند هر طرح قابل اجرا را انجام دهند.

مطالب مرتبط:  آینه طلایی

قیمت آینه جاکفشی چگونه محاسبه می شود؟

برای اینکه بتوانید قیمت جاکفشی را تعیین کنید باید در نظر بگیرید که جاکفشی و قاب آینه جاکفشی از چه موادی ساخته شده است زیرا اگر چوب گردو یا افرا یا ام دی اف یا ملامین باشد هر کدام قیمت متفوتی دارند که بر قیمت نهایی جاکفشی تاثیر می گذارند. کیفیت محصول، مواد به کار رفته و گریدهای مختلف تاثیر زیادی در قیمت آن دارد. در ضمن تفاوت قیمت جاکفشی آینه ای می تواند به عواملی چون: اندازه آینه، جنس آینه، نوع کمد، ابعاد آینه، یراق آلات، جنس بدنه، جنس درب، نوع طراحی و نحوه اجرا باشد. برخی از آینه های جاکفشی بلند هستند و برخی از این آینه ها نیز به دیوار متصل می شوند.

انواع آینه جاکفشی

وقتی میخوای از خونه بیرون بری و بری سر کار یا با دوستات جلسه میذاری و میخوای به جلسه ات برسی، وقتی کفشاتو میپوشی یه بار توی آینه استایلت رو چک میکنی و بعد میری بیرون. مدل های زیادی از آینه جاکفشی وجود دارد که می توانید با توجه به منزل و دکوراسیون داخلی خود آن ها را انتخاب کنید مانند:
مدل آینه گرد بالای جاکفشی که یکی از رایج ترین انواع آینه جاکفشی می باشد. این آینه ها بزرگ و گرد هستند و تقریباً می توان گفت تمام بدن شما را نشان می دهد. بسته به بزرگ یا کوچک بودن جاکفشی می توانید از آینه های گرد بزرگ یا آینه های گرد کوچکتر استفاده کنید.
چند آینه در کنار هم یکی از روش های مد روز است. در این نوع چند آینه بزرگ و کوچک به صورت نامنظم در کنار هم قرار می گیرند و زاویه دید وسیع تری به شما می دهند. به عنوان مثال چند مدل آینه گرد کوچک و بزرگ که به راحتی با هم در بالای قفسه کفش نصب می شوند.
آینه قدی برای بالای قفسه کفش نیز یکی از رایج ترین و کلاسیک ترین انواع آینه جاکفشی به شمار می رود که بسیاری از خانه ها حتی خانه های مدرن از این مدل استفاده می کنند. قیمت جاکفشی ایستاده آینه دار تفاوتی با سایز جاکفشی ندارد اما آینه به کار رفته و چوب استفاده شده برای این نوع آینه نیز بیشتر است. بسته به قد یا کوتاهی جاکفشی می توانید از آینه های مستطیلی بلند یا کوتاه به عنوان الگوی آینه ای برای قسمت بالای جاکفشی استفاده کنید. در برخی از مدل ها به جای اینکه آینه را بالای جاکفشی قرار دهند، آن را در کنار جاکفشی قرار می دهند و حتی در بسیاری از موارد می توانید خود را قد بلند ببینید!

مطالب مرتبط:  آینه دیواری دکوراتیو

آینه جاکفشی

ویژگی های آینه برای جاکفشی

برای داشتن خانه ای زیبا بهتر است از وسیله ای زیبا و باکیفیت استفاده کنید، مثلاً قفسه کفش و قاب آینه یکی از مهم ترین ویژگی های جاکفشی است. معمولا جاکفشی در ورودی خانه قرار می گیرد و در همان ابتدای کار بهتر است نمای خوب و مرتبی ایجاد شود پس در خرید آن دقت کنید. آینه باید جنس خوبی و مقاومت خوبی داشته باشد. قاب آینه باید جنس خوبی داشته باشد و چوب مرغوب آن خط و خش نداشته باشد و اگر کمدی است درب آن به راحتی باز و بسته شود. ویژگی دیگر این است که شما باید اندازه ای بخرید که متناسب با خانه شما باشد و بزرگتر از آنچه برنامه ریزی کرده اید نباشد. یا اینکه آینه آنقدر کوچک است که جای جاکفشی نمی شود. پس در هنگام خرید آینه جاکفشی به این نکات توجه کافی داشته باشید.
آینه جاکفشی بلند را می توان یکی از ویژگی های مهم در خرید جاکفشی دانست. این مدل جاکفشی بسیار پرطرفدار است و برای خانه هایی که ورودی خانه فضای زیادی برای قرار دادن این حجم از آینه و جاکفشی دارد نیز استفاده می شود.
با جاکفشی ایستاده آینه دار بسته به مدل و طرح، می توان آینه را در کنار یا بالای جاکفشی نصب کرد. اگر این جاکفشی دارای کمد ایستاده برای آویختن لباس است می توان درب کمد را به عنوان آینه در نظر گرفت و در صورت نبود کمد، بالای کمد جایی را برای قرار دادن آینه انتخاب کنید. یکی از مدل های مدرن آینه جاکفشی بلند به این صورت است که آینه به درب جاکفشی متصل می شود.

مطالب مرتبط:  راه هایی برای زیباسازی خانه با آینه

بهترین مدل جاکفشی آینه ای کدام است؟

یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین مدل جاکفشی، مدل جاکفشی آینه دار برای آویزان کردن کیف، کلید و … می باشد. مدل دیگری که بسیار پرطرفدار است و خیلی ها آن را می خواهند جاکفشی آینه دار با صندلی است، در این مدل یک نشیمن در کنار جاکفشی قرار دارد که با نشستن روی آن راحتتر می توانید کفش ها را بپوشید.
بسیاری از اوقات شما قبلاً یک جاکفشی معمولی دارید و به دلایلی نمی خواهید یک جا کفشی آینه دار بخرید. در این مواقع تنها با خرید آینه می توانید دکوراسیونی شیک و جذاب برای ورودی خانه ایجاد کنید. برای آینه کاری یک جاکفشی ساده، آینه ای بخرید که اندازه جاکفشی شما باشد و فریمی را انتخاب کنید که تا حد امکان به رنگ و طرح جاکفشی نزدیک باشد.

آینه جاکفشی مدرن

جاکفشی کنسولی آینه دار یک آینه جاکفشی های مدرن محسوب می شود که هم زیبا و هم مدرن است. در اینجا جاکفشی همراه با آینه ای به اندازه و شکل کمد، ابزار بسیار کاربردی در نظر گرفته می شوند. این نوع جاکفشی ها وسیله ای تزیینی برای منزل و دکوراسیون داخلی منزل محسوب می شوند. جاکفشی های آینه دار معمولا در مدل های پایه، بدون پایه و دیواری برای فضای خانه ساخته می شوند. اگر خانه شما یکی از آن خانه های مدرن است، می توانید از این جاکفشی کنسولی آینه دار استفاده کنید.
آینه جاکفشی به خودی خود وسیله ای مدرن در خانه ها به حساب می آید، چرا که معمولا در خانه های قدیمی از جاکفشی های معمولی استفاده می شود، حتی جاکفشی های آهنی نیز یکی از نوستالژی هایی است که می تواند وجود داشته باشد.

آینه جاکفشی سنتی

بسیاری از خانه ها مبلمان و دکوراسیون خود را به سبک سنتی دوست دارند. سبک سنتی حالتی از چوب تیره است که دارای نقوش و اشکال هندسی مانند لوزی است که در آنها بسیار به کار رفته است. یک آینه جاکفشی سنتی معمولا در بالای جاکفشی دو در یافت می شود. در این مدل جا کفشی معمولا از چوب گردو، روسی و … ساخته می شوند و بسیار بادوام و محکم هستند و به راحتی شکسته و آسیب نمی بینند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید