نحوه نصب آینه بدون قاب به دیوار

نحوه نصب آینه بدون قاب به دیوار

توسط آوریل 5, 2023

آینه ها جزء لاینفک هر خانه ای هستند و نقش مهمی در زندگی انسان ها داشته اند، نقشی که روز به روز پر رنگ تر می شود. علاوه بر استفاده از آینه به جهت دیده شدن، برای زیباسازی محیط، افزایش روشنایی و بزرگ و مجلل جلوه دادن محیط نیز استفاده می شود. نصب آینه دکوراتیو این روزها برای استفاده در منازل و حتی محل کار رایج است. بنابراین سوال بسیاری از کاربران در مورد نصب آینه این است که چگونه آینه بدون قاب را به دیوار آویزان کنیم؟ در این مقاله می خواهیم نحوه نصب آینه بر روی دیوار را بیاموزیم. بنابراین اگر می خواهید به این سوال که چگونه آینه را بدون میخ به دیوار آویزان کنید پاسخ کاملی بدهید؟ یا چگونه آینه بدون قاب را به دیوار آویزان کنیم؟ دریابید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

چگونه یک آینه بدون قاب را به دیوار آویزان کنیم؟

اگرچه آینه‌های بدون قاب بیشتر در حمام نصب می‌شوند، اما می‌توان آن‌ها را در سرتاسر خانه نصب کرد تا جلوه‌ای زیبا ایجاد کند و در هر دکوراسیونی گنجانده شود. در حالی که آینه قاب دار را می توان به راحتی مانند قاب عکس آویزان کرد. روش های مختلفی برای آویزان کردن آینه بدون قاب وجود دارد، مانند استفاده از گیره های آینه یا چسب های مخصوص. در ادامه هر یک از روش ها را به اختصار شرح می دهیم.

نصب آینه بدون قاب با گیره‌‌‌‌های کلیپس

نقطه ای را روی دیوار که می خواهید آینه آویزان شود علامت بزنید. آینه را در موقعیت دلخواه کنار دیوار قرار دهید. گوشه های بالا و پایین را با مداد علامت بزنید. آینه را از روی دیوار جدا کرده و در جای مناسب قرار دهید.
این مرحله با حضور شخص دیگری که بتواند آینه را در جای خود نگه دارد، آسان تر می شود.
گیره ها برای آینه های کوچک و بدون قاب بهترین هستند. اگر می خواهید یک آینه بزرگ آویزان کنید، به جای گیره های معمولی از  کانال های J یا گیره های Z استفاده کنید که می توانند وزن بیشتری را تحمل کنند.
به گفته یک کارشناس نصب آینه: «یک راه آسان برای آویزان کردن آینه بدون قاب، گیره است. برای آویزان کردن آینه بدون قاب خود به دیوار، تنها به دو گیره در پایین، یکی در هر طرف و یکی در بالا نیاز دارید. همچنین می توانید محل قرارگیری آینه را به گونه ای مشخص کنید که دقیقاً در ارتفاعی که می خواهید قرار بگیرد، سپس آینه را در جای خود قرار دهید.

مطالب مرتبط:  آینه فرم

 

 1. از تراز استفاده کنید تا مطمئن شوید آینه صاف و همسطح آویزان است. بر اساس علامت های گوشه ای که ایجاد کرده اید، از یک ابزار اندازه گیری سطح مخصوص برای کشیدن خطوط مستقیم از دیوار که لبه های بالا و پایین آینه قرار دارد استفاده کنید. برای استفاده از تراز، به حباب داخل لوله نگاه کنید. اگر بین دو خط مرکزی مشکی به طور مساوی فاصله داشته باشد، لبه شما صاف است. اگر به یک طرف می لغزد، زاویه سطح را طوری تنظیم کنید که حباب در مرکز قرار گیرد.
 2.  بررسی کنید که دیوارصاف باشد. فشار دادن محکم آینه به دیوار ناهموار باعث شکستگی آن می شود. برای پیدا کردن بی نظمی ها، یک تخته لبه مستقیم که بلندتر از آینه است را به سمت دیوار بکشید. اگر خیلی کوتاه است، یک تکه چوب مستقیم 1 اینچ (2.5 سانتی متر) در 1 اینچ (7.6 سانتی متر) را امتحان کنید. در صورت وجود بی نظمی، نقاط مورد نظر را با مداد علامت بزنید و سمباده بزنید.
  سنباده های برقی ساده ترین و سریع ترین روش هستند.
  همچنین می توانید از کاغذ سنباده ای که دور یک بلوک چوبی پیچیده شده است استفاده کنید.

سوراخ های بسته را باز کنید. گیره های پایینی را روی دیوار قرار دهید. با استفاده از مته، سوراخ هایی را در جایی که علامت گذاری کرده اید دریل کنید. یک گیره را روی هر سوراخ قرار دهید و آن را با پیچ گوشتی یا مته به دیوار پیچ کنید.

مطمئن شوید که از گیره های درست استفاده می کنید. گیره های پایین معمولاً از یک قطعه U شکل تشکیل شده‌اند، در حالی که گیره ‌های بالایی از دو قطعه L شکل تشکیل شده‌اند.
گیره های بالایی باقی مانده را پیچ کنید تا آینه را روی دیوار محکم کنید. آینه را داخل گیره های پایین بکشید. آینه را با احتیاط به عقب برگردانید تا روی دیوار قرار بگیرد. گیره ها را به اندازه‌ای پیچ کنید که آینه را محکم در جای خود نگه دارید.

مطالب مرتبط:  آینه اکریلیک

نصب آینه بدون قاب

چگونه آینه را بدون میخ به دیوار آویزان کنیم؟

انبوه مردم به دنبال راهی برای نصب آینه دکوراتیو بدون استفاده از میخ هستند تا به دیوارهای خانه خود آسیبی وارد نشود. بنابراین می خواهیم به شما بگوییم که چگونه می توانید به راحتی آینه های دکوراتیو خود را بدون استفاده از میخ به دیوار آویزان کنید.

اتصال نوارهای آویز برای آینه های سبک

ناحیه آینه را با تری سدیم فسفات (TSP) یا الکل تمیز کنید. با استفاده از مقدار کمی TSP یا مالیدن الکل روی یک پارچه میکروفایبر خشک شروع کنید. پس از انجام این کار، تمام سطحی را که می خواهید آینه خود را آویزان کنید، با TSP بپوشانید.
TSP و الکل  را می توان در فروشگاه های بزرگ، داروخانه ها و فروشندگان آنلاین خریداری کرد.

نوار را به آینه بچسبانید. می توانید از نوارهای آویز برای دیوارهای خشک یا گچی استفاده کنید. نوارهایی را انتخاب کنید که یک طرف آن چسب و در طرف دیگر نوار ولکرو  باشد. 1آستر را از 1 سمت چسبنده هر یک از نوارهای دو طرفه خود بردارید و آن را به قاب وصل کنید. همیشه آنها را به صورت عمودی به چپ و راست برای بهترین نتیجه آویزان کنید، یکی در گوشه بالا سمت راست، یکی در گوشه بالا سمت چپ، یکی در گوشه پایین سمت راست و یکی در گوشه پایین سمت چپ، ، اگر آن‌ها در نوارهای برش خورده نیستند، هر قطعه حدود 3 تا 4 اینچ (7.6 تا 10.2 سانتی متر) به اندازه آن را برش دهید.. برای راهنمایی بیشتر، دستورالعمل های سازنده را برای برند نوار خود دنبال کنید.

آینه را به دیوار وصل کنید. آسترهای باقیمانده روی نوار دو طرفه را بردارید. سپس، آینه خود را دقیقاً در جایی که می خواهید قرار دهید و سپس قاب را محکم به دیوار فشار دهید. قبل از برداشتن دست و کاهش فشار، آینه را به مدت 30 ثانیه در جای خود نگه دارید.
برای اطمینان از نصب ایمن، آینه را از دیوار جدا کرده و روی نوارها فشار دهید. برای اطمینان از صحیح نگه داشتن چسب، آینه را از روی دیوار بردارید تا هر نوار در Velcro از هم جدا شود.. سپس بررسی کنید که 4 تکه نوار روی دیوار و 4 تکه نوار روی آینه وجود داشته باشد که هر کدام نوار چسب دار در معرض دید قرار دارند. حالا هر نوار متصل به دیوار را فشار دهید و این فشار را برای 30 ثانیه نگه دارید.
مطمئن شوید که هنگام فشار دادن محکم فشار می دهید تا از چسبندگی اطمینان حاصل شود.
بعد از 1 ساعت آینه را دوباره وصل کنید. پس از فشار دادن نوارها به دیوار، یک ساعت صبر کنید تا چسب خوب بچسبد. پس از این مدت، نوارهای آینه را با نوارهای دیواری تراز کنید و قاب را روی آنها فشار دهید.

مطالب مرتبط:  راهنمای آینه های LED حمام

اگر نوارها شل شدند، آینه را بردارید و دوباره به مدت 30 ثانیه فشار دهید. سپس 1 ساعت دیگر صبر کنید.

چگونه آینه بدون قاب خود را بهتر جلوه دهم؟

در اینجا چند ایده آینه حمام بدون قاب وجود دارد که قطعاً نباید از دست بدهید:

 • برای تزیین آینه بدون قاب از برچسب های برچسب یا کرم اچینگ استفاده کنید.
 • چند چراغ LED در پشت آینه بچسبانید.
 • براکت های فلزی را در گوشه های آینه نصب کنید تا ظاهری براق و مینیمال داشته باشید.
 • یک تخته چوبی بلند را روی یک شیشه بازتابنده گرد قرار دهید تا طلوع خورشید را تقلید کند.
 • یک قفسه با مشخصات پایین زیر آینه های بزرگ و بلند نصب کنید.
 • از نوارهای قالب گیری برای ایجاد یک قاب چشم نواز استفاده کنید.
 • فضای خالی بین آینه و کانتر/سینک را کاشی کنید.
 • سطح را با گل و شاخ و برگ تزئین کنید.
 • ریزه کاری های کوچک را در امتداد لبه آینه بچسبانید تا یک قاب ایجاد کنید.

چگونه آینه را بدون گیره یا چسب آویزان کنیم؟

می توانید از دستگیره های لبه استفاده کنید. ابتدا آینه خود را روی دیوار قرار دهید و محل آن را علامت بزنید. چند سوراخ برای لنگرها دریل کنید و آنها را به سطح نصب فشار دهید. سپس دستگیره های لبه را روی سوراخ های لنگر قرار دهید و این قطعات را با پیچ محکم کنید.

اکنون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آینه را روی دستگیره ها قرار دهید و درپوش های دستگیره را در جای خود قرار دهید.

نتیجه

در مورد نحوه آویزان کردن آینه بدون قاب به دیوار، شما 3 گزینه اصلی دارید: استفاده از آویز آینه بدون قاب، مواد چسبنده مانند ماستیک آینه و چسب.

من شخصاً اولین گزینه را انتخاب می کنم – نصب با آویز آینه، زیرا ایمن تر است. علاوه بر این، من می توانم به راحتی سوراخ های ناخن را با خمیر اسپک و پرکننده چوب درست کنم. با این حال، من می توانم درک کنم که چگونه استفاده از ماستیک و نوار آینه ساده تر و جذاب تر است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید