شیشه عایق چیست؟

شیشه عایق چیست؟

توسط دی 19, 1402

شیشه عایق

اگر به دنبال تعویض پنجره در خانه خود هستید، احتمالاً با اصطلاح “شیشه عایق” به عنوان جایگزین خوبی برای وضعیت فعلی خود برخورد کرده اید. مطمئن نیستید که شیشه عایق چیست یا چرا باید آن را در نظر بگیرید؟ به خواندن ادامه دهید تا بیشتر بدانید که چرا ممکن است برای شما مناسب باشد.

شیشه عایق چیست؟

شیشه عایق، که به آن دو جداره نیز می گویند، از دو یا چند صفحه شیشه ای تشکیل شده است که در یک فاصله دهنده آلومینیومی قرار گرفته اند تا شیشه را از هم جدا نگه دارد. بین شیشه ها، گازهای بی اثر مانند آرگون و کریپتون به داخل پمپ می شوند. در زیر اسپیسر معمولاً نوعی ماده خشک کننده مانند سیلیکاژل وجود دارد تا هرگونه رطوبت را از بین ببرد و از تراکم و احتمالاً تشکیل یخ جلوگیری کند. از درزگیرها هم در داخل پنجره روی اسپیسر و هم در خارج از شیشه برای ایجاد مهر و موم محکم استفاده می شود.

مزایای شیشه عایق

بدون شک، شیشه عایق یک گزینه عالی برای جایگزینی پنجره است، به خصوص اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دمای بسیار بالایی دارد. در اینجا مهمترین مزایای آن بندی شده است:

عایق باور نکردنی بهبود عایق در خانه شما کار بزرگی به نظر می رسد، اما عایق ارائه شده با تغییر ساده پنجره ها در مقایسه با کار مورد نیاز شگفت انگیز است. نیازی نیست دیوارها را خراب کنید، عایق های نورد شده را جایگزین کنید یا کارهای سنگین را زیاد انجام دهید. در عوض، یک شرکت حرفه ای پنجره می تواند به سرعت و به راحتی ویندوز شما را تعویض کند.

مطالب مرتبط:  آینه کاری برای چه قسمت هایی از خانه استفاده میشود؟

افزایش بهره وری. اگر خانه شما عایق‌بندی بهتری دارد، باید گرما یا تهویه مطبوع را خیلی کمتر اجرا کنید. شما انرژی کمتری مصرف خواهید کرد و هزینه کمتری برای خدمات شهری خواهید داشت.

عایق صدا. یکی از محصولات جانبی خوشحال کننده شیشه های عایق این است که هر چه لایه های بیشتری داشته باشید، عایق صوتی بهتری خواهید داشت! گاز داخل شیشه از عبور صدا از آن جلوگیری می کند، بنابراین صداهای بیرون در آنجا باقی می مانند و خواب بهتری خواهید داشت.

نور مستقیم خورشید را کاهش دهید. شیشه عایق اشعه ماوراء بنفش و نور مستقیم خورشید که از پنجره ها وارد می شود را کاهش می دهد. این به نوبه خود اثرات محو شدن نور خورشید بر فرش ها، عکس ها و مبلمان را کاهش می دهد، به این معنی که دارایی های شما طول عمر بیشتری دارند.

افزایش امنیت پنجره ها اغلب نقطه ورود برای شکستن ها هستند، اما با شیشه های عایق، مزاحمان احتمالی به دلیل دشواری در شکستن یک پنجره شیشه ای عایق شده به خوبی ساخته شده، منع می شوند.

تفاوت بین شیشه معمولی و شیشه عایق چیست؟

شیشه معمولی اجازه می دهد تا گرما بیشتر از یک شیشه عایق وارد شود. شیشه عایق از محیط در برابر گرما و سرما محافظت می کند. در نتیجه، خانه‌ها، ساختمان‌ها و دفاتر دارای شیشه غیرعایق به عنوان بخشی از فضای داخلی خود، در انرژی صرفه جویی بیشتری دارند.

شیشه عایق چگونه ساخته می شود؟

فرآیند اصلی تولید برای ایجاد شیشه عایق شامل برش شیشه، لبه شیشه، شستشوی شیشه، مونتاژ اسپیسر و پر کردن گاز است. دو جداره شیشه ای که برای ساخت یونیت مهر و موم استفاده می شود با دست یا با استفاده از میز برش اتوماتیک اندازه گیری و برش داده می شوند.

مطالب مرتبط:  راه هایی برای زیباسازی خانه با آینه

در شیشه های عایق از چه موادی استفاده می شود؟

شیشه عایق اساساً ساندویچی از دو لایه ورق شیشه ای با شکاف هوا در وسط است که با استفاده از پروفیل اسپیسر آلومینیومی ایجاد شده است که دو لایه شیشه را در فاصله های 6 میلی متری، 8 میلی متری، 12 میلی متری، 18 میلی متری بر اساس نیاز کاربر برای ایجاد موارد مورد نیاز نگه می دارد. میزان عایق حرارتی بین فضای داخلی و خارجی ساختمان. همچنین می تواند سه لایه شیشه ای باشد که ضریب عایق بالاتری در آب و هوای بسیار گرم یا بسیار سرد مورد نیاز است. بسته به استحکام مورد نیاز، شیشه ممکن است سفت یا غیر سخت شده باشد.

برای خرید آینه قدی در اصفهان با بهترین طراحی و کیفیت با آینه مرادخانی تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید