چگونه یک آینه را تمیز کنیم

چگونه یک آینه را تمیز کنیم

توسط مرداد 12, 1402

یک دقیقه به اطراف خانه خود نگاه کنید. ممکن است از تعداد آینه هایی که می بینید شگفت زده شوید: آینه های حمام، آینه های روی کمد، آینه های دیواری، آینه های داخل کابینت، آینه های دستی  و آینه های ماشین یا کامیون خود را فراموش نکنید . یک آینه هم کاربردی است که به ما در هنگام آراستگی و لباس پوشیدن کمک می کند، بلکه تزئینی نیز برای کمک به عمق بخشیدن و انعکاس نور در اطراف اتاق است. اگر قصد خرید آینه دکوراتیو در اصفهان ، آینه قدی در اصفهان و خرید انواع آینه در اصفهان را دارید به شیشه و آینه مرادخانی مراجعه نمایید.

با این حال، آینه کثیف یا آینه ای که پس از تمیز کردن پر از رگه است، جذاب نیست. خوشبختانه، تنها با چند ابزار و محصولی که احتمالاً در دست دارید، می توانید آینه های درخشان و قاب های تزئینی تمیز داشته باشید.

هر چند وقت یکبار آینه ها را تمیز کنیم

آینه های حمام اغلب نیاز به توجه روزانه دارند تا از آب، خمیر دندان و پاشیده شدن محصولات زیبایی پاکیزه شوند. آینه های تزئینی باید هر هفته با گردگیر بدون پرز گردگیری شوند و حداقل هر ماه به طور کامل تمیز شوند تا آلاینده هایی که روی سطح می نشینند از بین بروند. آینه های وسایل نقلیه باید حداقل هر دو ماه یکبار برای افزایش دید تمیز شوند.

مطالب مرتبط:  بهترین نکات برای استفاده از آینه برای افزایش نور

چگونه یک آینه را تمیز کنیم

یک محلول تمیز کننده ایجاد کنید

در یک بطری اسپری، مقدار مساوی آب خنک و سرکه مقطر سفید را مخلوط کنید. حتماً یک برچسب به بطری اضافه کنید.

باقی مانده های سخت را پاک کنید

قبل از اینکه کلی آینه را تمیز کنید، باید بقایای خشک شده مانند خمیر دندان و پاشیده شدن مواد آرایشی را پاک کنید. یک گلوله پنبه ای یا پد آرایشی پنبه ای را با کمی الکل ایزوپروپیل (مالشی) مرطوب کنید . به آرامی باقیمانده را بشویید تا شل شود و آن را پاک کنید. الکل در از بین بردن باقی مانده اسپری مو از شیشه بسیار موثر است. یک دقیقه وقت گذاشتن برای از بین بردن بقایای قابل مشاهده روزانه، تمیز کردن کلی هفتگی را بسیار ساده تر و سریعتر می کند.

از بالا شروع کنید

چه از شیشه پاک کن تجاری استفاده کنید یا از مخلوط سرکه/آب ، همیشه تمیز کردن را از بالای آینه شروع کنید. اگر نمی توانید به بالای آینه برسید، حتما از یک چهارپایه محکم برای جلوگیری از افتادن استفاده کنید. یک غبار ملایم از پاک کننده را در نزدیکی بالای آینه اسپری کنید. به این ترتیب، هنگام حرکت به سمت پایین آینه، هر گونه قطره چکه ای را می گیرید. از یک پارچه میکروفیبر بدون پرز برای پاک کردن آینه استفاده کنید. در صورت نیاز روی غبار اضافی اسپری کنید.

رگه ها را بررسی کنید

اگر از محلول تمیز کننده بیش از حد استفاده نکرده اید، آینه باید تا پایان تمیز کردن خشک شود. به پهلو بروید و پایان را برای هر گونه رگه بررسی کنید. اگر لکه‌هایی می‌بینید، از یک پارچه میکروفایبر تمیز و خشک استفاده کنید تا به آینه نقوشی نهایی بدهد.

تمیزکردن آینه

تمیزکردن آینه

چگونه قاب آینه های تزئینی را تمیز کنیم

تمیز کردن قاب های اطراف آینه می تواند کمی دشوارتر از تمیز کردن خود شیشه باشد. بسیاری از قاب‌ها، به‌ویژه چوب‌های طلاکاری شده عتیقه، می‌توانند به دلیل ماهیت اسیدی آینه‌شویی‌های خانگی و تجاری آسیب ببینند. به عنوان بخشی از فرآیند تمیز کردن باید به هر قاب اطراف آینه توجه کرد.

مطالب مرتبط:  بزرگترین تولید کننده آینه های دکوراتیو - اصفهان

از اسپری بیش از حد خودداری کنید

از آنجایی که پاک کننده های اسیدی می توانند به چوب و برخی فلزات آسیب بزنند، مهم است که از پاشش بیش از حد روی سطح قاب ها جلوگیری شود. به جای اسپری کردن مه پاک کننده به طور مستقیم روی آینه، آن را روی یک پارچه میکروفیبر اسپری کنید.

تمیز کردن از بالا

از بالای آینه شروع کنید و با استفاده از پارچه میکروفیبر مرطوب شده با تمیز کننده تمیز کنید. به گوشه ها دقت کنید تا مطمئن شوید که پاک شده اند.

قاب را گردگیری کنید

با استفاده از یک پارچه میکروفیبر خشک یا گردگیر یکبار مصرف، قاب را با دقت گردگیری کنید. اگر نمی توانید به بالای قاب برسید ، از یک چهارپایه محکم استفاده کنید. یک قلم موی جدید و نرم مخصوصاً برای گردگیری قاب های حکاکی شده بسیار مفید است.

قاب را برای لکه بررسی کنید

قاب را برای هرگونه پاشش یا لکه ای که باید پاک شود بررسی کنید. اگر منطقه ای را می بینید که نیاز به تمیز کردن دارد، از مواد شیمیایی یا پاک کننده های ساینده استفاده نکنید. یک پارچه میکروفیبر را در آب معمولی فرو کنید. بچرخانید تا کمی مرطوب شود و به آرامی خاک روی قاب آینه را پاک کنید.

رگه ها را بررسی کنید

هنگامی که گردگیری قاب را تمام کردید، به یک طرف بروید و آینه را بررسی کنید تا رگه ها وجود نداشته باشد. اگر مقداری یا هر گونه باقیمانده‌ای در گوشه‌ها مشاهده کردید، از یک پارچه میکروفایبر خشک استفاده کنید تا به آینه ضربه‌ای نهایی بدهد.

نکاتی برای تمیز نگه داشتن آینه هایتان

  • روزانه یک لحظه وقت بگذارید و آینه حمام خود را با یک پارچه بدون پرز پاک کنید.
  • انگشتان و دست ها را از آینه دور نگه دارید.
  • به فرزندان خود بیاموزید که به آینه های خانه دست نزنند.
  • در صورت نیاز با الکل و یک گلوله پنبه تمیز کنید.
مطالب مرتبط:  اهمیت آینه های دستی برای یک نگاه سریع

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید