با این ترفندهای ساده یک اتاق خواب کوچک را بزرگتر نشان دهید

با این ترفندهای ساده یک اتاق خواب کوچک را بزرگتر نشان دهید

توسط خرداد 10, 1403

هنگامی که در یک آپارتمان یا یک خانه کوچکتر زندگی می کنید، به راحتی می توانید احساس کنید که فضای مورد نظر خود را ندارید به خصوص در اتاق خواب. در واقعیت، بسیاری از این احساسات بیشتر به نحوه درک شما از اندازه اتاق مربوط می شود تا متراژ واقعی آن. با استفاده از چند ترفند ساده که به بزرگتر نشان دادن یک اتاق خواب کوچک کمک می کند، لازم نیست احساس کنید که فضا تنگ شده است. با هک های تزئینی مناسب، احساس می کنید فضای زیادی دارید. در اینجا برخی از بهترین راه‌ها برای اینکه اتاق خواب کوچک شما بزرگ‌تر احساس شود، آورده شده است:

1. آویزان آینه

آینه ها یکی از بهترین راه ها برای ایجاد توهم فضای بیشتر هستند، به دلیل توانایی آنها در افزایش نور اتاق و استفاده از بازتاب ها برای گسترش بصری منطقه. طیف گسترده ای از گزینه های آینه وجود دارد که با هر اتاق خوابی عالی کار می کنند، مانند آویزان کردن آینه های بزرگ تمام قد روی یک کشو کمد یا قرار دادن یک آینه کوچک در بالای کمد یا تخت. برخی از افراد حتی از دکوراسیون خانه با روکش آینه (مانند لامپ یا قطعات مبلمان) برای روشن تر کردن اتاق و ایجاد توهم فضای بیشتر استفاده می کنند.

2. بهم ریختگی را کاهش دهید

هر چه وسایل بیشتری داشته باشید، اتاق خواب شما شلوغ تر و شلوغ تر می شود و اگر با خودتان صادق باشید، احتمالاً تعداد زیادی اقلام دارید که واقعاً از آنها استفاده نمی کنید یا به آنها نیاز ندارید. به جای اینکه اجازه دهید اتاق خوابتان مملو از لباس ها و سایر وسایل باشد، وقت بگذارید و کمدها و قفسه های خود را مرور کنید تا بتوانید از شر چیزهایی که دیگر نیاز ندارید خلاص شوید. حتی ممکن است متوجه شوید که می توانید بدون یکی از مبلمان قدیمی خود کار کنید! کاهش شلوغی نه تنها به اتاق خواب شما کمک می‌کند بزرگ‌تر به نظر برسد با فروش اقلام ناخواسته در حیاط، می‌توانید کمی پول نقد نیز کسب کنید.

مطالب مرتبط:  آب سخت چیست و چه تاثیری بر آینه شما دارد؟

3. یک پالت نور را انتخاب کنید

رنگ بندی نقش مهمی در ظاهر و احساس اتاق خواب دارد که در دکوراسیون اتاق خواب کوچک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این بدان معنا نیست که همه چیز در اتاق باید کاملاً سفید باشد با این حال، با انتخاب طرح رنگی مناسب، از نظر بصری فضا را بزرگتر خواهید کرد. برای بهترین نتیجه، از پاستل های ملایم یا حتی خاکستری روشن استفاده کنید که به خوبی با زمینه سفید ترکیب می شوند. رنگ‌های سرد مانند آبی، بنفش یا سبز معمولاً نسبت به رنگ‌های گرم مانند نارنجی یا قرمز توصیه می‌شوند – رنگ‌های سرد باعث بزرگ‌تر شدن اتاق می‌شوند، در حالی که رنگ‌های گرم معمولاً باعث کوچک‌تر و دنج‌تر شدن فضای اتاق می‌شوند.

4. از فضای عمودی استفاده کنید

ممکن است زمانی که فضای کف محدودی دارید ایجاد فضا برای همه چیز سخت به نظر برسد، اما به خاطر داشته باشید که فضای عمودی زیادی نیز در دسترس دارید. استفاده از دیوارهای خود نه تنها ذخیره اقلام مهم را آسان تر می کند. همچنین با کشیدن طبیعی چشم ها به سمت سقف اتاق را از نظر بصری بزرگتر می کند. قفسه های بلند کتاب و قفسه بندی ها راه بسیار خوبی برای انجام این کار هستند. اگر فضای کافی برای اضافه کردن این وسایل مبلمان ندارید، می‌توانید از قفسه‌های دیواری جداگانه نیز برای دستیابی به اثر مشابه استفاده کنید.

5. مبلمان فضایی

نوع مبلمانی که برای تزئین اتاق خواب کوچک خود استفاده می کنید در نهایت تاثیر زیادی خواهد داشت. به طور طبیعی، شما باید از قرار دادن مبلمان بزرگ در یک اتاق خواب کوچکتر از حد معمول خودداری کنید، اما این تنها راهی است که می توانید تفاوت ایجاد کنید. بسیاری از صاحبان خانه از مبلمان چند منظوره (مانند قاب تخت با قفسه های داخلی) استفاده می کنند تا از هر قطعه مبلمان بهره بیشتری ببرند. به هر حال، در یک اتاق خواب کوچک، کمتر، بیشتر است. حتی چیزی به سادگی استفاده از مبلمان با پاهای بلندتر به استفاده از فضای عمودی بیشتر به نحوی که منجر به احساس بازتری برای اتاق می شود کمک می کند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که در رختخواب تلویزیون تماشا می کنید، ممکن است زمان تغییر فرا رسیده باشد. تلویزیون شما نه تنها خواب شما را مختل می کند، بلکه فضای زیادی را نیز مصرف می کند. تلویزیون‌های قدیمی‌تر و بزرگ‌تر فضای زیادی از کف را می‌جوند، در حالی که LED نازک‌تر و LCD جدیدتر، تمام فضای دیوار شما را اشغال می‌کنند ممکن است به نظر چندان مهم نباشد، اما می‌تواند فضای اتاق را کمتر جادار کند و به فضای اتاق اضافه کند. به هم ریختگی در یک اتاق برداشتن تلویزیون از دیوار می تواند فضای جدیدی را برای قفسه های شناور باز کند، در حالی که بیرون آوردن کابینت تلویزیون فضای بیشتری برای کف ایجاد می کند.

7. یک تخت کم ارتفاع انتخاب کنید

برای کمک به ایجاد توهم یک اتاق خواب بزرگ و آزاد، باید به یک تخت خواب کم بچسبید  . تخت معمولاً بزرگ‌ترین مبلمان اتاق خواب شما است و بلافاصله چشم‌ها را به خود جلب می‌کند. تختی که زیر زانوهای شما قرار می گیرد کمتر احساس می کند که به فضای شما تجاوز می کند زیرا زیر سطح چشم قرار می گیرد و به شما این امکان را می دهد که اتاق خواب خود را بدون هیچ مانعی بررسی کنید و به فضا احساسی دلپذیرتر و بازتر می دهد.

اتاق خواب کوچک را بزرگتر نشان دهید

اتاق خواب کوچک را بزرگتر نشان دهید

8. از ذخیره سازی هوشمندانه استفاده کنید

وقتی صحبت از فضای ذخیره سازی به میان می آید، هوشمندانه عمل کنید و در نظر بگیرید و خواهید دید که می توانید چیزهای بیشتری را در اتاق خواب خود قرار دهید. تخت شما می‌تواند با کشوهای زیر تخت و فضاهای مخفی یا قفسه‌های روی تخت و گوشه‌ها به عنوان انباری تبدیل شود.  میزهای کنار تخت ،  پسر بچه ها  و  صندوق های اتاق خواب  همگی می توانند برای به حداکثر رساندن فضای اتاق خواب شما با کشوهای سخاوتمندانه برای سازماندهی استفاده شوند. از اضافه کردن اشیاء بزرگ مانند کمد لباس های بزرگ به اتاق خواب خود خودداری کنید – ممکن است ایده خوبی برای ذخیره سازی به نظر برسند اما با اشغال فضای زیاد اتاق شما را شلوغ می کنند. 

هنگام رنگ آمیزی اتاق خواب کوچکتر، سایه های روشن تر مانند  رنگ های سفید، برهنه یا پاستلی را انتخاب کنید . رنگ‌های روشن‌تر اتاق شما را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان می‌دهند و حس آرامش‌بخشی را به فضای شما می‌بخشند، در حالی که رنگ‌های تیره اتاق خواب شما را کوچک‌تر می‌کنند و احتمالا شما را بیدار نگه می‌دارند. برای افزایش احساس فضا و ارتفاع در اتاق خواب، سقف خود را حداقل یک سایه روشن تر از دیوارهای خود نگه دارید.

10. از آینه در فضای خود استفاده کنید

آینه ها سلاح مخفی شما برای بزرگتر نشان دادن اتاق خواب کوچک هستند. آینه ای که در نزدیکی پنجره شما قرار می گیرد نور خورشید را به اتاق شما منعکس می کند در حالی که یک آینه درست در جلوی تخت می تواند این توهم بصری ایجاد کند که اندازه اتاق خواب شما تقریباً دو برابر شده است. با شیشه و آینه مرادخانی میتوانید بهترین آینه دکوراتیو در اصفهان ، آینه قدی در اصفهان و خرید آینه در اصفهان را انجام دهید.

11. یک فرش منطقه اضافه کنید

یک قالیچه با قرارگیری استراتژیک در پای تخت شما می تواند اتاق شما را وسیع تر و جادارتر کند. فرشی را انتخاب کنید که بین دیوارهای اتاق خواب و ورودی شما فاصله ایجاد کند زیرا این تصور را ایجاد می کند که اتاق خواب شما جادارتر است. فرشی که بیش از حد بزرگ است یا به دیوارها می رسد نتیجه معکوس خواهد داشت و فضای شما را کوچکتر می کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید