قیمت آینه کاری دیوار پذیرایی در اصفهان

قیمت آینه کاری دیوار پذیرایی در اصفهان

توسط آبان 20, 1401

جدول محتوا

قیمت آینه کاری و هزینه آن  در منزل به عواملی مانند ضخامت آینه، رنگ آینه و طرح انتخابی مشتری بستگی دارد.در تحلیل قیمت آینه کاری رنگی دکوراتیو، نوع طرح بیشترین تاثیر را دارد و با توجه به کوچک یا بزرگ بودن قطعات آینه، قیمت آن متفاوت خواهد بود. برای طرح لوزی با ابعاد حدود 40 سانتی متر به بالا قیمت آینه کاری  متناسب و ثابت است اما برای سایزهای کوچکتر و کوچکتر قیمت افزایش می یابد و دلیل آن افزایش طول برشی است که در اطراف لبه ها ایجاد می شود.

آینه کاری در منزل

آینه های رنگی از زمان های قدیم مورد توجه مردم بوده است. نصب آینه یک هنر باستانی است. استفاده از آینه در اتاق باز بودن و وسعت را در آن محیط فراهم می کند. آینه در اندازه ها و اشکال مختلف در خانه های قدیمی، مساجد و تالارها استفاده می شود.

اینه دکوراتیو

اینه کاری منزل

در نصب آینه سنتی از موادی مانند چسب گیاهی یا گچ برای نصب آینه استفاده می شود. بیشتر آینه‌کاران در نواحی مرکزی ایران زندگی می‌کردند و آینه‌های سفید بیشتر در منازل استفاده می‌شد.

آینه کاری در قدیم بیشتر آینه ها را تکه تکه می کردند و کنار هم می گذاشتند. امروزه این کار را با دستگاه CNC با دقت بالا انجام می دهند، که بر قیمت آینه کاری خود تاثیر گذار می باشد. بنابراین آینه ابتدا توسط نرم افزار طراحی شده، سپس توسط میز برش ایتالیایی برش داده می شود.

امروزه برای نصب آینه های تزئینی در منازل از ابزار سنگ زنی در لبه آینه استفاده می شود. برای آینه رنگی دیوار پذیرایی می توان از طرح هایی مانند طرح آکاردئون، طرح نیزه، طرح نامنظم،طرح لوزی، طرح روبان و طرح میله ای یا نوار استفاده کرد. اکثر این طرح ها طرح های مدرن در آینه کاری محسوب می شوند

امروزه آینه کاری در تمامی برج ها و ساختمان های مجلل بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. استفاده از آینه در ساخت آینه کنسول و میز آرایش بسیار رایج شده است. حتی برای تزئین شومینه و دیوارهای اطراف شومینه از آینه استفاده می شود.

نصب آینه رنگی به روش مدرن تکنیک ها و مدل های مختلفی دارد. طراحی های مختلف در اجرای آینه ها باعث استفاده روزافزون از این متریال در ساختمان شده است.

مدل های مختلف آینه کاری عبارتند از: آینه مثلثی، آینه شکسته، آکاردئونی، آینه خورشیدی، آینه نامنظم، آینه لوزی، آینه جورچین، آینه نوای، آینه نگیندار، آینه آبشاری یا میله ای

آینه برنز طرح گنبدی

آینه کاری طرح گنبدی

اینه دکوراتیو طرح نیزه ای برنز

اینه دکوراتیو طرح نیزه ای برنز

آینه کاری منزل برنز

آینه در ایران انواع مختلفی دارد. برخی از آینه ها ساخت ایران و برخی از کشورهای دیگر وارد می شود. بیشتر واردات ایران از بلژیک، چین و ترکیه انجام می شود.واین موارد نیز بر قیمت آینه کاری تاثیر گذار می باشد

قیمت آینه کاری اتاق خواب

قیمت آینه کاری در اتاق نشیمن بسته به رنگ آینه می تواند متفاوت باشد، آینه سفید از همه آینه ها ارزانتر است و پس از آن آینه برنزی، آینه مسی، آینه دودی، آینه طلایی قیمت بالاتری دارند.

نوع طرح نیز در آینه دیواری پذیرایی مهم است که هر چه طرح کوچکتر و کوچکتر باشد قیمت نصب آینه گرانتر و قطعات بزرگتر قیمت آینه کاری کمتر می شود.

 اندازه ابزار زنی یا همان پخ آینه هم در قیمت تاثیرگذار است، ابزار روی آینه از 5/. میل تا 0.3 میل قابل ابزار زدن است اما بیشتر برای ساخت آینه های تزئینی از 10 میل استفاده می شود.

انواع رنگ آینه تزئینی

آینه دودی

آینه سفید

آینه برنزی

آینه مسی

آینه آبی

آینه شراب

آینه عتیقه ونیزی

آینه پتینه

آینه سبز

ضخامت آینه تزئینی

این آینه دارای ضخامت های مختلف در بازار از 2 تا 6 میل می باشد

ابعاد آینه ها نیز متفاوت است: از 225*321 یا 225*366 که نمونه های ایرانی و خارجی سایزهای متفاوتی دارند.

اینه کاری با قاب

آینه پازلی سفید

آینه دکوراتیو طرح نیزه ای

شش ضلعی طرحی مدرن

آینه کاری روی دیوار پذیرایی

ابتدا آینه پولیش می شود سپس با استفاده از نرم افزار طراحی اتوکد طرح مورد نظر طراحی شده و با استفاده از دستگاه سندبلاست جیوه از پشت آینه خارج می شود. که اجازه می دهد نور به راحتی از قسمت های سند عبور کند.

آینه رنگی را می توان در دکوراسیون با ابزار برش به ضخامت 4 تا 6 میل به عنوان چیدمان و دیوارپوش داخلی استفاده کرد. همچنین امکان نصب آینه رنگی روی سقف با جزئیات اجرایی خاص و سازه های فلزی وجود دارد.

امروزه با میز برش CNC در صنعت شیشه و آینه می توان کارهای مختلفی را در زمینه تولید آینه های رنگی تزئینی ارائه داد.

که با نرم افزار اتوکد قابلیت برش هر فایل یا طرح دو بعدی را دارد که از جمله آنها می توان به 6ضلعی، بیضی، مثلث ومنحنی و … اشاره کرد.

برای ساخت آینه در قسمت پذیرایی منزل خود ابتدا باید آینه را با توجه به نقشه و موقعیت مکانی ، طرح مورد نظر را توسط دستگاه سی ان سی برش داده و توسط دستگاه های ابزار زنی تراش داده شود و سپس نصب گردد. در اتاق نشیمن یا پذیرایی، استفاده از آینه می تواند اتاق شما را بزرگتر نشان دهد. استفاده از آینه بر روی ستون ها و بین قاب ها در پذیرایی و همچنین استفاده از قاب های پیش ساخته و قرار دادن آینه در داخل قاب از دیگر روش های نصب آینه در اتاق نشیمن می باشد.

نسبت نور در قسمت پذیرش نیز مهم است. در برخی خانه ها نور کمتری داریم و حتی اتاق شما از تراس نور می گیرد. در این نوع خانه ها استفاده از آینه بسیار توجیه پذیرتر است. در قسمت پذیرایی خانه بیشتر از دیوارهایی استفاده می شود که عوارض و موانع کمتری دارند و اجاق، کلید، پریز، سوراخ، قرنیز، گچ کاری، شیب و طاقچه نمی بینید.

این دیوارها برای نصب آینه بسیار مناسب هستند.از دیوار کنار میز ناهارخوری اغلب برای نصب آینه استفاده می شود. در اتاق هایی با نور کمتر از آینه های روشن استفاده می شود. برای نصب آینه تزئینی می توان از آینه سفید با طرح الماسی یا لوزی استفاده کرد. آینه سفید، اتاق را باز می کند. آینه های برنزی بیشتر در اتاق هایی با نور بیشتر یا فضای بزرگتر استفاده می شود.

از آینه های مسی می توان در اتاق های بزرگتر مانند آینه های برنزی استفاده کرد. از آینه های تزئینی در پذیرایی منازل و ویلاها استفاده می شود. در دیوارهای بزرگ می توان از آینه هایی با طرح های پیچیده تر استفاده کرد. مانند آینه رنگی با طرح نامنظم، طرح شکسته،طرح نیزه ای، طرح کندوی عسل در برخی خانه ها با استفاده از دکوراسیون کلاسیک، آینه تزئینی آبشاری رنگی و آینه آنتیک یا آینه پتینه.

آینه نقره ای طرح لوزی خطی

آینه کاری دیوار منزل سفید

@ayne_esfahan

آینه دکوراتیو مدرن و کلاسیک در شیشه و آینه مرادخانی

در پذیرایی منزل خود با ایده هایی خلاق می توانید از طرح های مختلف آینه استفاده کنید و مکان هایی که برای نصب آینه در پذیرایی منزل شما مناسب است دیوار کنار میز ناهارخوری است که استفاده از آینه در کنار میز ناهار خوری باعث باز شدن فضای منزل می شود. و باعث انعکاس نور در اتاق می شود و استفاده از طرح های ترک خورده،یا فاصله اندازی آینه شکسته و لوزی روی این دیوار بسیار زیبا و چشمگیر خواهد بود. استفاده از آینه در پشت تلویزیون و میز تلویزیون را توصیه نمی کنیم زیرا انعکاس آینه دیواری برای این کار مناسب نیست همچنین می توانید از آینه های کوچک با طرح های روشن در سقف اتاق پذیرایی استفاده کنید. از آینه های مدرن در ورودی پذیرایی و در رختکن و جاکفشی می توان از طرح های مختلف آینه استفاده کرد.

ما می توانیم تمام طرح های مورد نظر مشتری را توسط تیم طراحی و برش با دستگاه برش اتوماتیک انجام دهیم. برای دیوارهای بزرگتر استفاده از آینه های بزرگتر ضروری است که نسبت به فضاجلوه ای شکیلتر داراست. که در اشکال هندسی مختلف قابل استفاده است. در دیوار پذیرایی می توانید برای نصب آینه از یک آینه هم طول استفاده کنید و یا روی دو دیوار مقابل با طرح های متقارن برای نصب آینه رنگی در پذیرایی استفاده کنید. برای دیوارهایی با عرض کمتر استفاده از طرح های مستطیل بلند بسیار مناسب و متداول است. آینه های بلند را می توان با آینه سفید یا آینه برنزی یا مسی ساخت. برای آینه کاری روی ستون می توانید از آینه ای با طرح الماس،مربع مستطیل، میله ای یا آبشاری یا نیزه استفاده کنید.

تمامی آینه های مورد استفاده در پذیرایی برش و ابزار خورده و به نام آینه دکوراتیو هستند. دقت در تولید آینه های کنده کاری شده بسیار حائز اهمیت است، زیرا در صورت عدم دقت کافی در تولید، احتمالاً آینه ها قابلیت نصب ندارند، برای این منظور از دستگاه CNC برای برش آینه های تزئینی استفاده می شود. ابزار پولیش روی آینه توسط دستگاه پولیش ایتالیایی انجام می شود که دارای پخ در لبه آینه می باشد و باعث درخشندگی و جلوه های ویژه در محیط تمامی آینه ها می شود. در پذیرایی از آینه کنسول نیز می توان برای طراحی این اتاق استفاده کرد.آینه کنسول از چوب یا ام دی اف ساخته شده و سپس روی آن را با آینه تزئینی می پوشانند.

از آینه تزیینی به عنوان آینه چیدمان نیز استفاده می شود که به صورت پازلی روی دیوار خانه نصب می شود و در بیشتر آینه های خانه ها از آینه همسان یا آینه چیدمان استفاده می شود. ترکیب نور با این آینه ها بسیار مفید است، استفاده از نورهای مخفی یا نورپردازی از سقف. یا کف روی دیوار ی که آینه دارد بسیار زیبا و چشمگیر خواهد بود. روی درب کمد دیواری یا جاکفشی یا کشو نیز از آینه تزئینی استفاده می شود که به صورت تکه های کوچک به درب کابینت متصل می شود.

آینه کاری دیوار

نصب آینه های رنگی بر روی دیوار خانه ها، بسیار محبوب است. در دیوارهای داخلی ساختمان می توان از آینه در طرح های مختلف استفاده کرد. امروزه بیشتر در ورودی منازل و پذیرایی از آینه های تزئینی استفاده می شود. برای اجرای آینه ابتدا باید سطح در حین کار کاملا صاف و صیقلی باشد سپس آینه با چسب سیلیکونی بدون اسید، مخصوص آینه با دقت نصب می شود. آینه رنگی تزیینی به عنصری تزئینی در خانه تبدیل شده است. با برش ها و تکه های مختلف آینه می توانید به طراحی جذابی دست پیدا کنید. امروزه نصب آینه تزئینی روی دیوار جای کاغذ دیواری و سرامیک را گرفته است. با کمی خلاقیت و ذوق می توانید چیزهای زیبایی طراحی کنید. آینه کاری دیوار در اتاق باعث گسترش دید در اتاق می شود.

قیمت آینه کاری

قیمت آینه کاری در منزل به عوامل زیر بستگی دارند که عبارتند از

1.مدل آینه : که بسته به سلیقه ی مشتری می تواند در طرح های گوناگونی اجرا شود

2.ضخامت آینه : که می تواند ۴ میل ۵ میل یا ۶ باشد

3.نصب آینه : که بسته به نوع طرح دارای هزینه‌های نصب مختلف می باشد

4.نوع آینه : که می‌تواند آینه سفید، آینه برنز، آینه طلایی، آینه آبی ،آینه پتینه ،آینه دودی ،آینه شرابی باشد

5.حمل آینه : که بسته به نوع ابعاد ومحل پروژه می‌تواند قیمت‌های متفاوتی داشته باشد

6.نوع تراش آینه : که می توانند از پهنای ۵ میل تا ۳۰ میل روی لبه آینه پخ یا تراش زد

7.کیفیت آینه

مطالب مرتبط:  چگونه یک آینه را تمیز کنیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید