نحوه تمیز کردن آینه

نحوه تمیز کردن آینه

توسط اکتبر 29, 2023

هیچ کس یک آینه رگه دار یا آینه ای که با پرزهای ناخوشایند حوله پوشانده شده باشد نمی خواهد. با این حال، برای بسیاری از افراد، این دقیقاً نتایجی است که به طور منظم دریافت می کنند. خوشبختانه تمیز کردن آینه در واقع یک کار بسیار ساده است. شما فقط به چند دقیقه و لوازم مناسب نیاز دارید. پس بیایید شروع کنیم!

برای خرید انوع آینه در اصفهان با کارشناسان ما در گروه شیشه و آینه مرادخانی تماس حاصل فرمایید.

محلول تمیز کننده خود را انتخاب کنید

البته، اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که یک محلول تمیز کننده انتخاب کنید. شیشه پاک کن های بسیار خوبی در بازار وجود دارد که در بطری اسپری مخصوص خود عرضه می شوند. با این حال، در حالی که اینها می توانند کار بسیار خوبی انجام دهند، اغلب اتفاق می افتد که حاوی صابون بیشتری نسبت به آنچه در واقع نیاز است دارند که رگه های بیشتری از خود به جا می گذارد.

یک گزینه کاملا طبیعی که در باقی گذاشتن سطحی بدون رگه بسیار بهتر است محلول سرکه و آب است. اثربخشی سرکه به عنوان یک ماده پاک کننده شناخته شده است و در دراز مدت باعث صرفه جویی در پول نقد شما می شود و شما را در معرض هیچ گونه مواد شیمیایی خطرناک قرار نمی دهد. شما می خواهید یک بطری اسپری بخرید و یک فنجان آب مقطر را به یک فنجان سرکه داخل آن اضافه کنید یا به سادگی یک مخلوط 50/50.

مطالب مرتبط:  اهمیت آینه های دستی برای یک نگاه سریع

آینه نامتقارن

انتخاب پارچه مناسب جهت تمیز کردن آینه

اگر از دستمال کاغذی یا پارچه برای پاک کردن آینه های خود استفاده می کنید، به احتمال زیاد پرز و الیاف حوله را نیز به آنها اضافه خواهید کرد. هر دوی این گزینه ها ممکن است منجر به خراشیدن شیشه شما شوند. در حالی که برخی از افراد استفاده از روزنامه را توصیه می کنند، اغلب می تواند پسماندهایی از خود به جای بگذارد که ارزش تلاش را ندارد.

بهترین انتخاب یک پارچه میکروفیبر نازک است. اینها ارزان هستند و به گونه ای ساخته شده اند که بسیار نرم باشند تا آینه شما را خراشیده یا آسیب نرسانند. و از همه بهتر، دیگر لازم نیست نگران آن الیاف یا پرزها باشید.

تمیز کردن آینه سریع و آسان 

هنگامی که آماده شروع به تمیز کردن آینه هستید، حتما محلول تمیز کننده خود را تکان دهید و آن را روی حوله میکروفیبر خود اسپری کنید. شما نمی خواهید به طور مستقیم روی خود آینه اسپری کنید زیرا محلول تمیز کننده می تواند در نهایت به زیر قاب، زیر آینه یا در گوشه ها رسوب کند.

فقط از بالا شروع کنید و به صورت زیگزاگ به سمت پایین حرکت کنید تا تمام سطح تمیز شود. از حرکات دایره ای استفاده نکنید زیرا فقط باعث ایجاد رگه می شود. ممکن است لازم باشد برج خود را تا کنید و چند بار بسته به بزرگی آینه خود آن را اسپری کنید تا مطمئن شوید که تمام چیز را به دست آورده اید. و بس!

لکه ها و گوشه ها مشکلی ندارند

اگر روی آینه خود لکه هایی دارید که قبل از پاک کردن شیشه با آنها برخورد کنید، ایده هوشمندانه ای است. چیزهایی مانند خمیر دندان یا سایر مواد به راحتی می توانند با پاک کردن آنها پخش شوند و باعث ایجاد رگه شوند.

مطالب مرتبط:  زیبایی خاص آینه های نامنظم

تنها کاری که برای رویارویی با اکثر لکه‌های بدخیم باید انجام دهید این است که یک پد پنبه‌ای را در مقداری الکل مالشی خیس کنید و چند ضربه به لکه بدهید. غنچه‌های پنبه‌ای آغشته به محلول تمیزکننده شما نیز می‌تواند برای آن نقاط گوشه‌ای که ممکن است نتوانید با حوله میکروفیبر خود وارد آن شوید، شگفت‌انگیز باشد.

با پیروی از این نکات، مطمئناً در نهایت با یک آینه دکوراتیو بدون لک خواهید داشت که می درخشد. هم سریع و هم ساده در وقت و پول شما صرفه جویی می کنند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید