5 راه برای بزرگتر نشان دادن خانه کوچک

5 راه برای بزرگتر نشان دادن خانه کوچک

توسط می 4, 2024

بزرگتر نشان دادن خانه کوچک

بزرگتر نباید بهتر باشد. با این ۵ نکته برای بزرگتر نشان دادن یک خانه کوچک، محیط و جذابیت بصری فضای زندگی خود را به حداکثر برسانید. گزینه‌هایی برای بودجه‌ها و سبک‌های مختلف وجود دارد، بنابراین احتمالاً نکته‌ای را پیدا می‌کنید که می‌توانید از آن استفاده کنید، چه برای بازسازی آماده باشید یا فقط روی برخی از دکوراسیون‌های جدید سرمایه‌گذاری کنید. 

آینه و شیشه مرادخانی آماده همکاری با شما مشتریان عزیز برای سفارش آینه های قدی و دکوراتیو در اصفهان است.

۱. فضای اصلی زندگی خود را باز کنید

خانه‌های قدیمی‌تر معمولاً به اتاق‌های متمایز زیادی تقسیم می‌شوند، و اگرچه پلان‌های طبقات باز ممکن است مانند گذشته محبوب نباشند، باز کردن خانه‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای بزرگ‌تر نشان دادن یک خانه کوچک است. برداشتن تمام یا بخشی از دیوار یکی از راه‌های انجام این کار است، اما گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد:

 • یک یا چند دیوار غیر باربر را با  دیوارهای جداکننده شیشه ای شفاف جایگزین کنید . این به طور قابل توجهی اتاق های شما را گسترش می دهد اما ترسیم فضاهای جداگانه را حفظ می کند.
 • یک درب داخلی چوبی را با درب شیشه ای به سبک انباری عوض کنید  . (اینها اغلب در کابین دوش استفاده می شوند اما می توانند بین اتاق ها نیز نصب شوند.)
 • یک شیشه‌فروشی سفارشی را در یک ویترین داخلی قرار دهید تا تداوم بصری بین دو اتاق، مانند اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری ایجاد شود.
مطالب مرتبط:  انواع آینه های ال ای دی حمام و سبک های موجود

۲. یک دیوار آینه ای ایجاد کنید

هر اتاق زمانی بزرگتر به نظر می رسد که یکی از دیوارهای آن با آینه پوشانده شود. شما می توانید از شیشه های انعکاسی استاندارد یا عتیقه انتخاب کنید. آینه استاندارد چیزی است که ما بیشتر با آن آشنا هستیم و با هر پالت رنگی و اکثر سبک های تزئینی مطابقت دارد. اگر خانه‌ای تاریخی دارید، می‌خواهید حسی «مجموعه‌شده در طول سال‌ها» ایجاد کنید، یا ترجیح می‌دهید تأثیر شیشه‌های بازتابنده را کاهش دهید، آینه قدیمی را انتخاب کنید، که آینه جدیدی است که قدیمی به نظر می‌رسد. گزینه های دیوار آینه ای عبارتند از:

 • تمام دیوار – یک دیوار به طور کامل توسط آینه های بزرگ با شکاف های کوچک در حدود 1/8 اینچ بین آینه ها و سطوح اطراف پوشیده شده است.
 • دیوار با حاشیه – این یک جایگزین کم هزینه برای نصب کل دیوار است. یک دیوار با آینه های بزرگ پوشانده شده است، اما فاصله کمی بین آینه ها و سطوح اطراف وجود دارد.
 • جلوه “موزاییک” یا “کاشی کاری” – بسیاری از آینه های کوچک مربعی، مستطیلی یا الماسی برای پوشاندن دیوار چیده شده اند. استفاده از آینه های لبه اریب در این روش دیوار را بسیار تزئینی می کند.
 • دیوار گالری آینه – مجموعه ای از آینه های متنوع روی یک دیوار چیده شده است.

۳. چیزها را سبک و مطبوع نگه دارید

رنگ‌ها و متریال‌های خاص نیز فضایی جادار ایجاد می‌کنند. رنگ های کم رنگ برای رنگ دیوار، فرش، کفپوش و مبلمان همگی می توانند حس وسعت یک خانه کوچک را بهینه کنند. برای تاثیر بیشتر، مواد سبک و وزش را برای درمان پنجره انتخاب کنید تا نور طبیعی به داخل جریان پیدا کند. از پارچه های تیره و غنی به مقدار کم استفاده کنید تا وسایل را دنج نگه دارید اما تاریک یا محدود نکنید

مطالب مرتبط:  قاب آینه

۴. سطوح مات را با شیشه شفاف جایگزین کنید

شیشه شفاف ابزار فوق العاده ای برای بزرگتر نشان دادن هر فضایی است. یک یا چند مورد از این سوئیچ ها را در نظر بگیرید:

 • درب دوش شیشه ای به جای پرده.
 • شیشه کابینت به جای درب کمد چوبی.
 • میز با صفحه شیشه ای شفاف به جای رویه چوبی.
 • قفسه های شیشه ای شفاف به جای قفسه های فلزی، سیمی یا چوبی.

۵. از کف تا سقف بروید

وسایلی که از کف تا سقف امتداد دارند، چشم را به سمت بالا می کشند و سقف را بلندتر نشان می دهند. به عنوان مثال می توانید میله های پرده را به خوبی بالای بالای پنجره آویزان کنید. در حمام، در نظر بگیرید که محفظه شیشه ای شما تا سقف برسد. اگر از کاغذ دیواری استفاده می کنید، یک الگوی عمودی جلوه مشابهی می دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید