10 نکته و ترفند تخصصی که باید قبل از تزئین با آینه بدانید

10 نکته و ترفند تخصصی که باید قبل از تزئین با آینه بدانید

توسط تیر 12, 1402

دلایل زیادی وجود دارد که چرا آینه ها یک دارایی دوست داشتنی برای بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی هستند. در حالی که ممکن است بیشتر از آینه ها برای بررسی ظاهر شما و گرفتن عکس های لباس مورد علاقه تان استفاده شود، آینه ها می توانند در فضای داخلی شما معجزه کنند!آینه ها مسیر طولانی را طی کرده اند و اکنون در اشکال، اندازه ها، سبک ها و رنگ های مختلف ساخته می شوند. قبل از اینکه خرید آینه خود را شروع کنید، 10 نکته برای دکوراسیون آینه را به شما توصیه می کنیم.

از آینه های عتیقه گرفته تا سبک های معاصر ، مطمئناً آینه ای وجود دارد که به بهترین وجه برای فضای داخلی شما مناسب است. اما انتخاب آینه مناسب تنها نوک کوه یخ است. آینه ها می توانند به شما و فضای داخلی شما کارایی بیشتری بدهند، ساده را انتخاب کنید، یا با آینه ای که می تواند محور اصلی دکوراسیون شما باشد، به آن حالت دهید.

از استفاده از آینه در فضاهای کوچک دوری نکنید

آینه ها در فضاهای کوچکتر کاربرد بسیار خوبی دارند و اساساً می توانند نور را به مناطق کم نورتر در یک اتاق منعکس کنند. اگر فضای شما کمی کوچک و نامرتب به نظر می رسد، آینه ها راهی عالی برای باز کردن آن فضا و بزرگتر کردن آن هستند، صرف نظر از اندازه آینه! اگر فضایی برای یک آینه تمام قد ندارید ، یک آینه بیضی یا گرد را در نظر بگیرید که می تواند آویزان شود.

مطالب مرتبط:  آینه های دیواری مدرن - چه عواملی نیاز به ملاحظات دقیق دارند؟

در این فضای داخلی، همه چیز به سبک و روشن بودن است! با رنگ های ساحلی، این فضای داخلی به یک آینه نیاز داشت تا با عناصر اطراف خود به خوبی کار کند. یک مثال عالی از زمانی که به یک آینه کج هم از نظر سبک و هم از نظر کاربردی نیاز است، این قرار دادن آینه نور طبیعی روشن را به یک راهرو کم نور که پنجره ندارد منعکس می کند.

تزئین با آینه

تزئین با آینه

آینه های عتیقه می توانند به فضای داخلی شما ابعاد ببخشند

آینه های عتیقه به دلایل متعددی بدون دردسر در مد باقی مانده اند، آنها آینه ها را به سطح متفاوتی از طراحی داخلی می برند. از آینه های عتیقه بزرگ گرفته تا تزئینات ظریف تر آنتیک روی آینه ها، همیشه چشم بینندگان را به خود جلب می کنند. اگر می خواهید فضای داخلی خود را جذاب تر کنید، انتخاب یک آینه عتیقه بهترین راه پیش رو است. از جزئیات پیچیده روی قاب آینه ها، یا حکاکی های عتیقه ای که جزئیات محور هستند، هرگز از نگاه کردن به آینه قدیمی خود خسته نخواهید شد. برای خرید آینه اعم از آینه قدی و آینه دکوراتیو به قسمت محصولات آینه مرادخانی مراجعه نمایید.

همیشه انعکاس آینه را بررسی کنید

یکی از اشتباهات رایج در دکوراسیون آینه فراموشی بررسی انعکاس آینه است، آینه معمولاً فضای اتاق شما را برجسته می کند. این امر بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که مناطق شلوغ یا کمتر جذاب داخلی خود را منعکس نمی کنید. آینه های تمام قد هنگامی که در اتاق خواب قرار می گیرند اغلب دیوارهای خالی یا درهای کمد را منعکس می کنند، در نظر بگیرید که آینه خود را طوری قرار دهید که عناصر بیشتری از انعکاس آن خارج شود.

در مورد دیوار آینه ای چطور؟

دکوراسیون آینه ای به ژانر کاملاً جدیدی از دیوارهای آینه ای تبدیل شده است، جایی که ترکیبی از آینه ها در کنار هم قرار می گیرند تا دیوار بزرگی از آینه ایجاد کنند. می توانید فاصله بین آینه ها را انتخاب کنید یا آنها را به صورت فشرده در کنار هم قرار دهید. این جایگزین جدید راهی عالی برای ایجاد حس ایجاد فضای کمی بیشتر در اتاق شما است. این تکنیک اغلب در مناطقی که پنجره وجود ندارد – مانند زیرزمین یا یک راهرو کم نور استفاده می شود. دفعه بعد که فکر می کنید با دیوار بی ثمر خود چه کنید، پتانسیل یک دیوار آینه ای را در نظر بگیرید!

مطالب مرتبط:  زیبایی های آینه های سفارشی

آیا باید آینه ام را آویزان کنم؟

هنگام خرید یک آینه تمام قد، ​​بسیاری از مشتریان ما به ما مراجعه می کنند و می پرسند که آیا باید آینه خود را آویزان کنند یا از آن به عنوان آینه ایستاده استفاده کنند. قبل از انتخاب نصب آینه بلند خود، مبلمان اطراف را در نظر بگیرید. اغلب هنگامی که یک آینه روی دیوار نصب می شود، عناصری که روی زمین قرار می گیرند مانند یک گیاه یا لامپ از نظر زیبایی با آینه ترکیب نمی شوند. به طور مشابه، آینه‌های آویزان اغلب در راهروها به بهترین شکل استفاده می‌شوند، و این اطمینان را می‌دهد که از مسیر خارج شده و روی دیوار صاف هستند.

شومینه ها و آینه های شما

در بسیاری از خانه‌ها، شومینه یک نقطه کانونی زیبا در اتاق نشیمن است ، در حالی که شومینه‌ها تمایلی به روشن شدن در خارج از فصول سرد ندارند، اضافه کردن یک آینه قاب‌دار بالای شومینه ایده خوبی است. این نکته استراتژیک اغلب توسط دکوراتورهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و به جلب توجه به دکوراسیون روی مانتل و استفاده از فضای خالی قبلی دیوار کمک می کند. و به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که آینه خود را بیش از حد بالای شومینه آویزان نکرده اید، زیرا این می تواند فاصله های نامناسبی ایجاد کند .

سبک های آینه ای غیر سنتی را کاوش کنید

آینه ها از آنچه ما می دانیم فاصله زیادی داشته اند، اشکال آینه ها به گزینه های انتزاعی تر تبدیل شده اند. خود را بیشتر به عنوان قطعات تزئینی نشان می دهند تا آینه ای که برای عملکرد استفاده می کنید. آینه‌های جدید را کاوش و کشف کنید، جایی که جلوه‌های شیشه‌ای رنگی یا عتیقه می‌توانند عنصر تزئینی دیگری را به شما ارائه دهند – یا حتی آینه‌ای «نامنظم» یا انتزاعی را انتخاب کنید، روندی جدید در فضای طراحی داخلی.

مطالب مرتبط:  آینه قدی

مطالب مرتبط : انتخاب بهترین آینه برای خانهقاب آینه

بزرگتر بهتر است؟

پاسخ به این سوال بر اساس عوامل متعددی استوار است. بسته به فضای شما، باید توجه داشته باشید که اگر دیواری به اندازه کافی بزرگ داشته باشید، بزرگ‌تر اغلب بهتر است – وقتی بزرگ‌تر می‌شوید، آینه شما تبدیل به یک بیانیه می‌شود و فضای چشمگیرتری ایجاد می‌کند که از نظر بصری منطقه را گسترش می‌دهد. اما این بدان معنا نیست که یک آینه کوچک تاثیر قوی ندارد، آینه های کوچکتر برای ایجاد احساسات صمیمی تر در فضای داخلی بسیار ارزشمند هستند. شما نمی خواهید فضای داخلی خود را با آینه غرق کنید، همیشه به یاد داشته باشید که یک آینه باید فضای اطراف آن را افزایش دهد.

تزئین با آینه

تزئین با آینه

همپوشانی آینه های خود را در نظر بگیرید

بعضی وقتا دوتا بهتر از یکیه! اگر به دنبال راه هایی برای افزودن جذابیت بصری به اتاق خود هستید، آینه های روی هم می توانند ابعاد بیشتری با خطوط و اشکال به شما بدهند. هیچ محدودیتی برای بهتر بودن دو آینه مشابه وجود ندارد، گزینه ها را با هم ترکیب کنید و ببینید چه چیزی برای شما و فضای شما بهتر است. اغلب، دکوراتورهای داخلی همان سبک آینه را در اندازه‌های مختلف انتخاب می‌کنند و بیشتر بر طبیعت تزئینی آن تأکید می‌کنند، نه اینکه فقط یک آینه باشند. دو آینه گرد را در نظر بگیرید که در سبک های مختلف روی یکدیگر قرار گرفته اند یا تأثیر چشمگیری که دو آینه تمام قد بزرگتر می توانند به فضای شما وارد کنند را برجسته کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید