آینه را کجای اتاق خواب قرار دهیم؟ بهترین مکان آینه در اتاق خواب

آینه را کجای اتاق خواب قرار دهیم؟ بهترین مکان آینه در اتاق خواب

توسط بهمن 20, 1402

آینه را کجای اتاق خواب قرار دهیم؟ بهترین مکان آینه در اتاق خواب

وقتی می خواهید یک مکان را مانند اتاق خواب خود تکمیل کنید، توصیه متخصصان این است که اتاق خواب خود را با وسایل زیاد پر نکنید. شما فقط به چند زیور آلات نیاز دارید تا هر فضا را بیش از حد جذاب کنید، و یکی از آنها که باید داشته باشید آینه است. آینه ها می توانند زیبایی فضای شما را بسازند یا آن را خراب کنند، بنابراین باید به درستی قرار گیرند. بنابراین، آنها می توانند کاربردی و تزئینی باشند و به عنوان یک محیط قابل توجه عمل کنند. در اینجا نکاتی در مورد محل قرار دادن آینه در اتاق خواب و اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب کنید، آورده شده است. برای پیشبرد کارها، بیایید وارد وبلاگ شویم!

2 نوع اصلی آینه برای اتاق خواب

1. آینه های دیواری- عیوب را پنهان کنید!

آینه هایی با قاب معمولاً سنگین تر روی دیواری نصب می شوند که دارای براکت های یکپارچه در پشت است. آنها را می توان به راحتی با کمک گیره ها بر روی دیوار نصب کرد یا آویزان کرد. آینه های دیواری معمولا در بیشتر اتاق خواب ها یافت می شوند، زیرا در آنجا زیبا و ایمن به نظر می رسند. علاوه بر این، آنها به پنهان کردن عیوب کمک می کنند و نمای عالی از اتاق خواب شما را منعکس می کنند.

مطالب مرتبط:  3 مکان برتر برای آینه روشن در خانه شما

2. آینه های ایستاده آزاد- انعطاف پذیر برای تغییر مکان!

این آینه ها دارای انعطاف پذیری برای جابجایی آنها و ارائه انعکاس کامل از خود هستند. لازم نیست نگران سوراخ کردن دیوارها باشید، به سادگی آینه های ایستاده را در هر کجا که می خواهید قرار دهید تا بهترین انعکاس را داشته باشید.

مکان هایی برای نصب آینه در اتاق خواب

به گفته طراحان داخلی متخصص، هنگام افزودن آینه به اتاق خواب بایدها و نبایدهایی وجود دارد. اول از همه، در اینجا چند توصیه در مورد مکان قرار دادن آینه در اتاق خواب تنگ وجود دارد.

در اتاق خواب های کوچک

اتاق خواب های کوچکتر کار کردن با آنها کمی پیچیده تر است، زیرا باید مطمئن شوید که چیدمان و جادار بودن آن را به هم نریزید. همانطور که قبلاً می دانیم، آینه ها می توانند یک اتاق را روشن تر و بسیار بزرگتر از آنچه در واقع به نظر می رسد تبدیل کنند. بنابراین، اجازه دهید به اتاق خواب‌های شما فضای بیشتری بدهیم.

پشت در

برای اینکه جلوه ای جادار به یک اتاق کوچکتر ببخشید، گزینه جادویی اضافه کردن یک آینه رو به در پشت در است. این کار باعث می شود کل اتاق شما در آینه منعکس شود و از این رو اندازه واقعی آن دو برابر شود. علاوه بر این، می توانید برای به حداکثر رساندن روشنایی طبیعی، یک آینه مستطیلی عمودی یا یک آینه پیست مسابقه انتخاب کنید.

روبروی یک پنجره

در یک اتاق کوچکتر و تاریک، قرار دادن یک آینه در مقابل پنجره می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. این نه تنها با انعکاس حداکثر نور خورشید به روشن شدن اتاق کمک می کند، بلکه به حداقل رساندن هزینه صورتحساب انرژی کمک می کند. نکته میلیون دلاری دیگر اضافه کردن یک آینه بدون قاب است تا یک طرح گسترده نمایش داده شود. از موقعیت نیز مطمئن باشید، نباید مستقیماً به صورت شما برخورد کند.

مطالب مرتبط:  5 راه برای استفاده از پارتیشن های شیشه ای در خانه

بالای روشویی

بالای روشویی یکی از رایج ترین و بهترین مکان ها برای افزودن آینه است، به خصوص وقتی اتاق خواب شما کوچک است. روشویی‌ها معمولاً در وسط اتاق و در مقابل هر دیواری قرار می‌گیرند، بنابراین افزودن یک آینه بالای روکش‌ها بیشتر فضا را منعکس می‌کند. این به ما تصویری از یک فضای بزرگتر می دهد.

یک دیوار آینه ای ایجاد کنید

ساختن یکی از 4 دیوار به طور کامل آینه ای می تواند با وسعت زیاد کار کند. این باعث می شود اتاق خواب شما بیش از حد بزرگ و از نظر زیبایی شناسی جذاب باشد. تنها اشکال این است که این کار بهبود خانه بسیار پرهزینه است!

در اتاق خواب های بزرگ

فقط به این دلیل که اتاق خواب شما بزرگتر است، نباید چیزهای زیادی به آن اضافه کنید! یک چیدمان داخلی زیبا و ساده جذاب ترین است. چند نقطه اختصاصی برای اضافه کردن آینه در اتاق خواب های بزرگتر وجود دارد، بیایید نگاهی بیندازیم!

آینه در گوشه و کنار!

گوشه اتاق خواب زمانی می تواند کاربردی باشد که یک آینه تمام قد به آن اضافه کنیم تا در هنگام لباس پوشیدن مراقب ظاهر خود باشیم. نه تنها گوشه را می پوشاند، بلکه بهترین مکان برای لباس پوشیدن در یک فضای باز و گسترده است.

بالای تخت

یک آینه گرد بزرگ بدون قاب بالای تخت بسیار زیبا و کاربردی به نظر می رسد زیرا توهمی از فضای بهتر ایجاد می کند. اگر نمی‌خواهید دیوارها، پنجره‌ها یا حتی روشویی را در آینه منعکس کنید، این احتمالاً بهترین راه برای اضافه کردن آینه‌ها و ایجاد فضای خوابتان کمی دنج‌تر است.

مطالب مرتبط:  تاثیر آینه های دیواری مدرن را کشف کنید

مکان هایی که هرگز نباید در اتاق خواب آینه آویزان کنید

اکنون، بهترین مکان‌ها برای افزودن آینه را یاد گرفته‌اید، باید مکان‌هایی را که هرگز نباید آینه نصب کنید، بشناسید.

آن سوی یک تخت

داشتن یک آینه روی تخت شما ناراحت کننده ترین چیز در اتاق خواب شما است، احتمالاً نمی خواهید خود را اینطور ناراحت کنید. از قرار دادن آینه روی تخت خود اجتناب کنید، تا زمانی که از خواب بیدار می شوید استرس نداشته باشید.

روبروی یک دیوار

اگر دیوار شما با وسایل لوکس و شیک تزئین شده است، انعکاس آن در آینه می تواند ایده خوبی باشد. اما، انعکاس دیوارهای کسل کننده یا ساده در آینه ممکن است ایده درخشانی نباشد.

رو به توالت

اگر آینه هایی را به اتاق خواب اضافه می کنید که رو به حمام باشد، مطمئن شوید که رو به توالت نیست. زیرا افتضاح به نظر می رسد و ممکن است نخواهید هر بار که وارد اتاق خواب خود می شوید به توالت نگاه کنید.

روی یک سقف

نصب آینه روی سقف ایده بسیار خطرناکی است. نه همه، اما برخی از افراد ترجیح می دهند آینه ای روی سقف داشته باشند، در عوض، این کار فقط باعث ناراحتی شما می شود. بنابراین، بهتر است مکان دیگری برای نصب یا آویزان کردن آینه های گران قیمت خود پیدا کنید.

جمع بندی!

ما تعدادی از بهترین گزینه ها را برای قرار دادن آینه در اتاق خواب انتخاب کرده ایم تا بتوانید با کمک آینه به انرژی مثبت برسید. آینه ها نه تنها فضای شما را روشن می کنند، بلکه زیبایی شناسی را نیز افزایش می دهند، بنابراین به خاطر داشته باشید که قرار دادن درست آینه ها بسیار مهم است. کیفیت آینه جدای از زیبایی مکان آن نیز بسیار مهم است. برای خرید بهترین آیته قدی در اصفهان با آینه مرادخانی تماس بگیرید!

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید