5 آینه دیواری برتر برای فضای داخلی شما

5 آینه دیواری برتر برای فضای داخلی شما

توسط خرداد 15, 1402

وقتی صحبت از آینه‌های دیواری به میان می‌آید، می‌توانیم در طول تاریخ ببینیم که این آینه‌ها یک دارایی داخلی بوده‌اند. برای قرن‌ها به عنوان یک عنصر تزئینی در خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند و یک قطعه همه کاره و جاودانه از دکوراسیون خانه بودند. آینه ها در انواع مختلفی از سبک ها، شکل ها و اندازه ها وجود دارند و آینه دیواری مناسب می تواند هر اتاق را زیباتر کند و به عمق، نور و ابعاد اضافه کند. پس آینه دیواری دقیقا چیست؟ آینه های دیواری به انواع آینه هایی گفته می شود که برای آویزان شدن به دیوار ساخته می شوند و به احتمال زیاد شما این آینه ها را در مکان های بیشتری از آنچه تصور می کنید دیده اید، زیرا همیشه آن طور که ما انتظار داریم به نظر نمی رسند! شیشه و آینه مرادخانی تولید کننده آینه دکوراتیو در اصفهان ، آینه قدی در اصفهان به شما امکان خرید آینه در اصفهان با بهترین قیمت را میدهد.

آینه های سنتی: در درجه اول آینه های سنتی قرار دارند که به کلاسیک بودن، جاودانه بودن و ظریف بودن شهرت دارند. آنها دارای قاب‌ها و طرح‌های پیچیده هستند که اغلب با جزئیات پرآذین مانند طومار، تزئینات و ورق‌های طلایی یا نقره‌ای همراه هستند. این آینه ها برای فضاهای سنتی مانند یک اتاق نشیمن رسمی یا اتاق غذاخوری عالی هستند. آنها همچنین می توانند در محیط های مدرن تر مورد استفاده قرار گیرند تا ظرافت و ظرافت را اضافه کنند. این آینه‌ها فضای داخلی زیادی را به ارمغان می‌آورند، بدون اینکه خیلی از جزئیات طراحی داخل اتاق دور شوند.

آینه های روستایی: آینه های روستیک برای خانه هایی با احساس آرامش و طبیعی تر مناسب هستند. آنها اغلب دارای قاب های چوبی با بافت های خشن و ارگانیک و پرداخت های طبیعی مانند چوب، پوست یا الوار هستند. از این آینه ها می توان برای ایجاد حسی از فضای بیرون به داخل استفاده کرد و به ویژه برای خانه هایی به سبک کابین یا اتاق هایی با حس کابین مناسب هستند. به ویژه، فضاهای داخلی  بدون زحمت با حال و هوای این آینه ها مطابقت دارند.

آینه های معاصر: آینه های دیواری معاصر شیک و مدرن هستند و دارای خطوط تمیز و اشکال ساده و هندسی هستند. آنها اغلب در قاب فلزی، شیشه ای یا مواد دیگری هستند که ظاهری مینیمال و پیچیده را ارائه می دهند. این آینه ها برای خانه های امروزی و همچنین برای فضاهایی که نیاز به لمس مدرن دارند عالی هستند. این سبک اغلب جزئیات بیشتری را به طور خاص در شیشه های برش خورده به جای قاب دارد. پ سادگی یک آینه دیواری معاصر به بهترین وجه با آینه گرد هندسی ما برجسته می شود . این آینه از نگاه اول بدون اینکه صدای زیادی در فضای خود داشته باشد خودنمایی می کند. جزئیات مجلل آن به زیبایی با خطوط و طراحی مدرن ترکیب شده است ، به آن اجازه می دهد تا به عنوان یک آینه دیواری داخلی و یک قطعه دکوری ارزشمند به خوبی متعادل شود.

مطالب مرتبط:  دیوارهای خالی خود را با آینه های موزائیک زنده کنید

آینه های آرت دکو: آینه های آرت دکو ، دراماتیک و اغلب دارای اشکال هندسی،  فلزی و طرح های پیچیده هستند. این آینه ها با الهام از جنبش هنر دکو در دهه های 1920 و 1930، غنی از تاریخ، برای خانه هایی که می خواهند بیانیه ای داشته باشند، عالی هستند. هنگامی که به آینه های دیواری آرت دکو فکر می کنید، هر چیزی که به شکل خارق العاده ای خودنمایی می کند، دقیقاً به معنای این سبک است. آنها اغلب در ورودی ها، راهروها و دیگر مناطق پرتردد استفاده می شوند تا جلوه ای از زرق و برق و پیچیدگی را به آن اضافه کنند. این آینه‌های دیواری اغلب در رنگ‌های براق، اغلب طلایی، نقره‌ای یا حتی رنگ‌های شامپاین عرضه می‌شوند.

آینه های قدیمی: آینه های قدیمی جذاب هستند، با جزئیات تزئین شده و قاب های ظریف ساخته شده اند. آنها را می توان در سبک های مختلف، از ویکتوریایی تا آرت دکو پیدا کرد و برای خانه هایی که می خواهند رنگی از گذشته را اضافه کنند، عالی هستند. این آینه‌های دیواری را می‌توان با بافت‌های ترقه‌دار بیشتری دید. آینه های قدیمی برای هرکسی که به دنبال اضافه کردن رنگی از گذشته به فضای خود است مناسب است و به اندازه یک اثر هنری به عنوان یک آینه عمل می کند. آینه‌های دیواری قدیمی می‌توانند آنقدر تزئینی باشند که اغلب فراموش می‌کنید آینه‌ها عملکرد و کاربرد عملی بیشتری به شما می‌دهند.

بهترین آینه دیواری

بهترین آینه دیواری

چگونه آینه های دیواری را آویزان می کنید؟

آویزان کردن آینه دیواری می تواند ظرافت و سبکی را به هر اتاقی اضافه کند. با این حال، اگر مطمئن نیستید که چگونه آن را انجام دهید، می تواند کمی ترسناک باشد. خوشبختانه با چند ابزار و دانش اولیه می توانید به راحتی در کمترین زمان آینه را به دیوار خود آویزان کنید. ابتدا پشت آینه دیواری خود را بررسی کنید تا بفهمید چه روشی مناسب تر است، معمولا آینه ها یا یک سیم یا دو قلاب در پشت خود دارند!

مطالب مرتبط:  راهنمایی کامل نورپردازی آینه

مرحله 1: قبل از آویزان کردن آینه دیواری، نقطه مناسب را انتخاب کنید، باید نقطه مناسب را انتخاب کنید. هدف، نور و سبک اتاق را در نظر بگیرید. شما نمی خواهید یک آینه کوچک را روی یک دیوار خالی بزرگ آویزان کنید، یا یک آینه بزرگ را در یک منطقه به هم ریخته آویزان کنید. در حالت ایده آل، شما باید یک آینه را در سطح چشم آویزان کنید، اما این به عملکرد و هدف آن در داخل نیز بستگی دارد.

مرحله 2: پس از انتخاب مکان مناسب برای آینه، ابزار و مواد خود را جمع آوری کنید، ابزار و مواد خود را جمع آوری کنید. احتمالاً به یک مته، یک متر نواری، یک سطح، یک مداد، آویز عکس یا گیره‌های آینه و پیچ نیاز خواهید داشت. همیشه مطمئن شوید که ابزاری که استفاده می‌کنید با آینه‌ای که آویزان می‌کنید مناسب باشد، زیرا وقتی آینه سنگین‌تری را آویزان می‌کنید، وزن ممکن است سخت‌تر باشد.

مرحله 3: فضا و آینه را اندازه گیری کنید. فضایی را که می خواهید آینه خود را در آن آویزان کنید اندازه بگیرید. به خصوص؛ عرض و ارتفاع فضا را با مداد مشخص کنید. این بخش بسیار مهم است، تا مطمئن شوید که همه چیز دقیقاً همانطور که می خواهید آماده شده است! شما باید درک کنید که می خواهید آینه خود را تا چه حد بالا آویزان کنید و آیا این روی فضا و دکوراسیون اطراف آن تأثیر می گذارد یا خیر.

مرحله 4: دیوار را با مداد علامت گذاری کنید، نقطه ای را روی دیوار که می خواهید آینه را آویزان کنید، علامت بزنید. از یک سطح استفاده کنید تا مطمئن شوید که نشانه گذاری های شما مستقیم است. اگر یک آینه سنگین آویزان می کنید، از یک گل میخ یاب برای قرار دادن گل میخ ها در دیوار استفاده کنید. می توانید آینه خود را با چسباندن آن به گل میخ ها آویزان کنید که از دیوار خشک محکم تر هستند.

مطالب مرتبط:  علت استفاده از آینه دکوراتیو

مرحله 5 : آویزها را بسته به نوع آینه دیواری خود وصل کنید، می توانید از آویز عکس یا گیره آینه استفاده کنید. اگر از آویز عکس استفاده می کنید، فاصله بین آویزهای پشت آینه را اندازه بگیرید و آن را به دیوار منتقل کنید. از یک سطح استفاده کنید تا مطمئن شوید که آویزها صاف هستند، هیچ کس آینه کج را دوست ندارد! اگر از گیره های آینه استفاده می کنید، فاصله بین گیره های پشت آینه را اندازه بگیرید و آن اندازه را به دیوار منتقل کنید. برای اطمینان از صاف بودن گیره ها از یک سطح استفاده کنید.

مرحله 6 : سوراخ ها را دریل کنید و آویزها را پیچ کنید! با استفاده از مته، سوراخ هایی را در جایی که دیوار را برای آویزها علامت زده اید ایجاد کنید. اگر آینه را به گل میخ ها وصل می کنید، مطمئن شوید که سوراخ ها را در مرکز گل میخ ها دریل کنید. پیچ ها را داخل سوراخ ها قرار دهید و مقدار کمی از پیچ از دیوار بیرون زده باشد. آینه را روی چوب لباسی یا گیره آویزان کنید.

آینه دیواری

آینه دیواری

نکات نهایی ما برای آویزان کردن آینه دیواری

  • همیشه از یک سطح برای اطمینان از صاف بودن آینه استفاده کنید.
  • اگر یک آینه سنگین آویزان می کنید از یک گل میخ یاب برای قرار دادن گل میخ ها در دیوار استفاده کنید.
  • اگر آینه سنگین است، از پیچ و مهره یا لنگر دیواری برای محکم کردن آن روی دیوار استفاده کنید.
  • هنگام استفاده از گیره های آینه، مطمئن شوید که اندازه آنها برای ضخامت آینه مناسب است.
  • اگر در مورد آویزان کردن آینه مطمئن نیستید، از یک متخصص کمک بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید