راهنمای انتخاب آینه روشویی مناسب

راهنمای انتخاب آینه روشویی مناسب

توسط می 4, 2024

انتخاب آینه روشویی مناسب

هر حمامی به یک آینه روشویی نیاز دارد، اما همه آینه های روشویی یکسان ساخته نمی شوند و هر محصولی هم عملکرد و هم سبک مورد نظر شما را ارائه نمی دهد. در این راهنمای کامل انتخاب روشویی مناسب، ملاحظات عملی، گزینه های تخصصی، نکات حرفه ای و موارد دیگر را پوشش خواهیم داد. فقط به یاد داشته باشید: آینه روشویی بیش از یک ابزار ضروری برای اصلاح موهای شما یا آرایش کردن است. همچنین یک آویز دیواری و یک قطعه برای حمام شما است. هر دو گزینه آینه روشویی سفارشی و استوک فراوان هستند، بنابراین بیایید نگاهی به احتمالات بیندازیم.

 

1. در انتخاب آینه روشویی به چه نیازها و ملاحظاتی باید توجه کرد؟

یک آینه روشویی اغلب با ماستیک آینه ای به طور دائم به دیوار چسبانده می شود، بنابراین می خواهید از خرید ناگهانی که به راحتی با چیز دیگری قابل تعویض نیست جلوگیری کنید. هنگام انتخاب آینه روشویی حتما موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • برای چه کاری از آینه استفاده خواهید کرد؟ مدل مو؟ نرم افزار آرایش؟ اصلاح کردن؟ چقدر فضای آینه برای راحتی شما لازم است؟
 • آیا چندین نفر نیاز به استفاده همزمان از آینه دارند، بنابراین به شیشه بازتابنده بیشتری نیاز دارند؟
 • با توجه به طراحی کلی حمام، آیا آینه در خطر برخورد با وسایل دیگری مانند درب کابینت دارو یا  درب شیشه ای دوش است؟ برای جلوگیری از این امر چه باید کرد؟
 • آینه باید در چه ارتفاعی نصب شود تا دسترسی آسان همه کسانی که از حمام استفاده می کنند؟
 • آیا هیچ یک از کاربران حمام نیازهای خاصی دارند که باید به آنها توجه شود، مانند استفاده از آینه روی ویلچر؟

2. اگر بی‌نظمی‌ها یا موانع ساختاری وجود داشته باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟

زندگی پر از نقص است و حمام ها تفاوتی ندارند! گاهی اوقات دیوار بالای سینک دارای فرورفتگی و برجستگی است. در مورد شیب ها و برجستگی های حداقل تا متوسط، معمولاً می توان در حین نصب، شیلنگ ها را پشت آینه قرار داد تا همه چیز را صاف کند. برآمدگی های شدیدتر ممکن است نیاز به استفاده از فاصله دهنده ها و نصبی باشد که آینه را از دیوار بیرون نگه می دارد.

 • شیمس
 • فاصله دهنده ها
 • برش ها

3. آیا آینه روشویی من باید قاب داشته باشد یا بدون قاب باشد؟

بیایید مزایا و معایب سه گزینه آینه روشویی – قاب دار، بدون قاب و روکش فلزی را بررسی کنیم.

وقتی صحبت از آینه های قاب شده به میان می آید، می توانید یک آینه از پیش قاب شده با اندازه استوک بخرید و آن را بالای روشویی خود آویزان کنید. از طرف دیگر، می توانید یک برش آینه سفارشی از فروشگاهی مانند آینه مرادخانی داشته باشید (انواع آینه های دکوراتیو در اصفهان را میتوانید به راحتی با یک سفارش تحویل بگیرید) تا در قاب مورد نظر شما قرار بگیرد. قاب‌های آینه اغلب از چوب، فلز یا نسخه‌ای مصنوعی از آنها ساخته می‌شوند. سبک ها از آراسته تا یکپارچهسازی با سیستم عامل تا روستایی متغیر است.

آینه های قاب دار

 • قاب این آینه را بیشتر شبیه دیوارکوب تزئینی می کند.
 • می توانید قابی را انتخاب کنید که شخصیت و جذابیت را به قسمت سینک اضافه کند.
 • رنگ و متریال قاب می تواند آن را با دیگر عناصر دکور اتاق پیوند دهد.
مطالب مرتبط:  کاربردهای خلاقانه برای آینه ها: ترکیب زیبایی بازتابنده در فضای شما

 

معایب آینه قاب شده

 • یک آینه با اندازه استوک ممکن است ابعاد مطلوبی برای فضای دیوار بالای سینک شما نداشته باشد.
 • قاب باید تمیز و گردگیری شود.
 • زمانی که دکوراسیون یا تم حمام خود را تغییر می دهید، یک قاب متمایز می تواند از مد بیفتد یا با آن مطابقت نداشته باشد.

حال بیایید نکات مثبت و منفی را در مورد آینه های روشویی بدون قاب در نظر بگیریم. آینه های بدون قاب می توانند لبه های صیقلی یا اریب داشته باشند و در اشکال و اندازه های مختلف موجود هستند.

آینه های پیچیده فلزی

 • لفاف فلزی ظاهر و شیک بودن یک آینه قاب را ایجاد می کند.
 • شما می توانید یک روکش فلزی را انتخاب کنید که با دکوراسیون تک رنگ یا ترکیبی فلزات شما هماهنگ باشد.
 • یک آینه پیچیده فلزی نیز شبیه یک آویز دیواری خواهد بود.

معایب آینه پیچیده شده فلزی

 • ممکن است بخواهید روکش فلزی حمام خود را تغییر دهید.
 • پوشش فلزی باید تمیز و گردگیری شود.

4. آیا آینه روشویی اریب دار مزایایی دارد؟

آینه روشویی اریب چهارمین گزینه ای است که باید در نظر بگیرید. این نوع آینه دارای یک برش اریب در اطراف محیط خود است به طوری که سطح آن به سمت پایین متمایل می شود و به یک لبه صیقلی نازک تبدیل می شود. لبه اریب، مانند آینه قاب دار یا فلزی، حاشیه جذابی را برای آینه روشویی بدون وارد کردن ماده دیگری ایجاد می کند. مزایای آینه اریب عبارتند از:

 • آینه شیک تر و تزئینی تر است.
 • لبه اریب مانند یک قاب نیازی به تمیز کردن و گردگیری خاصی ندارد.
 • یک آینه اریب با بسیاری از انواع دکوراسیون حمام هماهنگ است و با تمام سطوح فلزی هماهنگ است.
 • بر خلاف قاب رنگ شده، لبه های اریب در هنگام تغییر طرح رنگ حمام در خطر برخورد قرار نمی گیرند.

آینه های اریب به ویژه در بالای سینک پایه دار یا به عنوان یک جفت همسان روی سینک های دوتایی زیبا به نظر می رسند. اگر می‌خواهید یک آینه کمد بدون اضافه کردن قاب یا پوشش فلزی داشته باشید، یک لبه اریب در نظر بگیرید.

5. آیا باید از یک یا دو آینه روشویی بالای سینک دو نفره استفاده کنم؟

در مورد سینک های دو نفره، این یک سوال سوزان دیگر است –  آیا بهتر است یک آینه بزرگ بالای یک روشویی با دو سینک باشد یا دو آینه کوچکتر؟  اگر وبلاگ‌های دکور خانه را مطالعه می‌کنید، احتمالاً نمونه‌های زیبای هر دو روش را خواهید دید. در واقع، هیچ پاسخ روشنی وجود ندارد، اما بیایید برخی از سؤالات متداول را در نظر بگیریم که به شما کمک می کند انتخاب مناسبی برای فضای خود داشته باشید.

آویزان کردن یک آینه بزرگ که فضای دیوار را از یک سر روشویی به سر دیگر می‌پوشاند، فضای آینه‌ای بیشتری نسبت به آینه‌های جداگانه‌ای که روی دو سینک آویزان شده‌اند، فراهم می‌کند. (با این حال، آینه های دوتایی ممکن است همچنان شیشه بازتابنده کافی برای نیازهای شما ارائه دهند)

کدام رویکرد تزئینی تر است؟

انتخاب آویزان کردن دو آینه مجزا، امکان تزئین بیشتری را به شما باز می کند. به عنوان مثال، می‌توانید آینه‌های قاب‌بندی شده را بخرید که تأثیر زیبایی قاب را دو برابر کند. از سوی دیگر، می‌توانید با تفاوت‌های دو آینه به یک یا چند مورد از روش‌های زیر، اظهارنظر کنید:

 • اندازه
 • شکل
 • سبک قاب
 •  پایان بسته بندی فلزی

آیا این گزینه های مختلف خود را به سبک های خاص حمام می دهند؟

بله، در حالی که همپوشانی هایی وجود دارد، مطمئناً سبک هایی وجود دارند که به نظر می رسد یکی را بیش از دیگری فرا می خواند. به عنوان مثال، یک حمام آینده‌نگر براق احتمالاً با یک آینه بزرگ به بهترین شکل ارائه می‌شود. حمامی که با جذابیت های عجیب و غریب و قدیمی تعریف می شود با آینه های دو قاب تقویت می شود. آینه های دوتایی نیز در خانه های مزرعه مدرن و حمام های کلبه ای خوب هستند.

اندازه مناسب را انتخاب کنید

کلید یک حمام عالی تناسب است. شما آینه ای می خواهید که به اندازه کافی بزرگ باشد که به راحتی به آن خیره شوید، اما نه خیلی بزرگ یا منفور. از آنجایی که بیشتر آینه ها بالاتر از روشویی هستند، هنگام خرید باید اندازه روکش را در نظر بگیرید.

 

بهتر است قطعه ای را پیدا کنید که بتواند روی دیوار متمرکز شود، به این معنی که همه چیز را در اطراف آن اندازه بگیرید.

 • دیواری را که می خواهید آینه را در آن قرار دهید اندازه بگیرید.
 • عرض روشویی یا کمد زیر آن را اندازه بگیرید.
 • به پنجره‌ها یا قفسه‌های ثابت روی آن دیوار توجه داشته باشید و اندازه‌گیری کنید.
 • اگر لامپ های موجود روی دیوار وجود دارد، فاصله بین روشنایی و میز و همچنین فضایی که بین چراغ های روی دیوار دارید را اندازه بگیرید.

به طور معمول، آینه حمام نباید پهن تر از روشویی باشد. یکی از ترفندها این است که اندازه ای بخرید که دقیقاً همان عرض باشد، که به شما امکان می دهد لبه های آینه را تا لبه های روشویی خط بکشید تا حس تقارن و تعادل ایجاد کنید. با این حال، اگر خود را در فروشگاهی دیدید که مجموعه ای چشمگیر از آینه های خیره کننده دارد، اما هیچ کدام با عرض دقیق برای مطابقت با روکش در دسترس نیستند، به دنبال آینه ای باشید که بین 70 تا 80 درصد عرض روشویی داشته باشد. این تضمین می کند که آینه می تواند به طور مناسب کوچک و متعادل به نظر برسد بدون اینکه ناتمام به نظر برسد.

 

وقتی به ارتفاع آینه نگاه می کنید، به افرادی که از حمام استفاده می کنند توجه کنید. یک آینه باید حداقل یک فوت بالاتر و زیر خط چشم بیننده باشد. بهتر است فضایی برای پاشش آب از شیر آب باقی بگذارید، بنابراین حداقل 6 اینچ بین پیشخوان و لبه پایین قاب آینه فاصله داشته باشید. در حالت ایده آل، هرچه بتوانید آینه را بالاتر ببرید، بهتر است. یک آینه بلند واقعاً می تواند فضا را باز کند و نور و زوایای خوبی برای نگاه کردن فراهم کند.

مطالب مرتبط:  آینه کمدی زیورآلات

 

همانطور که قبلا ذکر شد، هنگام انتخاب آینه باید اندازه روشویی را در نظر بگیرید. با این حال، اگر حمام جمع و جور دارید، ممکن است بخواهید یک آینه دیوار به دیوار را در نظر بگیرید. این آینه‌های بزرگ‌تر روی روشویی و وسایل دیگر مانند توالت آویزان می‌شوند تا کل دیوار را بگیرند. آنها با انعکاس نور بیشتر و نشان دادن دیوارهای مقابل، فضای کوچک را بزرگتر نشان می دهند و این ترفند بصری ایجاد می کنند که فضای فیزیکی بیشتری برای کاوش وجود دارد.

خلاق بودن

اگر به طور اتفاقی غرور گسترده ای دارید، فرصتی دارید که اجازه دهید خلاقیت خود بدرخشد. این اجازه می دهد تا فضای بیشتری را برای انتخاب یک آینه برای شعله ور شدن هنری و همچنین عملکرد اصلی انتخاب کنید.

 

 • یک آینه بزرگ با انعکاس بیشتر دیوارها بر فضا تأکید می کند و تجربه های منحصر به فردی را از زوایای مختلف ارائه می دهد.
 • آینه های بلند و باریک می توانند عمودی بودن یک اتاق را برجسته کنند و اغلب زمانی استفاده می شوند که حمام دارای سقفی حرفه ای است که صاحبان خانه دوست دارند آن را تحسین کنند.
 • زمانی که بیش از یک سینک به عنوان راهی برای تقسیم فضای شخصی بین سرنشینان وجود داشته باشد، اغلب از چندین آینه استفاده می شود.

 

البته امکان استفاده از بیش از یک آینه در اطراف یک سینک نیز وجود دارد. یک حرکت جسورانه‌تر و در عین حال مدرن‌تر، این گزینه می‌تواند ترکیب دلپذیری ایجاد کند که می‌تواند با نصب در زوایای دقیق و خاص، لوازم جانبی با وسایل روشنایی یا قرار دادن به بهترین نحو که نور طبیعی را منعکس کند، بیشتر تقویت شود.

 

در نهایت، انتخاب بستگی به ترجیح شخصی دارد. هنگام تصور یک فضای حمام عالی، از آزمایش ایده های مختلف نترسید.

جسور باش

حمام در درجه اول یک فضای کاربردی در نظر گرفته می شود. بیشتر مردم زمان زیادی را برای تفریح ​​در حمام نمی گذرانند، فضا به گونه ای طراحی شده است که برای کارهای خاصی که زمان زیادی نمی برد استفاده شود. این اجازه می دهد تا برخی از شعله های چشم نواز که ممکن است در اتاق های دیگر منحرف شود. با آینه ها، این بدان معنی است که آنها می توانند قطعات هنری باشند و همچنان بسیار کاربردی باشند.

 

اکثر آینه های سنتی حمام به شکل های مستطیلی بزرگ یا در اتاق های کوچکتر مربع و اسپارتی بریده می شوند. با این حال، بسیاری از اشکال دیگر نیز وجود دارند که ارزش بررسی دارند. یک آینه گرد یا بیضی شکل فضای شخصی تر و دنج تری را ایجاد می کند زیرا انعکاس در درجه اول فقط فرد مقابل را نشان می دهد، بدون پس زمینه زیاد. شکل‌های دیگری مانند مثلث یا آفتاب‌گرفتگی در دسترس هستند و می‌توانید قطعات سفارشی را پیدا کنید یا سفارش دهید.

 

نکته کلیدی در استفاده از اشکال مختلف و چشم نوازتر این است که اطمینان حاصل کنید که اندازه آنها می تواند بین وسایل موجود دیوار قرار گیرد و به اندازه کافی بزرگ هستند که همچنان کاربردی باشند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید