آینه ها چه تفاوتی با شیشه دارند؟

آینه ها چه تفاوتی با شیشه دارند؟

توسط آوریل 28, 2024

تفاوت آینه ها با شیشه

یک تصور غلط رایج این است که آینه و شیشه یک چیز هستند و تفاوتی ندارند. اگرچه این از نظر فنی درست است، اما نادرست است زیرا آینه ها در بسیاری از جنبه ها متفاوت هستند. آینه ها از شیشه ساخته می شوند اما کاربردها، طرح ها و هزینه های دیگری نیز به همراه دارند. آینه ها نیز به دلیل مراحل اضافه شده در فرآیند ایجاد آن، لوکس تر از شیشه های معمولی تلقی می شوند. در این مقاله، ما به تفصیل در مورد تفاوت های کلیدی بین آینه و شیشه خواهیم پرداخت.

انعکاس آینه ها

یکی از واضح‌ترین تفاوت‌های بین آینه و شیشه این است که آینه‌ها بسیار بازتاب‌دهنده‌تر هستند. شیشه دارای قابلیت انعکاس نیز می باشد، با این حال انعکاس آن بسیار کسل کننده و خفیف است. معمولاً برای دیدن ماهیت انعکاسی واقعی شیشه باید از زاویه خاصی به شیشه نگاه کنید. در همین حال، آینه‌ها عمداً ساخته شده‌اند تا منعکس‌کننده باشند و به افراد اجازه می‌دهند که بلافاصله خود را ببینند.

طراحی و استفاده از آینه

مانند شیشه، آینه‌ها می‌توانند در اشکال، اندازه‌ها، بافت‌ها، رنگ‌ها و غیره بی‌شمار باشند! ساخت هر دو محصول به زمان، دقت و پیچیدگی نیاز دارد که منجر به هزینه های بالاتر آنها می شود. اما، بر خلاف شیشه، اهداف اصلی آینه یا برای دیدن یا برای آثار هنری است. از شیشه می توان برای ایجاد حفاظت و ایمنی به عنوان مثال پنجره ها ، شیشه جلوها و درها استفاده کرد. وقتی صحبت از استفاده و طراحی به میان می‌آید، شیشه خود فرم‌های بسیار بیشتری دارد و بیشتر از یک آینه معمولی یک ضرورت محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط:  5 آینه دیواری برتر برای فضای داخلی شما

هزینه آینه و شیشه

شیشه را می توان برای ایجاد مجموعه ای بزرگ از محصولات و مواد استفاده کرد که به این معنی است که ارزش پایه آن بسیار کمتر از آینه است. از آنجایی که آینه ها از شیشه ساخته می شوند، صرفاً به دلیل فرآیند اضافه ای که طی می کنند، هزینه بیشتری برای آینه ها منطقی است. آینه ها نیز به عنوان یک محصول لوکس در نظر گرفته می شوند که به این معنی است که قیمت آنها به طور طبیعی بیشتر از شیشه های معمولی است. آینه با طراحی بسیار پیچیده را می توان بیشتر به عنوان یک اثر هنری دید تا یک محصول کاربردی برای خانه شما. شیشه را بیشتر به عنوان یک مصالح ساختمانی در نظر بگیرید و آینه ها محصول جانبی این ماده هستند. در حالی که هر دو محصول دست به دست هم می دهند، مطمئناً یکی از آنها دارای محدوده قیمتی بالایی نسبت به دیگری است.

همین امروز آینه بخرید

اگر در بازار نصب، تعمیر و تعویض شیشه یا آینه هستید،  امروز با آینه مرادخانی تماس بگیرید! تیم ما طیف گسترده ای از محصولات مانند آینه قدی را دارد که متناسب با نیازهای خاص شما تطبیق یافته است.

تاریخچه آینه ها

آینه معمولاً از شیشه با سطح صاف یا منحنی ساخته می شود و دارای پوشش بازتابنده روی آن است. آینه ها فقط برای ظاهر نیستند. آنها همچنین در بسیاری از مؤلفه های فنی و علمی استفاده می شوند.

قبل از ساخت آینه ها، اغلب از حوضچه های آب برای دیدن انعکاس استفاده می شد. قدمت آینه ها به محصولات کاملاً خام برمی گردد، زیرا برای این کار از سنگ های صیقلی، فلزات و شیشه های آتشفشانی سیاه رنگ ابسیدین استفاده می شد.  

مطالب مرتبط:  زیبایی های آینه های سفارشی

آینه ها چگونه ساخته می شوند

برای ساخت یک آینه فقط به چند جزء نیاز است، از جمله نیترات نقره خالص، آب مقطر و آمونیاک. برخی از تفاوت ها در طول تولید آینه های تجاری رخ می دهد.

ابتدا مقدار کمی از نیترات نقره در آب مقطر با افزودن آمونیاک رقیق شده حل می شود تا زمانی که مخلوط به وضوح تغییر کند. مخلوط متفاوتی از نمک های روشل و نیترات نقره جوشانده و فیلتر می شود. سپس مخلوط ها روی یک تکه شیشه ای که به خوبی گرم شده ریخته می شوند و آماده خشک شدن می شوند. برای حفظ نقره، اغلب یک لایه رنگ به پشت شیشه اضافه می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید