آموزش ساخت قاب آینه

آموزش ساخت قاب آینه

توسط آگوست 8, 2023

آینه‌های بدون قاب و درجه یک سازنده ممکن است کار را انجام دهند، اما مطمئناً از نظر بصری چیزی را باقی می‌گذارند. اگر به شما بگوییم که افزودن یک قاب سفارشی به طرز شگفت آوری ساده است، چه؟ نه تنها این مورد است، بلکه قاب کردن یک آینه دیواری یک راه بسیار مقرون به صرفه برای تزئین با آینه و تغییر زیبایی شناسی فضای شما به هر دیدی است که می توانید تصور کنید. ما در آینه مرادخانی به شما ساخت قاب آینه را به صورت ساده آموزش میدهیم. اما اگر نیاز به آینه آماده دارید ما برای شما بهترین آینه در اصفهان ، بهترین آینه قدی و بهترین آینه های دکوراتیو در اصفهان را داریم.

با استفاده از چسب سنگینی که به شیشه می چسبد، این پروژه برای قاب آینه نیازی به میخ، پیچ یا سایر بست ها ندارد. به سادگی تخته ها را به طول برش دهید، آنها را در جای خود بچسبانید، سپس به دلخواه تمام کنید. 

قبل از اینکه شروع کنی

قبل از تمام شدن و خرید لوازم، مشخص کنید که دنبال چه نوع نگاهی هستید و بر اساس آن مواد را خریداری کنید. اگر می خواهید ظاهری روستایی تری داشته باشید، چیزی مانند کاج گره دار را انتخاب کنید. مانند ظاهر مطبوع و ساحلی یک قاب سفید کاری شده؟ چوب طبیعی با گره های نه چندان زیاد را انتخاب کنید. برای داشتن ظاهری عالی و سنتی، به قطعات تزئینی ام دی اف آماده شده نگاه نکنید. بسته به ظاهر دلخواه خود، می توانید آسیاب های بسیار دقیق، تخته های مسطح یا هر چیز دیگری را خریداری کنید.

مطالب مرتبط:  آینه با نورپردازی

دستورالعمل ها

آیا آماده‌اید تا یک آینه قدیمی ساده در خانه خود را با دانش خانگی بپوشانید؟

ابتدا وسایل را جمع آوری کنید:

 • دستکش
 • عینک ایمنی
 • خط كش
 • سمباده
 • میدان نجار
 • میتر اره یا اره دستی
 • چسب ساختمانی
 • قالب گیری چوب یا سایر چوب های احیا شده
 • لکه دار کردن
 • پارچه یا برس را تمیز کنید
 • پارچه را رها کنید

اندازه گیری آینه

آینه خود را با استفاده از یک متر اندازه گیری کنید، سپس از این اعداد برای محاسبه میزان تزئین استفاده کنید. ابعاد داخلی قاب باید کمی کوچکتر از آینه باشد تا سطح چسب بر روی قاب ایجاد شود.

تابلوهای تریم را بخرید

تریم خود را با توجه به ظاهر دلخواه خود انتخاب کنید و برای بهترین نتیجه با تخته هایی در عرض دو تا چهار اینچ بچسبانید. تریم در طول های مختلف فروخته می شود، بنابراین برش های خود را برای به حداقل رساندن ضایعات در نظر بگیرید.

میترها را در تخته ها برش دهید

با استفاده از میتر باکس یا اره میتر، میترهای 45 درجه را در هر انتها در جهت مخالف برش دهید. ضلع بلند قطعات بالا و پایین باید طول آینه و قطعات جانبی ارتفاع آینه را منعکس کنند. پس از برش، از یک بلوک سنباده برای جدا کردن خراش ها استفاده کنید.

چسب قطعه پایین به آینه

با استفاده از یک چسب سنگین که می تواند به شیشه بچسبد، تخته ها را به آینه بچسبانید. با قطعه پایین شروع کنید و یک مهره چسب سخاوتمندانه را در نزدیکی لبه بیرونی تخته بمالید. این کار از انعکاس چسب در آینه پس از نصب تخته ها جلوگیری می کند. تخته را برای مدت زمان مشخص شده در دستورالعمل چسب در جای خود محکم نگه دارید، سپس از نوار نقاش استفاده کنید تا تخته را محکم در جای خود محکم کنید تا کاملا خشک شود.

ساخت قاب آینه

ساخت قاب آینه

چسب کناره ها و بالا

تکه های کناری را به همان شکل پایین بچسبانید و از لبه های آینه به عنوان راهنما استفاده کنید. برای استحکام بیشتر، می توانید لبه های میتر تخته ها را نیز به هم بچسبانید، مطمئن شوید که چسب اضافی را پاک کنید. قاب را با چسباندن قسمت بالایی در جای خود به پایان برسانید.

مطالب مرتبط:  با یک آینه چوبی ارزان، دکوراسیون خانه خود را همیشه مدرن و باکلاس نگه دارید

عیوب را با درزبندی پر کنید

پس از خشک شدن کامل چسب، نوار نقاش را با احتیاط بردارید و درزهای میتر شل را با درزبندی قابل رنگ پر کنید. پاک کنید و بگذارید خشک شود. اگر از چوب طبیعی که رنگ نمی شود استفاده می کنید از این مرحله صرف نظر کنید.

فریم پایان

تخته ها را به روش دلخواه خود تمام کنید. برای ظاهری روستایی، رنگ لکه ای را انتخاب کنید. اگر می خواهید ظاهر ساحلی سفید رنگی داشته باشید، لاتکس سفید را با آب رنگ آمیزی کنید و به جای قلم مو، یک لایه نازک را با دستمال بمالید. برای داشتن ظاهری تمیز، به سادگی با رنگ مورد نظر خود رنگ لاتکس را رنگ کنید.

ایده های قاب آینه خانگی

آینه ها در تنوع بی پایانی برای هر زیبایی شناختی و هر هدفی وجود دارند. شما می توانید یکی از انواع قاب زیر را انتخاب کنید:

 • چوب خام: چوب خام و تصفیه نشده برای فضاهای روستایی عالی است. اگر می خواهید ظاهری فرسوده داشته باشید، به دنبال چوب بازیافتی باشید.
 • چوب لکه دار: قاب های چوبی را می توان به گونه ای رنگ آمیزی کرد که با سایر عناصر چوبی خانه شما، مانند کف یا قالب، مطابقت داشته باشد.
 • چوب رنگ شده: قاب آینه های چوبی خود را با رنگ های روشن رنگ آمیزی کنید، یا با رنگ سیاه یا سفید کم رنگ شوید. برای اضافه کردن شعله ور، بخش هایی از قاب را با نوار چسب بزنید تا یک الگو ایجاد کنید. 
 • فلز: مواد صنعتی مانند فلز در حال حاضر مد روز هستند. قابی را انتخاب کنید که با وسایل فلزی در جای دیگر خانه شما مطابقت داشته باشد.
 • فریم‌لس: آینه‌های بدون قاب به‌عنوان یک بیانیه مدرن نهایی، تأثیری باورنکردنی در بزرگ‌تر کردن اتاق دارند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید