کاوش در سقف ها و نورگیرهای شیشه ای و آینه ای موزاییک

کاوش در سقف ها و نورگیرهای شیشه ای و آینه ای موزاییک

توسط خرداد 4, 1403

شیشه یک ماده جذاب است که می تواند کاملاً ظاهر و احساس یک فضا را تغییر دهد، به خصوص زمانی که برای ایجاد یک سقف خیره کننده استفاده شود. یک عنصر سقف شیشه ای می تواند حس لوکس و ظرافت را به دکوراسیون خانه شما القا کند و زیبایی و حجم فضایی را ارتقا دهد. زمان آن فرا رسیده است که از جذابیت متمایز شیشه ها و سبک هایی استفاده کنید که برای تعریف فضاها و سبک زندگی شما طراحی شده اند.

انواع مختلفی از افزودنی های ارزش شیشه ای وجود دارد که می توانند برای سقف استفاده شوند که هر کدام جذابیت منحصر به فرد خود را نشان می دهند. وقتی می‌خواهید اثری ماندگار ایجاد کنید، هیچ چیز بهتر از سقف شیشه‌ای شیک نیست.

بنابراین، چه بخواهید فضای خود را به خصوص پشت بام ها با ظرافت، مدرنیته یا حس تجمل القا کنید، شیشه بهترین انتخاب است! ما انواع آینه دکوراتیو و آینه ایستاده را در فروشگاه آینه مرادخانی موجود داریم.

نورگیرهای شیشه ای کنترل خورشیدی

نورگیرهای شیشه ای شیک، مستحکم و روشن، ابعاد جدیدی به فضاهای داخلی شما می بخشد. نورگیرها مطمئناً می توانند تأثیر بصری چشمگیری ایجاد کنند که مطمئناً فضای شما را متمایز می کند. آنها یک راه عالی برای وارد کردن فضاهای بیرونی شما و ارتباط با طبیعت هستند، شیشه های کنترل خورشیدی برای ایجاد محیطی پر جنب و جوش و پویا در فضاهای شما ضروری است. هیچ چیز با راحتی نور طبیعی مطابقت ندارد. نور روز می تواند نه تنها یک فضا بلکه روحیه فرد را نیز روشن کند. پس با شیشه کنترل خورشیدی نور را وارد کنید نه گرما!

سقف شیشه ای و نورگیر

سقف شیشه ای و نورگیر

سقف آینه پوش

یکی از مهمترین مزایای سقف آینه ای دو برابر شدن آنی فضا است. آینه ها روشی منحصر به فرد برای ایجاد توهم عمق و فضا دارند و باعث می شوند اتاق بزرگتر از آنچه هست احساس شود. یکی دیگر از مزایای سقف آینه ای، نور و روشنایی اضافی است که به ارمغان می آورد. آینه ها نور را منعکس می کنند و فضایی روشن تر و جذاب تر ایجاد می کنند. این امر به ویژه در فضاهایی با نور طبیعی کم یا پنجره های کوچک بسیار مهم است. انتخاب اجزای نورپردازی مناسب همراه با آینه روی سقف، ظاهر اتاق را بی‌تردید می‌سازد.

مطالب مرتبط:  بزرگترین تولید کننده آینه های دکوراتیو - اصفهان

موزاییک آینه ای روی سقف

با سقف موزاییک آینه ای، می توانید خانه خود را به یک شاهکار مدرن تبدیل کنید! این طراحی منحصر به فرد، ترکیبی ایده آل از هنر معاصر و طراحی داخلی را به خوبی نشان می دهد. سقفی را تصور کنید که از قطعات آینه ریز تشکیل شده است که در الگوهای پیچیده چیده شده اند، مانند یک موزاییک زیبا که نور را منعکس می کند و جلوه ای خیره کننده ایجاد می کند.

سطوح براق وقتی با نور ترکیب می شوند، زنده می شوند و مانند ستاره ها در آسمان شب می درخشند. یک اثر هنری جذاب، مانند این، حسی از تجمل و ظرافت را به هر اتاق در خانه شما اضافه می کند.

 مرزها آینه ای

نه تنها برای صحنه مرکزی، آینه‌ها می‌توانند لبه‌ها، گوشه‌ها و حاشیه‌های سقف را برجسته کنند و جلوه‌ای بی‌نهایت ایجاد کنند و ظاهری شناور ارائه دهند. پوشش تیرها با آینه نیز یک راه عالی برای ناپدید شدن عناصر ساختاری و ایجاد توهم ارتفاع است.

شیشه در هر فضایی درام و سبک ایجاد می‌کند و نقطه کانونی ایجاد می‌کند که چشم را به سمت بالا می‌کشد و به سقفی ساده و ساده ارتفاع و جذابیت می‌افزاید. همچنین به زیبایی و زیبایی اضافه می کند و جذابیت کلی هر اتاق را افزایش می دهد. بنابراین، اگر به دنبال ترکیب زیبایی شناسی و ارزش کاربردی هستید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فقط به دنبال شیشه باشید.

آیا این یک پنجره سقفی، روفلایت یا نور آسمانی است؟

اگر به طور کامل معنی پنجره های سقفی، چراغ های سقفی و نورگیرها را متوجه نشدید، نگران نباشید. اصطلاحی که برای توصیف آنها استفاده می شود ممکن است گاهی اوقات کمی گیج کننده یا مخالف باشد. استفاده از اصطلاحات ناسازگار یا نادرست نیز نسبتاً رایج است که همه چیز را گیج کننده تر می کند.

مطالب مرتبط:  آینه دکوراتیو چیست؟

پنجره های سقف

پنجره‌های پشت بام مانند پنجره‌های صوتی هستند که در سقف نصب می‌شوند. اگر می خواهید اجازه دهید نور و جریان هوای تازه وارد فضای شما شود، آنها گزینه بسیار خوبی هستند.

در حالی که از نظر بصری شبیه نورگیر است، یک پنجره سقفی از نظر اندازه بزرگتر است که دید بهتری از آسمان بالا می دهد و همچنین نور بیشتری را می دهد. پنجره های پشت بام نیز می توانند باز و بسته شوند تا هوا وارد شود، که معمولاً در مورد نورگیرهایی که در جای خود ثابت می شوند، صدق نمی کند.

اگر به دنبال نصب پنجره سقفی هستید، به خاطر داشته باشید که در طول ساخت آنها مقررات کمی وجود دارد. طبق استاندارد، پنجره های سقفی باید با سقف اطراف هماهنگ شده و در همان صفحه نصب شوند. به طور کلی، شیب سقف باید حداقل 15 درجه باشد. پس از نصب، ضد آب و هوا باید با استفاده از فلاش یا دامن انجام شود. این اطمینان حاصل می کند که پنجره ایمن برای استفاده است.

معمولاً، آزمایش‌هایی برای ارزیابی اینکه چگونه پنجره سقف می‌تواند در برابر بارندگی طولانی و شدید، انحراف شیشه مقاومت کند و بررسی‌هایی برای هرگونه نشت هوا انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که محصول رطوبت را به دام نمی‌اندازد.

روف لایت

در برخی موارد، “روف لایت” معانی مختلفی دارد. در سقف مسطح، این کلمه به یک واحد لعابدار اشاره دارد که خارج از صفحه با کاشی ها نصب شده است، در حالی که در سقف شیبدار، این عبارت به یک واحد لعابدار اشاره دارد که خارج از صفحه با کاشی ها نصب شده است.

معمولاً در سیستم‌های سقف مسطح برای حمایت از نور سقف و ایجاد یک سطح ضد آب و هوا برای چسباندن هرگونه هوازدگی از پایه‌ها یا سیستم‌های مهار استفاده می‌شود. این پایه ارتفاع کافی برای ضد آب نگه داشتن نور سقف را فراهم می کند. بسیاری از سازندگان سیستم های عایق هوا برای حفظ گارانتی خود نیاز به نصب چراغ های سقفی در ارتفاع معینی دارند.

آنها نور طبیعی و همچنین تهویه یا دسترسی را فراهم می کنند و در طرح ها و سبک های مختلفی وجود دارند. می‌توانید از بین چراغ‌های سقفی بدون قاب که ظاهری مینیمال دارند و اغلب برای دسترسی به تراس پشت بام استفاده می‌شوند، و همچنین چراغ‌های سقفی لولایی، سقف‌های کشویی و چراغ‌های سقفی جعبه‌ای را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط:  5 نکته برای محافظت از میزهای شیشه ای

نورگیر

نورگیرها چیست؟ 

نورگیر گاهی اوقات نور سقف نیز نامیده می شود و می تواند یک پنجره یا یک شیشه ثابت باشد. آنها به عنوان یک ویژگی انتقال نور برای روشنایی روز و تهویه در فضای سقف عمل می کنند.

این اصطلاح عمومی دیگری است که سازندگان اغلب برای توصیف انواع مختلف سازه‌ها، از جمله واحدهای خانگی در مقیاس کوچک که بر روی سقف‌های شیب‌دار سنتی نصب می‌شوند و واحدهای لعاب سفارشی بزرگ‌تر که روی سقف‌های مسطح و تراس‌ها نصب می‌شوند، استفاده می‌کنند.

مصرف کنندگان گاهی اوقات با این اصطلاح گیج می شوند، زیرا محصولاتی که به آن اشاره می کند ممکن است از نظر اندازه، عملکرد و کاربرد کاملاً متفاوت باشند. اصطلاح “نور سقف” معمولاً به طور آزادانه برای همان ساخت و سازهایی به عنوان نور سقف به کار می رود.

سقف شیشه ای

سقف شیشه ای

سقف های شیشه ای

نصب سقف شیشه ای راه حلی شیک برای باز کردن و روشن کردن هر فضایی است. آنها سازه های بلندپروازانه ای هستند، اما به ویژه در هنگام تلاش برای افزودن نور طبیعی به طبقات زیرزمین یا فضاهای زندگی زیرزمینی موثر هستند.

این ویژگی های تزئینی همچنان در حال افزایش محبوبیت هستند و هر ساله تعداد بیشتری نصب می شوند. سقف شیشه‌ای می‌تواند به اتاق کمک کند تا ارتباط بیشتری با بیرون داشته باشد، با دید خوبی از ابرها در روز و ستاره‌ها در شب. حتی ممکن است از داخل نورهای شهر، پرندگان یا درختان را بالای سر خود ببینید. برخی ممکن است از تجربه تغییر آب و هوا، با ضربه آرامش‌بخش باران بالای سرتان لذت ببرند.

در حالی که، در اینجا در شیشه بدون فریم بدون قاب، ما در حال حاضر سقف های شیشه ای ارائه نمی دهیم، ممکن است گزینه های شیشه ای ما را در نظر بگیرید که می توانند هم داخلی و هم خارجی ساخته شوند. یک راهروی شیشه ای راه حلی عالی برای روشن کردن فضای تاریک و همچنین ارائه یک راهروی مدرن و شیک با نمای زیر است. این استفاده از سطوح معجزه می کند تا بهترین استفاده را از فضای شما به گونه ای که خوب و منطقی به نظر برسد، انجام می دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید