نصب آینه آسانسور

نصب آینه آسانسور

توسط فروردین 9, 1402

نصب آینه آسانسور

آینه آسانسور یکی دیگر از محصولات آینه دکوراتیو است که وجود آن در کابین آسانسور به دلایل متعددی می باشد که ریشه روانی دارد. در این مقاله بیشتر در مورد دلیل نصب آینه آسانسور و انواع آینه آسانسور صحبت خواهیم کرد و داستان نصب آینه آسانسور را فاش خواهیم کرد. آینه در آسانسور علاوه بر جنبه زیبایی بر اساس تحقیقات از نظر روانی ضروری است.

دلیل نصب آینه در آسانسور:

بزرگ شدن فضا

وجود آینه به دلیل انعکاس تصویر در مکان های کوچک، محیط را بزرگتر نشان می دهد و با نصب آینه در آسانسور، به دلیل خطای دید و انعکاس تصاویر، محیط داخل کابین بزرگتر به نظر می رسد.

زیبایی کابین آسانسور با آینه

اگرچه آسانسور از مجموعه ای از تجهیزات و قطعات فنی، مکانیکی، الکتریکی و الکترونیکی تشکیل شده است، اما بخشی که همیشه در معرض دید کاربران است، یعنی. ساکنین یا مهمانان ساختمان، کابین آسانسور و درها می باشد. بنابراین سبک یک ساختمان کامل نمی شود مگر اینکه آسانسور شما علاوه بر کیفیت و ایمنی به کابینی شیک و مدرن مجهز باشد که یکی از دلایل شیک بودن وجود آینه در آسانسور است.

غافل از گذشت زمان

قرار گرفتن در یک محیط کوچک و بسته باعث سردرگمی می شود و با نصب آینه در کابین آسانسور به دلیل لذت بردن مردم از دیدن چهره خود تا حدودی این مشکل برطرف می شود.

مطالب مرتبط:  آینه cnc

از ارتفاع بی خبر

همانطور که می دانید قرار گرفتن در ارتفاع به دلیل ترس آزاردهنده است، مخصوصا برای افرادی که فوبیا از ارتفاع دارند، با نصب آینه در کابین آسانسور می توان از نظر روانی حواس افراد را پرت کرد تا متوجه ارتفاع نشوند.

جلوگیری از سقوط به چاله

باز کردن درب آسانسور به این معنی نیست که آماده رفتن هستید! بله درست است، طبق تحقیقات انجام شده احتمال گیرکردن کابین بین طبقات و باز ماندن درب آسانسور و افتادن ساکنین ساختمان در چاله، به دلیل حواس پرتی هنگام ورود به داخل آسانسور وجود دارد. با نصب آینه می توان از این خطر جلوگیری کرد به این صورت که قبل از ورود به کابین آسانسور با دیدن چهره خود در کابین خیالتان راحت شود که در چاله سقوط نمی کنید.

 آینه آسانسور آینه آسانسور

نصب آینه آسانسور در کدام مکان ها ممنوع است؟

به دلایل فوق داشتن آینه در کابین آسانسور بسیار کاربردی است اما همانطور که قبلا ذکر شد وجود آینه در آسانسورها جنبه روانی دارد و در بیمارستان ها ممنوع است و بیماران با دیدن چهره خود به دلیل جذب انرژی روح خسته شان بی روح تر می شوند.

راه های نگهداری از آینه در آسانسور

حتما می دانید که یک آینه شکسته و کثیف انرژی منفی تولید می کند و باعث سردرگمی از نظر فنگ شویی می شود. بنابراین نگهداری و مراقبت از آینه آسانسور به دلیل استفاده مکرر ساکنان ساختمان برای ورود و خروج بسیار حائز اهمیت است و باید نکات زیر را رعایت کنید.

هنگام حمل وسایل در آسانسور از دست زدن به آینه آسانسور خودداری کنید.
به یاد داشته باشید که آینه را چند بار در روز با مواد تمیزکننده تمیز کنید و از لکه شدن آینه محافظت کنید.
هنگام تمیز کردن آینه، حتما از یک پارچه نرم استفاده کنید تا خراشیده نشود.

مطالب مرتبط:  صحنه سازی خانه خود با آینه برای بزرگتر کردن فضا

ابعاد

آینه آسانسور با توجه به نوع دکوراسیون و اندازه (تعداد نفرات) کابین تعیین می شود و مدل های مختلفی دارد. رایج ترین اندازه آینه آسانسور، آینه قدی است که با قاب و به عنوان آینه بدون قاب استفاده می شود.

انواع مدل آینه در آسانسور :

 • آینه آسانسور بک لایت
 • آینه آسانسور هوشمند
 • آینه آسانسور سندبلاست
 • آینه آسانسور سه بعدی
 • آینه آسانسور حکاکی شده
 • آینه آسانسور ونیزی
 • آینه آسانسور آنتیک
 • آینه آسانسور سلطنتی
 • آینه آسانسور دکوراتیو
 • آینه آسانسور رنگی
 • آینه آسانسور گرد
 • آینه آسانسور هندسی
 • آینه آسانسور مستطیل
 • آینه آسانسور ترکیبی
 • آینه تراش آسانسور

آینه در آسانسور چگونه کمک می کند؟

احساس ناراحتی و اضطراب در آسانسور به عنوان کلاستروفوبیا نیز شناخته می شود. همه ما حداقل یک بار در هنگام استفاده از این دستگاه ها احساسات مشابهی را تجربه کرده ایم، اینطور نیست؟ به خصوص اگر درها فوراً باز نشوند!

این ترسی است که بسیاری از مردم در معرض آن هستند و استفاده از آسانسور در زندگی روزمره برای این افراد چالش برانگیز است.

برای غلبه بر این مشکل، شرکت های تولید کننده آسانسور دو راه حل داشتند: یا افزایش سرعت آسانسور برای کاهش زمان سپری کردن افراد در داخل آسانسور یا نصب آینه.

صبر کن آینه ها؟ آینه ها چگونه باید ایمنی را افزایش دهند؟

آینه ها راه حل ممکنی بودند، زیرا آنها بدون توسل به روش دیگر، که شامل افزایش سرعت آسانسور و اضافه کردن مشکلات بیشتر از حل آن بود، به عنوان یک حواس پرتی برای مردم عمل می کنند.

علاوه بر این، آینه‌ها فضای آسانسور را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان می‌دهند و به افراد کلاستروفوبیک کمک می‌کنند بر ترس‌های خود غلبه کنند.

مطالب مرتبط:  آینه شامپاین

حجم عظیم سلفی های آینه ای آسانسور در اینستاگرام نشان می دهد که این شرکت های تولیدی گزینه دوم نصب آینه در داخل آسانسور را انتخاب کرده اند.

در واقع آینه ها بیشتر از سلفی های صرف هستند. آسانسورها کند و خسته کننده هستند. یک ثانیه می تواند مانند یک دقیقه کامل باشد. آینه در آسانسور، همراه با “موسیقی آسانسور” آهنگ های کلاسیک، کمی قابل تحمل تر است، نه؟ اگر موافق باشید، آن طراحی کاملاً در خدمت هدف خود است.

وقتی آسانسورها هنوز در مراحل ابتدایی خود بودند و بسیار کند بودند، مردم در آنها می ایستادند و حس زمان را به دلیل بیکاری تجربه می کردند. ترس کاملاً قابل درک آنها از افتادن از آسانسوری که فقط با سیم در هوا آویزان بود، تنها چیزی بود که می توانستند به آن فکر کنند. از این رو، آینه‌هایی برپا می‌شدند تا در زمان انتظار، چیزی را به مردم بدهند که به آن خیره شوند و توجه آنها را منحرف کنند.

آینه ها همچنین به شما این امکان را می دهند که ببینید دیگران چه کاری انجام می دهند، که وقتی فاکتور “ایمنی” در نظر گرفته شود بسیار مهم است. این ظرفیت برای مشاهده از برخی تخلفات مانند سرقت، لمس ناخواسته یا تماسی که ممکن است در هنگام پر شدن کابین آسانسور کوچک با مسافران ناشناس رخ دهد، جلوگیری می کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید