چرا خانه شما باید آینه با کیفیت بالا داشته باشد؟

چرا خانه شما باید آینه با کیفیت بالا داشته باشد؟

توسط شهریور 4, 1402

یک آینه خیلی بیشتر از یک تکه شیشه بازتابنده روی دیوار شماست. آینه ها می توانند به هر اتاقی حس زیبایی ببخشند. آنها می توانند فضا را به خانه های کوچک اضافه کنند و با انعکاس نور داخلی آن را بهبود بخشند. با این حال، اگر می‌خواهید دیوارهای خود را با آینه‌های شکل‌دار تزئین کنید، انتخاب آینه با کیفیت بالا که در طول زمان زیبا و درخشان باقی می‌ماند بسیار مهم است. امروزه می توانید طیف وسیعی از آینه ها را برای هر محیطی پیدا کنید. چه به دنبال یک آینه عتیقه باشید و چه فقط یک آینه ساده ، طیف وسیعی از آن باورنکردنی است.

در این مقاله نکاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که به شما کمک می کند یک آینه باکیفیت را بشناسید و تفاوت بین یک آینه با کیفیت و یک آینه بد کیفیت را درک کنید.

کیفیت آینه با چهار عامل تعیین می شود:

 • خلوص ورق شیشه ای
 • صاف بودن ورق شیشه
 • ضخامت شیشه آینه
 • پوشش بازتابنده شیشه (این پوشش ورق شیشه را به آینه تبدیل می کند)

ویژگی های آینه با کیفیت بالا

در فرآیند ساخت، خلوص مواد اولیه مصرفی و میزان خلوص آنها بر کیفیت نهایی شیشه تاثیر می گذارد. آینه های باکیفیت طراح نیاز به شیشه های باکیفیت دارند و بهترین شیشه ها هیچ عیب و نقصی ندارند، بنابراین انعکاس آن به هم نمی خورد.

یک آینه خوب چقدر باید ضخامت داشته باشد؟

کیفیت شیشه هنگام تعیین کیفیت آینه بسیار مهم است، اما کیفیت کلی آینه را می توان با ضخامت آینه تعیین کرد. اگر می خواهید یک آینه با کیفیت برای خانه خود داشته باشید، چندین ضخامت استاندارد برای انتخاب وجود دارد. آینه ها در ضخامت های 1/8، 3/16 و 1/4 اینچ برای مصارف خانگی موجود هستند.

مطالب مرتبط:  آینه گریم

اگر می خواهید کیفیت بالایی داشته باشید، باید آینه های ضخیم تر را انتخاب کنید. اگر بودجه شما اجازه می دهد، همیشه باید آینه ای با ضخامت 1/4 اینچ انتخاب کنید.

ضخامت 1/4 اینچ تضمین می کند که آینه بازتاب را مخدوش نمی کند، حتی اگر دیواری که روی آن نصب شده است کاملاً صاف نباشد. از آنجایی که شیشه انعطاف پذیر است، همانطور که چسب خشک می شود، آینه را در برابر هرگونه ناهماهنگی در دیوار قالب می کند. در نتیجه بازتاب مخدوش می شود. بنابراین، قبل از اینکه به سراغ آینه بروید، بهتر است هر گونه ناهماهنگی در دیوار خود را اصلاح کنید.

آینه مناسب اتاق

آینه مناسب اتاق

کیفیت نقره کاری آینه

برای ساخت یک آینه، یک ماده براق مانند قلع-جیوه، آلومینیوم یا نقره به پشت شیشه شفاف چسبانده شده است.

اکنون نقره به عنوان پوشش بازتابنده روی آینه های با کیفیت بالا استفاده خواهد شد. برای جلوگیری از کدر شدن نقره، آینه چندین بار آب بندی و رنگ می شود.

همانطور که قبلاً گفته شد، مواد پوششی متعددی وجود دارد که رایج ترین آنها مخلوطی از نیترات نقره و سایر ترکیبات شیمیایی است. سپس این سطح با سرب قرمز پوشانده می شود که از نیترات نقره به صورت مکانیکی محافظت می کند. سپس سرب قرمز با یک لایه نهایی سیلر مهر و موم می شود.

اگر می‌خواهید آینه‌ای باکیفیت برای خانه خود داشته باشید، به خاطر داشته باشید که آینه‌های ارزان‌تر دارای پوشش‌های با کیفیت پایین‌تر و بسیار نازک از مواد بازتابنده نسبت به آینه‌های گران‌تر هستند.

برای انتخاب یک آینه باکیفیت، با یک شرکت تخصصی شیشه در مورد آنچه از آینه از نظر کیفیت انعکاس و طول عمر انتظار دارید مشورت کنید. آینه هایی که در فروشگاه ها یا بازارهای محلی یافت می شوند معمولاً کیفیت پایین و قیمت پایینی دارند. بنابراین، اگر می خواهید کیفیت خوبی داشته باشید، باید به شیشه فروشی محل خود بروید.

مطالب مرتبط:  چگونه آینه مناسب برای دیوار خود انتخاب کنید؟

افکار و نتیجه گیری نهایی

همانطور که قبلاً گفته شد، همه آینه ها یکسان ساخته نمی شوند و اگر می خواهید آینه ای با طول عمر بالا داشته باشید، قطعاً باید به دنبال یک آینه با کیفیت بالا بروید. در اینجا پایان مقاله همراه با نکاتی دیگر در مورد نحوه انتخاب یک آینه خوب است.

 • آینه های باکیفیت حاوی مقدار زیادی نقره هستند.
 • پشت دارای چندین لایه رنگ محافظ است.
 • آینه های “بدون مس” بهترین هستند. این به طور قابل توجهی عمر آینه را افزایش می دهد.
 • ضخامت مهم است!
 • این آینه در ضخامت های 14 اینچی و نازکتر موجود است. اگر 14 اینچ نباشد، آینه ای با کیفیت پایین تر است.

باید از اتاقی که قصد دارید آینه را در آن آویزان کنید و همچنین سبک آینه ای که مکمل دکوراسیون موجود است، آگاه باشید. اگر به دنبال یک آینه دکوراتیو باکیفیت برای خانه خود هستید، به جز شیشه و آینه مرادخانی نگاه نکنید. ما طیف گسترده ای از آینه های ساده، طراحان و عتیقه را ارائه می دهیم که مطمئناً می توانند زیبایی خانه شما را افزایش دهند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید