راهنمای خرید آینه مناسب!

راهنمای خرید آینه مناسب!

توسط آوریل 11, 2023

راهنمای انتخاب آینه مناسب!

داشتن یک آینه در اتاق نشیمن شما هم برای اهداف کاربردی و هم از نظر زیبایی شناسی استفاده می شود. مانند هنر دیوار، خرید آینه مناسب می تواند اتاق را متمرکز کند و به فضای داخلی شما تأثیر اضافی لازم را بدهد. در اتاق نشیمن با شومینه، آینه بالای شومینه تقریباً ضروری است! می توان آن را روی دیوار نصب کرد یا روی شومینه نشسته و به دیوار تکیه داد. در طراحی خانه هایی که شومینه ندارند، آینه های برجسته اغلب بر روی دیواری در مرکز اتاق، در بالا یا مجاور یک اتاق نشیمن یا قسمتی از نشیمن در نمای کلی قرار می گیرند. برای تاکید بیشتر روی قسمت دیگری از اتاق نشیمن، یک قطعه خاص یا آینه های دوتایی روی دیوار بالای میز کنسول یا میز بوفه ظاهری شیک به فضای داخلی شما می بخشد.

راهنمای خرید آینه مناسب: اتاق ناهارخوری

اگر تا به حال فکر کرده اید که چرا از آینه های بزرگ در قسمت های ناهارخوری بالای میزها یا بوفه ها استفاده می شود، به این دلیل است که استفاده از آینه فضا را باز می کند و نور بیشتری را منعکس می کند و در نتیجه اتاق را روشن می کند.  اغلب در خانه‌ها یا آپارتمان‌های کوچک‌تر، اتاق ناهارخوری درست در کنار آشپزخانه قرار دارد و می‌تواند تا حدودی تنگ و کوچک احساس شود. به خصوص در آن اتاق های ناهارخوری باریک یا فضاهای کوچکتر، افزودن یک یا چند آینه می تواند کل اتاق را متحول کند و به آن نور، فضا و ابعاد بیشتری ببخشد.

مطالب مرتبط:  آینه گرد

راهنمای خرید آینه مناسب: اتاق خواب

اینجا جایی است که شما لباس‌ها را امتحان می‌کنید، لباس می‌پوشید، موهایتان را آرایش می‌کنید. بنابراین نیاز به یک آینه کاربردی در هر اتاق خواب ضروری است. بسته به ترجیح شخصی خود، می توانید از بین آینه های هالیوودی، آینه قدی (دیواری یا باریک)، آینه های روشویی و غیره انتخاب کنید. آینه های رومیزی هالیوودی یک مکمل محبوب برای دکوراسیون اتاق خواب هستند و اغلب با یک رومیزی برای تمام لوازم آرایش و لوازم جانبی شما ست می شوند.

آینه سفید

راهنمای خرید آینه مناسب: حمام

آینه های حمام که در مرکز سینک قرار دارند در طرح های خلاقانه متنوعی هستند. در واقع انواع و سبک های مختلف آینه حمام، اندازه های مناسب برای روشویی و لگن و اشکال کاربردی برای خرید آینه حمام وجود دارد. امروزه می‌توانید آینه‌هایی برای روشنایی حمام، آینه‌های هوشمند، کابینت‌های ذخیره‌سازی، آینه‌های بدون مس که مخصوص اتاق‌های مرطوب طراحی شده‌اند، و آینه‌هایی با پدهای دمیستر برای جلوگیری از مه‌گرفتگی شیشه تهیه کنید. به عنوان بخشی ضروری از حمام، آینه(هایی) که انتخاب می کنید به طور پیش فرض جذابیت بصری و فضایی به اتاق می بخشد. بنابراین خوب است که آن را با انتخاب یکی که ساده و در عین حال شیک است به حساب آوریم.

راهنمای خرید آینه مناسب: ورودی / سرسرا

مهمانان اولین برداشت خود را از خانه شما از اولین نگاهشان به بیرون از درب ورودی ایجاد می کنند. این ورودی/سرسرا شماست که آینه دکوراتیو به طور ویژه برای آن طراحی شده اند. همراه با جذابیت بصری آینه بالای میز کنسول در ورودی شما، حس خوشامدگویی را نیز به خانه شما می بخشد و زمانی که برای شروع روز خود را ترک می کنید، مکان مناسبی برای “بررسی سریع” است.

مطالب مرتبط:  آینه های طراح: ارزش نگاه کردن را افزایش می دهد

انتخاب نوع و اندازه آینه

اکنون که می‌دانید معمولاً چگونه از آینه در هر اتاق از خانه استفاده می‌شود، وقت آن است که در مورد انواع آینه‌هایی که می‌توانید با طراحی و دکوراسیون خانه موجود خود مطابقت دهید و اندازه مناسب برای فضا صحبت کنید. برای یک خانه مدرن با خطوط تمیز، دکوراسیون مینیمالیستی و عناصر تزئینی کم، موضوع را با انتخاب یک آینه گرد ساده یا یک آینه بزرگ بدون قاب ادامه دهید تا اطمینان حاصل کنید که این قطعه با محیط اطراف خود ترکیب می شود. برای دکوراسیون معاصر استفاده از آینه هایی با قاب های نازک یا گزینه های بدون قاب پیشنهاد می شود.

با استفاده از آینه لبه‌های مورب به عمق اضافه کنید

در اتاقی که آینه به چیزی اضافه نیاز دارد تا در میان عناصر تزئینی موجود برجسته شود، آینه هایی با لبه های اریب بهترین گزینه برای شما هستند. آنها به یک اتاق عمق و شخصیت می بخشند و یک انتخاب ایده آل برای طراحی داخلی مدرن معاصر هستند. “درخشش” چشم نواز آینه اریب، حس کلاس و ظرافت را ایجاد می کند.

بیانیه نقطه کانونی

تقریباً در هر طرح، سبک، شکل و اندازه ای موجود است، آینه های ساده یا برجسته را می توان به صورت تزئینی در انواع دکوراسیون داخلی خانه و سبک های تزئینی گنجاند. در اینجا تنوع بی‌پایانی از قاب‌های آینه، از جمله قاب‌های تزئینی، قاب‌های عتیقه، آینه‌های اریب‌دار روی قاب آینه‌ها و قاب‌های طراحی جسورانه را خواهید یافت. یک قاب و آینه سفارشی را انتخاب کنید تا با مبلمان شما مطابقت داشته باشد و مهمانان را با طراحی خود شگفت زده کنید تا یک نقطه کانونی قابل توجه ایجاد کنید!

مطالب مرتبط:  5 آینه دیواری برتر برای فضای داخلی شما

اگر فضا دارید، از یک آینه بزرگ استفاده کنید

آینه های بزرگ به گونه ای تجمل و ظرافت را تراوش می کنند که سایر اقلام نمی توانند با آن مطابقت داشته باشند. متأسفانه، همه طرح‌های خانه فضایی را برای یک آینه بزرگ باقی نمی‌گذارند تا جذابیت آن را جلب کند،. با این حال، اگر فضای لازم را برای آن دارید، به اضافه کردن یک آینه بزرگ برای تمرکز اتاق و زیباتر کردن فضای داخلی خود فکر کنید.

خانه را با آینه های متعدد تزئین کنید

چرا وقتی می توانید یک گروه آینه برای ایجاد یک الگوی هنری روی دیوار خود داشته باشید، یکی را انتخاب کنید؟ در طرح ها و اندازه های مختلف موجود است، تزئین یک دیوار با آینه های متعدد یک راه منحصر به فرد برای افزودن یک عامل “واو” به یک اتاق است. بهتر از همه، شما می توانید الگوی دیوار آینه ای را تقریباً در هر سبک داخلی بگنجانید.

آینه های کوچک برای فضاهای کوچک

اگرچه استثنائاتی وجود دارد، اما به طور کلی، آینه های کوچک برای اتاق های کوچکتر مناسب تر هستند. با این حال، با انتخاب های مناسب طراحی و قرار دادن استراتژیک قطعات، حتی آینه های کوچک نیز می توانند تاثیر زیادی در فضاهای کوچک داشته باشند. برای مثال می توانید با یک آینه کوچک بیضی به یک دیوار خالی و باریک رنگ و دکوراسیون اضافه کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید