انتخاب آینه مناسب برای اتاق

انتخاب آینه مناسب برای اتاق

توسط جولای 26, 2023

آینه ها نقشی حیاتی در زیبایی هر اتاق در خانه دارند. بازار جهانی دکور خانه می تواند به درآمدی تا 128.7 میلیارد دلار امسال، آینه ها بخش مهمی از صنعت هستند. وقتی نوبت به انتخاب شکل آینه مناسب می‌رسد، چگونه می‌تواند بر فضای زندگی داخلی شما تأثیر بگذارد؟

آینه های مستطیلی

آینه های مستطیلی با شبح بلند و لاغر خود، ظریف و ظریف به نظر می رسند. آنچه برای این شکل خاص آینه اهمیت دارد، جهت گیری آن است.

یک آینه مستطیلی در جهت پرتره در حمام، راهرو یا اتاق خواب آویزان کنید. این یک نمای تمام بدن را برای شما فراهم می کند تا بتوانید قبل از بیرون رفتن از درب به راحتی خودتان را ببینید.

اگر از آینه‌های مستطیلی در فضای نشیمن استفاده می‌کنید، سعی کنید یکی را مستقیماً بالای مبل در جهت افقی نصب کنید. ضلع بلندتر باید موازی با مبل باشد تا شکل مبلمان بهتر شود.

همچنین می توانید از آینه های مستطیلی برای بزرگتر جلوه دادن هر اتاقی استفاده کنید. یکی را به صورت عمودی آویزان کنید تا چشم را فریب دهید و این توهم ایجاد کنید که یک اتاق کوچکتر بزرگتر از چیزی است که واقعاً هست.

آینه مناسب اتاق

آینه مناسب اتاق

آینه مربعی

اگرچه ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد، آینه های مربعی می توانند یک عنصر مدرن را به هر اتاق اضافه کنند. طول این آینه ها در هر طرف یکسان است، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد جهت گیری نیست. با این حال، در صورت تمایل می توانید یک آینه مربعی را که به یک طرف کج شده آویزان کنید تا شکل الماسی ایجاد کنید.

مطالب مرتبط:  نحوه تمیز کردن آینه: نکات اصلی تمیز کردن

یک آینه مربعی به نواحی کوچکتر، گوشه ها و راهروها نشاط و انعکاس روشن می بخشد. از یکی در ورودی خانه استفاده کنید تا این قسمت از خانه شما بزرگتر شود. انتخاب مکان مهم است، به خصوص در مورد آینه های مربعی، زیرا آنها می توانند بدون قرار دادن آنها در مکان مناسب، کمی احساس سرما کنند.

برای علاقه بصری بیشتر، آینه ای مربع شکل با لبه های منحنی را امتحان کنید تا کمی چیزها را از هم جدا کنید. خطوط انحنادار ظاهر آینه را نرم تر می کند و از رقابت آن با سایر اشیاء مستقیم در اتاق مانند میزها یا نقاشی دیواری با قاب جلوگیری می کند.

آینه های گرد

یک آینه گرد یا دایره ای شکل حس هماهنگی و آرامش را به هر اتاق می دهد. این طراحی آینه همچنین حالتی آرام تر و غریب تر را ایجاد می کند.

اگر می خواهید جزء جدیدی به حمام اضافه کنید، به جای شکل سنتی مربع یا مستطیل، آینه های گرد را روی روشویی نصب کنید. شکل گرد آینه به هر حمامی حال و هوای الهام گرفته از روزنه می دهد. یک آینه بدون قاب را امتحان کنید تا حمام های کوچک بازتر احساس شوند.

برخی از آینه های گرد دارای یک بند یا طناب هستند که به شما کمک می کند آنها را آویزان کنید. این جزء به آینه یک عنصر تزئینی می بخشد و به شما این امکان را می دهد تا بر اساس نیاز خود آن را در نقطه پایین تری از دیوار آویزان کنید. چندین آینه گرد را در یک اتاق نشیمن برای یک لمس سرگرم کننده و تزئینی با هم گروه کنید.

آینه گرد

آینه گرد

آینه های بیضی

یک آینه بیضی شکل را ترکیبی از یک آینه گرد و یک آینه مستطیلی در کنار هم در نظر بگیرید. آینه های بیضی شکل با شبح کشیده اش گوشه های گرد و حسی تازه و مدرن دارند.

مطالب مرتبط:  نصب آینه های پازلی

شما می توانید یک آینه مستطیلی کلاسیک طبقه یا دیوار را با شکل بیضی جایگزین کنید تا فوراً یک عنصر معاصر را به هر اتاق اضافه کنید. سعی کنید این شکل آینه دیواری را به صورت عمودی آویزان کنید تا به عنوان یک آینه تمام قد در راهرو، کمد یا حمام استفاده شود.

مجموعه ای از آینه های بیضی شکل بالای سینک حمام جایگزین عالی دیگری برای آینه های مستطیلی یا مربعی سنتی است. خطوط انحنای این شکل آینه به آن زیبایی بسیار آرام تر و آرام تری می بخشد.

آینه های قوسی

بالا منحنی می دهد آینه های قوسی احساس پیچیدگی سطح بالا در حالی که این طرح برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است، آینه های قوسی جدید لبه کمی مدرن تری دارند.

اگر می خواهید ظاهری متمایز به هر اتاقی ببخشید، آینه ای قوسی با قاب پیچیده انتخاب کنید. آینه های قوسی با خطوط تمیز و ساده برای فضاهای مدرن بهترین هستند.

خط مستقیم در پایین آینه های قوسی باعث می شود که آنها را در بالای میز ورودی، روشویی حمام یا بالای مبلمان آویزان کنند. این شکل آینه زمانی که مستقیماً بالای شومینه آویزان شود نیز زیبا به نظر می رسد.

آینه مناسب اتاق

آینه مناسب اتاق

آینه های نامنظم

از هندسی و ارگانیک گرفته تا نامتقارن، این آینه های غیرمتعارف به هر اتاقی جذابیت بصری می بخشند. یکی از این طرح‌های آینه‌ای را جایگزین هنر دیواری کنید تا به فضای نشیمن روشنایی و جذابیت بصری بیشتری ببخشید.

در هنگام خرید آینه، اگر می خواهید یک جزء جسورانه و چشمگیر به فضای ناهار خوری یا اتاق نشیمن اضافه کنید، این گزینه های شکل آینه دیواری را در نظر بگیرید. در مورد اینکه چه سبکی را انتخاب کنید، بهترین شکل آینه، شکلی است که با بقیه طراحی کلی اتاق و سبک دکور منسجم به نظر برسد.

مطالب مرتبط:  آینه ونیزی

آینه ای به شکل هندسی برای یک فضای مدرن انتخاب کنید یا آینه ای را امتحان کنید که منحنی و «ارگانیک» برای فضاهای روستیک و کلاسیک باشد. آینه‌های نامتقارن و هندسی در خانه‌های امروزی بهترین عملکرد را دارند، در حالی که آینه‌هایی که ظاهری ارگانیک‌تر دارند، زیبایی را به یک اتاق نشیمن شیک می‌آورند.

امروز آینه دیواری عالی را انتخاب کنید

این گزینه ها را هنگام انتخاب شکل آینه به خاطر داشته باشید تا به شما کمک کند بهترین طرح را برای خانه خود پیدا کنید. از سیلوئت های کلاسیک مانند مربع و گرد گرفته تا گزینه های غیرمعمول تر از جمله کمانی و نامتقارن، شکل مناسب تفاوت را ایجاد می کند.

اگر به دنبال یک آینه زیبا و جدید برای افزودن به فضای زندگی خود هستید، حتماً با شیشه و آینه مرادخانی تماس بگیرید زیرا ما بهترین فروشنده آینه دکوراتیو اصفهان و آینه قدی اصفهان هستیم و اگر قصد خرید آینه اصفهان را دارید به ما مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید