بهترین ضخامت برای شیشه حمام چیست؟

بهترین ضخامت برای شیشه حمام چیست؟

توسط آوریل 12, 2024

ضخامت شیشه حمام

اگر شما تصمیم گرفته اید که دوش حمام شما نیاز به کار دارد. شاید لازم باشد آن را به روز کنید تا برای فروش خانه خود آماده شوید. شاید شما فقط می خواهید آن را برای راحتی و لذت خود ارتقا دهید. در هر صورت، جایگزینی پارتیشن دوش موجود خود با یک درب دوش شیشه ای جدید راه خوبی برای شروع به روز رسانی دوش است. هنگام انتخاب یک دوش جدید باید موارد زیادی را در نظر بگیرید، اما یکی از موارد مهمی که ممکن است هنوز به آن فکر نکرده باشید، ضخامتی است که باید شیشه دوش خود را داشته باشید. نحوه انتخاب قاب یا عدم قاب کابین دوش شیشه ای بستگی زیادی به ضخامت شیشه دوش شما دارد.

کابین دوش شیشه ای قاب دار

اگر ترجیح می دهید از شیشه نازک روی کابین دوش خود استفاده کنید، کابینت قابدار راه حلی است. این قاب ساختار و پایداری زیادی را ارائه می دهد که از شیشه محافظت می کند. محفظه های قاب شده به شیشه این امکان را می دهند که بسیار نازک تر از آنچه در غیر این صورت باید باشد. درهای دوش شیشه ای قاب دار می توانند 1/4 اینچ ضخامت داشته باشند و به دلیل پشتیبانی ساختاری ارائه شده توسط قاب همچنان قوی و پایدار باشند. نازکی نسبی شیشه باعث می شود که محفظه های قاب دار مقرون به صرفه تر و سبک تر باشند. نکته منفی این است که محفظه های قاب دار به طور کلی خارج از مد در نظر گرفته می شوند. محفظه‌های قاب‌دار نیز تمیز نگه داشتن آن‌ها سخت‌تر است زیرا گوشه‌ها، شکاف‌ها و سطوح بیشتری برای لکه‌دار شدن آب و صابون وجود دارد.

مطالب مرتبط:  قیمت آینه کاری دیوار پذیرایی در اصفهان

کابین دوش شیشه ای نیمه بدون قاب

کابین دوش های نیمه بدون قاب، حد وسط خوبی بین کابین های قاب دار و بدون قاب هستند. محفظه های نیمه بدون قاب باید از شیشه های ضخیم تری نسبت به محفظه های قاب دار استفاده کنند. محفظه نیمه قاب شده نسبت به گزینه بدون قاب، ثبات بیشتری را ارائه می دهد، اما نه به اندازه یک محفظه با قاب کامل، بنابراین شیشه برای پایداری بیشتر از شیشه قاب باید ضخیم تر باشد. کابین دوش های شیشه ای نیمه بدون قاب نسبت به کابین های بدون قاب ارزان تر و سبک تر هستند اما نسبت به کابینت های قاب دار گران تر و سنگین تر هستند. یک کابین دوش شیشه‌ای نیمه‌بدون قاب می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد اگر می‌خواهید ثباتی که یک قاب ارائه می‌دهد اما ظاهری مدرن‌تر برای دوش خود داشته باشید.

کابین دوش بدون قاب شیشه ای

مدرن‌ترین و شیک‌ترین طراحی در میان کابین‌های دوش شیشه‌ای، محفظه‌های بدون قاب به ضخیم‌ترین شیشه در بین تمام سبک‌های محفظه نیاز دارند تا یکپارچگی پایدار را حفظ کنند. حداقل ضخامتی که باید با گزینه فریم لس داشته باشید 3/8 اینچ تا 1/2 اینچ است. در بیشتر موارد، 3/8 اینچ برای مقاومت در برابر سایش و پارگی معمولی کافی است. قاب فلزی در گوشه‌های پانل‌ها و لنگرهای روی دیواره‌های دوش شما ثبات بیشتری را ایجاد می‌کند. اگر درب بلندتری می خواهید یا چیزی با وزن، حضور یا استحکام بیشتر می خواهید، ضخامت 1/2 اینچ راه حلی است. البته به خاطر داشته باشید که به دلیل افزایش ضخامت شیشه سنگین‌تر و گران‌تر می‌شود. قاب ها و بست ها و لنگرهای دیواری شما باید بتوانند وزن اضافی را که با شیشه ضخیم تر ارائه می شود تحمل کنند.

مطالب مرتبط:  آینه چوبی کوچک، یک قطعه دکور خانه جاودانه و همه کاره

چه به یک تعمیر اساسی حمام نیاز داشته باشید یا فقط برای یک تغییر ساده آماده باشید، ارتقاء حمام شما یک سرمایه گذاری فوق العاده است. تعویض پارتیشن دوش با یک درب دوش شیشه ای جدید راهی عالی برای تغییر ظاهر و احساس حمام شماست. با طیف وسیعی از اندازه‌ها، سبک‌ها و تکمیل‌ها، مطمئناً گزینه‌ای را پیدا خواهید کرد که برای شما مناسب باشد.

اگر به دنبال سفارش یک آینه قدی در اصفهان هستید آینه مرادخانی بهترین گزینه برای شماست.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید