درب شیشه ای حمام

درب شیشه ای حمام

توسط خرداد 4, 1403

در سال های اخیر، تغییر قابل توجهی در نحوه تجربه ما از فضاهای اطرافمان ایجاد شده است. ما شاهد افزایش آگاهی در مورد اهمیت یک اتاق با طراحی خوب و تأثیر آن بر زندگی روزمره ما هستیم. در این زمینه، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توان از شیشه به عنوان یک عنصر فریبنده استفاده کرد، به ویژه هنگامی که به عنوان درب حمام استفاده می شود و امکانات متنوع و خلاقانه ای را که طیف گزینه های شیشه ای مرادخانی از نظر طراحی و عملکرد ارائه می دهد، بررسی می کنیم. ما انواع آینه دکوراتیو و آینه ایستاده را در فروشگاه آینه مرادخانی موجود داریم.

مزایای درب شیشه ای برای حمام

شیشه طیفی از نیازها را برای درهای حمام، از جمله سهولت نگهداری، دوام، جذابیت زیبایی شناختی، و سرزندگی، و همچنین ارائه گزینه هایی برای شفافیت، شفافیت، بازتابندگی و کدورت برآورده می کند.

طراحی و زیبایی شناسی درب شیشه ای

وقتی صحبت از درهای حمام می شود، شیشه به طور هماهنگ در تم های مختلف ادغام می شود. شیشه می‌تواند به طرز ظریفی با یک تم مدرن و معاصر ترکیب شود یا به عنوان یک اثر نمایشی با جزئیات پیچیده در یک تم سنتی یا مجلل برجسته شود. شیشه مرادخانی مجموعه متنوعی از گزینه های شیشه ای، از شیشه های شفاف و رنگی گرفته تا لاکی و حکاکی شده را برای طرح های نوآورانه درب حمام ارائه می دهد.

برای یک حمام مدرن با خطوط و زیبایی مینیمالیستی، یک درب شیشه ای بدون قاب بهترین گزینه است که باعث می شود حمام بزرگ و پیچیده به نظر برسد.

استفاده از درهای شیشه ای مات یا رنگی، انتخاب ایده آلی برای طراحی های ساده و در عین حال شیک خواهد بود. شیشه های رنگی یا مات به رفع نگرانی های مربوط به حریم خصوصی با اجازه دادن به نور و حفظ خصوصی فضا کمک می کند.

پارتیشن شیشه ای و درب به حمام

از سوی دیگر، حمام مفصل‌تر یا با تم کلاسیک را می‌توان با استفاده از درب شیشه‌ای مات یا بافت دار با قاب مطابق با موضوع تکمیل کرد. این کمک خواهد کرد، تعادل خوبی بین حریم خصوصی و ظرافت ایجاد کند.

درب حمام برای آپارتمان لوکس

فراتر از مزایای آشکار شفافیت نگاه کنید و آینه ها و شیشه های لاکی درهای حمام را بررسی کنید. آینه‌ها به درها کمک می‌کنند تا فوراً به عنوان کمد تبدیل شوند و می‌توانند تا حد زیادی مکمل طرح‌های حمام که از طریق کمد دیواری قابل دسترسی هستند، شوند. شیشه لاکی رنگ و عنصر شگفت انگیزی را اضافه می کند و دامنه ترکیب های طراحی ممکن را افزایش می دهد، به خصوص در تم های رنگارنگ و پیچیده.

مطالب مرتبط:  مراحل-تولید،طراحی-و-فروش-آینه-های-تراش

کمد برای پنت هاوس

تطبیق پذیری شیشه به فرد اجازه می دهد تا فضاها را برای نیازهای مختلف و ترجیحات کاربر طراحی و طراحی کند. با طیف متنوعی از گزینه های شیشه مرادخانی، انتخاب شیشه مناسب برای هر برنامه بسیار آسان تر شده است. برای انتخاب شیشه مناسب، تصمیم ایده آل برای انتخاب شیشه برای درب حمام، باید درک کاملی از عوامل مختلفی از جمله افراد، عملکرد و موضوع اتاق وجود داشته باشد.

درب شیشه ای حمام

درب شیشه ای حمام

کارایی و دوام درب های شیشه ای

برخی از نگرانی ها اغلب در مورد دوام و امنیت هنگام استفاده از شیشه برای درهای حمام ایجاد می شود.

خوشبختانه، پیشرفت‌های فناوری منجر به گزینه‌های سخت‌تر و چند لایه شده است که دوام عالی و مقاومت در برابر شکستگی را ارائه می‌کنند و نگرانی‌های ایمنی را کاهش می‌دهند. راه حل های شیشه ای معاصر شیشه مرادخانی پس از تحقیقات دقیق برای دوام و ایمنی طراحی شده اند.

همچنین نگهداری درب های شیشه ای حمام در مقایسه با مواد دیگر بسیار آسان تر است. پوشش های مقاوم در برابر لکه باعث افزایش طول عمر و حفظ ظاهر پیچیده درب ها می شود. با شیشه مناسب و انتخاب های طراحی متفکرانه، طیف وسیعی از گزینه ها را می توان مطابق با هر نیاز سفارشی کرد.

قاب یا درب های شیشه ای بدون قاب؟
استفاده از قاب های تقویت شده، سخت افزار با کیفیت خوب از منابع معتبری مانند راه حل های سخت افزاری شیشه مرادخانی و نصب ماهرانه درب های شیشه ای حمام نقش مهمی ایفا می کند. انتخاب نوع و سبک قاب مناسب یک لایه ایمنی اضافی اضافه می کند و در عین حال فاکتور زیبایی شناسی در را حفظ می کند.

درب‌های شیشه‌ای در قالب‌های مختلف، از UPVC، آلومینیوم، چوب و حتی انواع بدون فریم در دسترس هستند. رنگ ها و بافت های مختلف نیز امکان پذیر است. ضخامت قاب بسته به نوع مکانیزم درب و شیشه استفاده شده متفاوت است. ضخامت قاب UPVC ممکن است به طور گسترده بین 20-40 میلی متر باشد، آلومینیوم می تواند از 15 میلی متر تا 40 میلی متر باشد و ضخامت های چوبی می تواند از 30 میلی متر شروع شود.

مطالب مرتبط:  آینه کاری

انتخاب استفاده از شیشه برای درهای حمام می تواند فضای شما را واقعاً ارتقاء دهد و انعکاس ظریف تری از سلیقه و ترجیحات شما ارائه دهد. وقت آن است که با درهای معمولی حمام خداحافظی کنیم زیرا می بینیم که مزایای استفاده از شیشه آشکار می شود.

چه احساس معاصر، جذابیت کلاسیک یا ظاهری زیبا را ترجیح دهید، درهای شیشه ای حمام ارزش خود را به عنوان چیزی فراتر از عناصر کاربردی ثابت می کنند و به خودی خود تبدیل به بیانیه های طراحی می شوند.

درب های شیشه ای دوش شفاف

درهای دوش شیشه ای شفاف ، شفاف هستند اما کمی مایل به سبز هستند، اگرچه برخی از افراد متوجه رنگ جزئی در شیشه نمی شوند. از آنجایی که درب‌های شیشه‌ای شفاف بافت خاصی ندارند، با تمام سبک‌های دکوراسیون به خوبی کار می‌کنند و ظاهری جاودانه به حمام شما می‌دهند. با چنین ظاهر ساده ای، شیشه شفاف  محبوب ترین انتخاب برای درب های دوش در سراسر جهان است .

اگر فضای داخلی دوش از نظر بصری چشمگیر دارید، مانند کاشی های تزئینی یا سنگ، یک درب دوش شیشه ای شفاف به هر کسی که در حمام است اجازه می دهد تا دیوار پشت دوش را ببیند. از آنجایی که می‌توانید مستقیماً از داخل کابین دوش ببینید، درهای شفاف می‌توانند حمام‌های کوچک‌تر را جادارتر نشان دهند. این پدیده به این دلیل اتفاق می‌افتد که شما می‌توانید هر چهار دیوار اتاق را ببینید به‌جای اینکه دوش جلوی دید شما از یک دیوار را بگیرد.

از آنجایی که می توانید از طریق درب ببینید، هر نوری که در حمام دارید می تواند به داخل دوش نیز بگذرد و نور بیشتری را به اتاق وارد کند. نور همچنین می تواند از غرفه خارج شده و به داخل حمام حرکت کند. اگر پنجره ای در نزدیکی دوش دارید، نور خورشید از پنجره می تواند از درب شفاف دوش عبور کند و فضا را روشن کند.

هنگامی که می خواهید نور بیشتری داشته باشید، توانایی دیدن فضای داخلی دوش خود و سبک کلاسیک درب دوش را داشته باشید، شیشه شفاف را برای درب یا محوطه دوش خود انتخاب کنید. تنها نقطه ضعف شیشه شفاف، تلاش بیشتر برای حفظ درخشش بدون لکه است.

درب دوش شیشه ای مات 

برای حفظ حریم خصوصی، می توانید درهای دوش شیشه ای مات را انتخاب کنید. برای ایجاد بافت شیشه مات،  تولید کنندگان یک طرف آن را با اسید یا سندبلاست حکاکی می کنند . این اچ از عبور نور به طور تمیز جلوگیری می کند و ظاهری شفاف ایجاد می کند.

مطالب مرتبط:  راهنمای انتخاب آینه روشویی مناسب

از آنجایی که یک طرف شیشه صاف می ماند، می توانید به راحتی سطح را تمیز کنید. علاوه بر این، یخ زدگی باعث می‌شود اثر انگشت و لکه‌ها به همان اندازه که روی شیشه‌های شفاف دیده می‌شوند، برجسته نشوند. با این حال، در برخی موارد، تمیز کردن قسمت مات شده ممکن است چالش برانگیزتر باشد زیرا کف صابون می تواند در گودال های مات جمع شود.

اگر در خانه‌ای با حمام بزرگ زندگی می‌کنید که می‌خواهید راحت‌تر بسازید، انتخاب درب دوش مات این کار را انجام می‌دهد. از آنجا که شما نمی توانید از طریق دوش به وضوح ببینید، اتاق کوچکتر و جذاب تر به نظر می رسد.

برخی از درهای دوش به جای حکاکی، روکش شده اند، بنابراین کاملاً مات می شوند. درهای دوش مات در خانه‌های چند نفره به خوبی کار می‌کنند، به‌خصوص اگر نگران این هستید که در حین دوش گرفتن، کسی وارد شما شود. حتی اگر شخصی داخل حمام باشد، آن شخص نمی تواند از پوشش مات درب دوش ببیند.

برای حفظ حریم خصوصی و سادگی، درب شیشه ای مات ممکن است بهترین انتخاب شما باشد. با این حال، شیشه مات تنها راه برای ایجاد حریم خصوصی اضافی نیست.

کاربرد درب شیشه ای حمام

کاربرد درب شیشه ای حمام

درب دوش شیشه ای بارانی

شیشه باران دارای طرحی است که در یک طرف شیشه بریده شده است تا شبیه قطرات باران باشد. طراحی قطره باران یک جایگزین تزئینی برای شیشه های مات ارائه می دهد که در هر سبک حمام خنثی باقی می ماند. اگرچه برخی این را با حمام های امروزی ترجیح می دهند.

چیزی که این الگو را از سایر اشکال شیشه های بافت متمایز می کند اندازه کوچک آن است که از دکوراسیون اطراف کم نمی کند. این نوع طراحی به دوش اجازه می دهد تا به پس زمینه برود. مگر اینکه بخواهید غرفه شما به عنوان مرکز حمام شما عمل کند، که ممکن است اگر یک دوش بسیار بزرگ دارید، الگوی بارانی ظاهر آن را به عنوان یک وسیله لوله کشی در اتاق کاهش می دهد.

از آنجایی که این الگو مانع از دیدن واضح حمام می شود، در برخی از اندازه های حمام بهتر از سایرین کار می کند. اگر آن را برای دوش گرفتن در یک اتاق کوچکتر انتخاب کنید، اتاق ممکن است خیلی کوچک به نظر برسد زیرا ابعاد قابل مشاهده کوچکتر می شود. حمام‌های بزرگ‌تر از درب‌های شیشه‌ای طرح‌دار بارانی سود بیشتری می‌برند، زیرا دوش‌ها همچنان نور را بدون اینکه اتاق بیش از حد بزرگ به نظر برسد، به داخل می‌دهند.

به جای یخ زدگی، شیشه طرحی دارد که همچنان اجازه عبور نور را می دهد در حالی که فرد داخل دوش را پنهان می کند. مانند شیشه مات، الگوی باران فقط در یک طرف شیشه ظاهر می شود تا تمیز کردن سریعتر انجام شود.

برای حفظ حریم خصوصی و نور، دوش شیشه ای با طرح بارانی یک انتخاب ایده آل است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید