تفاوت بین شیشه معمولی و سکوریت

تفاوت بین شیشه معمولی و سکوریت

توسط آذر 17, 1402

تفاوت بین شیشه معمولی و سکوریت

همه شیشه ها به یکجو ساخته نمی شوند، مانند شیشه معمولی و سکوریت. گاهی اوقات یکی از انواع شیشه ها برای تکمیل یک کار مناسب تر است. سخت ترین قسمت درک انواع مختلف شیشه و شناسایی آن ها برای شما مفید است. در این وبلاگ، ما در مورد تفاوت های خاص بین شیشه معمولی و سکوریت صحبت خواهیم کرد.

شناسه شیشه سکوریت

بر خلاف شیشه معمولی، شیشه سکوریت را می توان با علامت گذاری در گوشه آن تشخیص داد. تولیدکنندگان باید نام شرکت خود و استانداردهای کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی را در گوشه ای از شیشه سکوریت قرار دهند. این به این منظور است که فوراً ثابت کند که آیا یک تکه شیشه گرم شده است یا خیر. ایجاد شیشه سکوریت بسیار پیچیده تر از شیشه معمولی است، به همین دلیل علامت گذاری روی شیشه بسیار مهم است. اگر لیوان خود را مستقیماً از یک تولید کننده خریداری کرده اید، علامت آنها واضح تر به نظر می رسد تا اینکه با گذشت زمان کمی محوتر شود.

تفاوت قدرت

با چشم غیرمسلح، به سختی می توانید تفاوت بین انواع شیشه را ببینید، زیرا تفاوت واقعی در استحکام آنها است. شیشه سکوریت بیش از 4 برابر قوی تر از شیشه معمولی است. نکته عجیب این است که علیرغم استحکام آن، شما نمی توانید شیشه سکوریت را بعد از سفت شدن سوراخ کنید، حک کنید یا شکل دهید. از سوی دیگر، شیشه معمولی بسیار ضعیف‌تر است و به آن اجازه می‌دهد فرآیند ساخت ساده‌تری نسبت به شیشه سکوریت داشته باشد. بنابراین، اگر بتوانید آن را سوراخ کنید یا شکل آن را با مقاومت آسان پس از تنظیم آن سفارشی کنید، به احتمال زیاد شیشه معمولی دارید.

مطالب مرتبط:  تاثیر آینه کاری بر فضای داخلی منزل

فرآیند خلقت

هنگام ایجاد شیشه های استاندارد، مواد گرم شده و سپس با سرعت کنترل شده سرد می شوند تا سطحی از استحکام را به آن بدهند. با این حال، شیشه سکوریت با گرفتن یک تکه شیشه از قبل ساخته شده و حرارت دادن آن در سطوح بسیار بالا ایجاد می شود. پس از اتمام گرمایش، شیشه به سرعت با فوران های هوای سرد یخی شلیک می شود. این فرآیند شدید و سریع به شیشه سکوریت اجازه می دهد تا استحکام خود را به دست آورد.

لبه های شیشه

یک راه عالی برای تشخیص اینکه آیا شیشه شما نرم شده است یا خیر، بررسی لبه ها است. به دلیل فرآیند شدید شیشه سکوریت شده لبه های آن بسیار صاف و براق باقی می ماند. در حالی که شیشه معمولی لبه ها و گوشه های خشن قابل توجهی دارد.

جزئیات ناقص

اگر همه گزینه‌ها شکست خوردند و به نظر نمی‌رسد که تفاوتی در لیوان خود پیدا کنید. شاید در قاب هایی با دسترسی محدود به گوشه ها و لبه ها باشد. بهترین راه حل این است که شیشه را به طور کامل از نظر عیوب بررسی کنید. شیشه سکوریت به دلیل فرآیند سختی که طی می‌کند معمولاً با عیوب بسیاری یافت می‌شود. در حالی که شیشه معمولی معمولاً عیوب زیادی ندارد زیرا فرآیند ایجاد آن بسیار ساده تر است.

شیشه خود را امروز با شیشه و آینه مرادخانی نصب کنید

به دنبال تعویض یا نصب شیشه جدید هستید؟ خواه شیشه سکوریت یا شیشه استاندارد آینه مراخانی همیشه شما را پوشش می دهد! برای خرید آینه دکوراتیو در اصفهان امروز با ما تماس بگیرید!

مطالب مرتبط:  چگونه یک آینه ترک خورده را تعمیر کنیم؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید