ساخت آینه مورد علاقه خود در خانه

ساخت آینه مورد علاقه خود در خانه

توسط جولای 25, 2023

یادگیری نحوه ساخت آینه مورد علاقه خود در خانه مزایای زیادی دارد. شما می توانید هر طرح و شکلی را که می خواهید بدون نیاز به آنچه در بازار موجود است ایجاد کنید. شما همچنین می توانید در قطعات آینه گران قیمت صرفه جویی کنید زیرا می توانید آنها را خودتان بسازید. در این روش باید سطح آینه ای را که می خواهید برش دهید خراش دهید. این عمل باعث کاهش مقاومت آینه و ایجاد نقطه ضعیفی در آینه می شود. وقتی خط مورد نظر را که از قبل برش داده اید کمی فشار دهید، می توانید یک برش تمیز در قسمت مورد نظر ایجاد کنید.

مراحل ساخت آینه مورد علاقه خود

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

1. یک آینه محکم برای پروژه خود انتخاب کنید. اگر می خواهید آینه ای با هر اندازه و سایزی که می خواهید بردارید، باید از قبل یک آینه محکم و بدون جلا تهیه کنید. شما می توانید آینه خود را از هر فروشگاه سخت افزاری خریداری کنید، اما قبل از بریدن آینه مطمئن شوید که آینه آسیب نبیند یا شکسته باشد.
از بریدن آینه هایی که قبلاً بریده شده یا ترک خورده اند خودداری کنید. یک آینه در شرایط نامناسب ممکن است در برابر برش مقاومت نداشته باشد و ممکن است در حین کار با آن بشکند.

2. آینه را کاملا تمیز و خشک کنید. برای تمیز کردن سطح آینه از شیشه پاک کن یا الکل و پارچه میکروفیبر استفاده کنید. آن را به طور کامل تمیز کنید، زیرا حتی کوچکترین لکه کثیفی یا گرد و غبار می تواند فرآیند را مختل کند یا سطح آینه را خراش دهد و تاخیر در کار می تواند باعث خرد شدن یا شکستن آن شود. برای اطمینان از خشک بودن آینه قبل از شروع، از پارچه میکروفیبر دیگری برای خشک کردن و تمیز کردن سطح یک بار دیگر استفاده کنید.

مطالب مرتبط:  کاربردهای فراوان آینه

3. از وسایل محافظ استفاده کنید. در طول فرآیند برش و شکستن، ذرات کوچک شیشه در هوا پراکنده می شوند. اینها می توانند به طور بالقوه به چشم شما آسیب بزنند، بنابراین استفاده از عینک ایمنی هنگام کار با شیشه بسیار مهم است. هنگام کار، ناحیه چشم خود را مالش ندهید و لمس نکنید. از آنجایی که لبه های برش آینه بسیار تیز هستند، هنگام برش باید از دستکش های محافظ مخصوص استفاده کنید.
• از پوشیدن صندل یا کفش به خصوص کفش های دم باز خودداری کنید. استفاده از این مدل کفش می تواند برای شما خطرناک باشد. گاهی هنگام بریدن و حمل آینه، قطعاتی از آن جدا شده و در اثر برخورد با اجسام دیگر به زمین می افتند. استفاده از کفش های ایمنی می تواند سلامت پاهای شما را در محل کار تضمین کند.
• اگر توسط یک تکه شیشه آسیب دیدید، سعی کنید با چسباندن نوار روی آن و سپس کشیدن سریع آن، تکه شیشه را جدا کنید یا اگر این روش جواب نداد، از موچین استفاده کنید.

4. ابزار برش شیشه ای را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند. اکثر ابزارهای برش شیشه دارای یک تیغه برش کاربید در انتهای آن هستند که شیشه را خراش می دهد و باعث برش می شود. کاترها در قطرهای مختلفی موجود هستند که کوچکترین آنها برای کارهای بسیار دقیق و کوچک استفاده می شود. ابزار های برش شیشه نسبتاً ارزان هستند، بنابراین باید یکی از بالاترین کیفیت ها را دریافت کنید.

5. ابزار برشی را انتخاب کنید که به بهترین شکل طرح شما را ایجاد کند. ابزار خود را با توجه به طرحی که برای آینه خود در نظر گرفته اید انتخاب کنید. شکل های مختلف، دست شما را هنگام انتخاب ابزار باز می گذارد، اما مطمئن شوید که ابزاری را انتخاب کنید که ساده ترین گزینه برای شما باشد.

مطالب مرتبط:  5 آینه دیواری برتر برای فضای داخلی شما

6. خطوط برش را با یک ابزار صاف لبه مستقیم اندازه گیری و علامت گذاری کنید. برای ایجاد یک برش تمیز، اندازه گیری ها و خطوط برش شما باید تا حد امکان دقیق باشد. از یک لبه مستقیم برای علامت گذاری خطوط برش روی سطح آینه استفاده کنید. خط برش را با مداد نوک تیز یا مداد سفید مشخص کنید.

7. ابزار برش خود را در ابتدای اولین خط برشی که با مداد یا نشانگر کشیده اید قرار دهید. آینه خود را روی یک سطح صاف و تمیز قرار دهید. ابزار برش را به صورت عمودی در دست خود بگیرید و چاقو را در ابتدای اولین خط برش روی آینه بلغزانید و سطح را برای برش خراش دهید.

8. هنگامی که ابزار برش را در امتداد خط می چرخانید، فشار ملایم رو به پایین اعمال کنید. در اکثر آینه ها، اگر درست انجام دهید، باید صدای خراش از آینه بشنوید. اگر این صدا را نمی شنوید، به اندازه کافی فشار نمی آورید.
از بلند کردن ابزار در طول فرآیند خودداری کنید تا بتوانید خط را در یک حرکت مداوم بکشید.

 

آینه چگونه ساختهساخت آینه می شود؟

برای ساخت آینه مورد علاقه خود، داشتن موادی ضروری است. از جمله این مواد می توان به نیترات نقره خالص، آب مقطر و آمونیاک اشاره کرد. برخی از اختلافات در شرکت های تجاری مختلف در این مرحله به وجود می آید. ابتدا مقدار کمی نیترات نقره در آب مقطر حل می شود و سپس با افزودن آمونیاک رقیق می شود تا مخلوط شفاف شود. سپس مخلوط متفاوتی از نمک های راشل و نیترات نقره جوشانده را فیلتر می کنند. سپس مخلوط را روی یک تکه لیوان به شکل دلخواه بریزید و صبر کنید تا خشک شود. برای حفظ نقره، اغلب رنگ به پشت شیشه اضافه می شود.

مطالب مرتبط:  فروش آینه دکوراتیو

نتیجه
آینه های دکوراتیو بسیار زیبا و کاربردی هستند. علاوه بر تزئین دیوارهای شما با درخشش مدرن، می توانند توهم فضای بیشتر را نیز ایجاد کنند. همچنین با بازتاب نور، اتاق درب را روشن تر نشان می دهند. با وجود سبک های بسیار شگفت انگیز موجود در صنعت آینه، یک تکه آینه زیبایی و شکوه زیادی را به خانه شما می آورد و شما می توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود و با در نظر گرفتن آینه خود، آینه مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید