از بین بردن خش روی آینه

از بین بردن خش روی آینه

توسط مارس 13, 2023

از بین بردن خش روی آینه

اجازه ندهید خش روی آینه و سطوح شیشه ای، سطوح مورد علاقه شما را کدر کند. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید میز، پنجره ها و سایر شیشه های خود را به شکوه درخشان خود بازگردانید. شیشه چه به شکل پنجره، دیوار یا میز، تقریباً در هر جای خانه به عنوان یک سطح بادوام و پر زرق و برق عمل می کند. اما در حالی که ممکن است شیشه در اولین نصب تمیز به نظر برسد، سایش معمولی می‌تواند خراش‌های بدی ایجاد کند که از درخشندگی و استایل آن می‌کاهد.

مشاوره با یک پولیش کار حرفه ای بهترین گزینه برای ترمیم خراش های عمیق است که با ناخن خود احساس کنید، اما می توانید خراش های سطحی را با استفاده از سه ماده رایج و این تکنیک های فوق العاده موثر از بین ببرید.

برطرف کردن خش روی آینه با خمیر دندان

خمیر دندان فقط دندان های شما را تمیز نمی کند. هنگامی که با کمی گریس آرنج فعال می شود، روشی آسان و مقرون به صرفه برای از بین بردن و صاف کردن خراش های ریز روی شیشه سکوریت و آینه ارائه می دهد. پس از تمیز کردن و خشک کردن کامل سطح، کمی خمیر دندان سفید بدون ژل (ترجیحاً با جوش شیرین) روی یک پارچه مرطوب و بدون پرز بمالید. خمیر را به مدت 30 ثانیه با حرکات دایره ای کوچک روی خراش بمالید. خمیر دندان اضافی را با حوله پاک کنید و علائم بهبود را بررسی کنید. خمیر را هر چند وقت یکبار که لازم است دوباره بمالید تا ظاهر خراش را به حداقل برسانید. در نهایت، سطح آینه خود را یکبار با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا خمیر باقیمانده از بین برود و درخشندگی طبیعی آن به آن بازگردد.

مطالب مرتبط:  آینه جورچین

از بین بردن خش روی آینه

برطرف کردن خش روی آینه با لاک ناخن

برای خراش هایی که نیاز به استفاده کنترل شده تری از پاک کننده دارند، یک بطری لاک شفاف حاوی مواد قدرتمندی است که می تواند عیوب را کاهش دهد و آینه را بدون محو شدن یا آسیب رساندن به آن زیبا کند. با استفاده از برس لاک ناخن یک لایه نازک لاک را روی کل خراش بمالید. لاک شفاف هر شیار را پر می کند و لکه های قابل مشاهده را از بین می برد. اجازه دهید پولیش برای حدود یک ساعت روی آینه خشک شود، سپس آن را با یک پارچه تمیز و خشک آغشته به لاک پاک کن پاک کنید تا باقیمانده پولیش روی سطح پاک شود.

برطرف کردن خش روی آینه با سمباده

راه دیگر برای اینکه سطوح شیشه‌ای و آینه شما بدون خش به نظر برسد این است که آن‌ها را کمی سنباده بزنید و با یک محصول پولیش فلزی صیقل دهید. ابتدا فلز را تمیز و خشک کنید تا از هر گونه گرد و غبار یا زباله ای که می تواند به سطح آسیب بیشتری وارد کند خلاص شود. با استفاده از یک تکه پنبه یا پارچه نازک، پولیش فلزی را با حرکات دایره ای روی پنجره بمالید. پولیش فلزی ساینده است، بنابراین از استفاده بیش از حد محصول خودداری کنید. سپس از یک پارچه تمیز برای شستشوی باقی مانده پولیش استفاده کنید.

پاک کردن خراش روی آینه با جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده قلیایی است که برای از بین بردن خراش روی آینه و سطح شیشه بسیار مفید است. خراش معمولاً در اثر اسیدی شدن شیشه ایجاد می شود. مایعاتی مانند آب میوه ها به دلیل خاصیت اسیدی خود باعث خراش روی سطوح می شوند. بنابراین، مواد قلیایی می توانند خراش های اسیدی را از بین ببرند. برای این کار به صورت زیر عمل کنید:

مطالب مرتبط:  آینه فضای باز: چیزی که باید برای باغ داشته باشید

ابتدا با یک دستمال تمیز کثیفی روی سطح را کاملا پاک کنید. هیچ کثیفی، از جمله گرد و غبار یا ذرات غذا، نباید روی سطح باقی بماند. اگر این کار انجام نشود، کثیفی ها در هنگام تمیز کردن بین خراش ها قرار می گیرند و با پاک شدن خراش های روی سطح شیشه ای باعث ریزش مجدد خراش ها می شوند.
یکی از مهمترین قسمت های از بین بردن خراش روی شیشه با استفاده از جوش شیرین، مخلوط کردن جوش شیرین با آب است. معمولاً با این ترکیب مواد به طور مساوی با هم مخلوط می شوند، اما در برخی دستور العمل ها جوش شیرین را با دو برابر آب مخلوط می کنند. همه چیز به میزان خراش بستگی دارد. اگر خراش بیشتری از حد معمول داشت، جوش شیرین بیشتری (حدود دو برابر آب) اضافه کنید و مخلوط به شکل خمیر پودینگ درآید.
پس از آماده شدن مخلوط خمیر، یک پارچه میکروفایبر بردارید. سپس دستمال را دور انگشت خود بپیچید و در ظرف قرار دهید و خمیر را بردارید. این برای این است که زیاد از خمیر را برندارید. مراقب باشید، خیساندن سطح شیشه با مقدار زیادی جوش شیرین باعث از بین رفتن بیشتر بیشتر می شود.
پارچه را به مدت 30 ثانیه روی سطح آینه و شیشه بمالید و این کار را چندین بار تکرار کنید.
کمی صبر کنید تا محلول خمیر خشک شود. سپس خمیر را با یک پارچه میکروفایبر از روی سطح پاک کنید.
اگر احساس کردید خراش از روی سطح آینه پاک نشده است، پس از مدتی دوباره خراش را از روی سطح پاک کنید.
می توانید پس از برداشتن خمیر جوش شیرین، سطح میز را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.
اگر احساس کردید که جوش شیرین روی سطح باقی مانده، کمی به آن زمان بدهید و بعد از یکی دو ساعت دوباره آن را تمیز کنید.

چگونه خراش های عمیق را از آینه پاک کنیم

در حالی که خراش های سطحی را می توان به راحتی با استفاده از روش های ذکر شده قبلی پاک کرد، خراش های عمیق تر به کمی زمان و دقت بیشتری نیاز دارند.

مطالب مرتبط:  بهترین مکان های نصب آینه در خانه

خردل و سرکه خشک

ترکیب عجیبی واقعا! می‌توانید خراش‌ها را با استفاده از قسمت‌های مساوی خردل خشک و سرکه سفید که با هم مخلوط شده‌اند، پر کرده و از بین ببرید تا خمیری به‌دست آید.

پس از مخلوط کردن محلول، یک لایه ضخیم از خمیر را روی خراش بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بماند تا به داخل خراشیده شود.

سپس یک پارچه مرطوب تمیز بردارید و شروع به صاف کردن محلول کنید تا ناحیه کاملا تمیز شود.

لاک ناخن شفاف

استفاده از یک لاک ناخن شفاف برای پرکردن گوگ عمیق نقطه شروع خوبی است قبل از استفاده از روش های دیگر برای صاف کردن لبه های سطحی. توصیه می شود از یک بطری جدید لاک ناخن شفاف استفاده کنید تا از قرار دادن هرگونه لاکی که تغییر رنگ داده روی خراش شما خودداری کنید.

محل را کاملاً تمیز کنید و یک لایه نازک را مستقیماً روی تمام طول خراش بمالید. اجازه دهید حدود 20 دقیقه خشک شود سپس لایه نازک دوم را بمالید.

پارچه ای را در لاک پاک کن ناخن آغشته کنید و به آرامی آن را روی دو طرف ناحیه بکشید تا تمام لاک اضافی آن پاک شود.

پس از آن، می‌توانید لبه‌های سطحی باقی‌مانده را با استفاده از هر یک از روش‌هایی که در بالا توضیح داده شد صاف کنید، فقط مراقب باشید – خیلی محکم مالش ندهید، در غیر این صورت ممکن است تمام لاکی را که استفاده کرده‌اید پاک کنید.

نتیجه

در این مقاله روش های خانگی رفع خط و خش روی آینه و شیشه ای را به طور کامل توضیح داده و بررسی کرده ایم. توجه داشته باشید که اگرچه این روش ها تجربی هستند، به عنوان مثال. افراد از روش های فوق استفاده کرده اند و به نتیجه رسیده اند اما در بسیاری از موارد راه حل های درستی هستند. به همین دلیل باید تنها یک نکته مهم را در نظر داشته باشید، روش های دیگری نیز برای از بین بردن خط و خش روی آینه و شیشه وجود دارد. از چه روش هایی برای رفع خط و خش استفاده کردید، در فروشگاه شیشه و آینه مرادخانی بنویسید و تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید