انتخاب بهترین آینه برای خانه

انتخاب بهترین آینه برای خانه

توسط تیر 2, 1402

بهترین آینه برای خانه می تواند درام و نور را به فضا اضافه کند، یک نقطه کانونی ایجاد کند یا در پس زمینه ترکیب شود. چه در حمام و چه در اتاق غذاخوری، آینه ها عمق ایجاد می کنند و نور را در سراسر اتاق منعکس می کنند. با گزینه های بسیار زیادی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، چند فاکتور وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر بگیرید. 

 • کیفیت شیشه: شیشه آینه ای باکیفیت عاری از ناهماهنگی هایی است که انعکاس را مخدوش می کند. به دنبال شیشه ای باشید که سطحی یکنواخت داشته باشد.
 • ضخامت شیشه: آینه های شیشه ای معمولاً در ضخامت 1/4، 1/8 یا 3/16 اینچ هستند. برای دکوراسیون منزل، شیشه ای با ضخامت ۱/۴ اینچ را توصیه می کنیم.
 • نقره‌کاری آینه‌ای: یک آینه خوب باید دارای روکش نقره‌ای ضخیم و باکیفیت باشد، پوشش ترکیبی نقره-نیترات در یک طرف شیشه که باعث بازتابش آن می‌شود.
 • شکل: کدام شکل با محیط اطراف بهتر عمل می کند؟ محیطی را که در اتاق می خواهید در نظر داشته باشید. اگر می خواهید تعادل را به اتاقی با خطوط مستقیم اضافه کنید، آینه گرد را انتخاب کنید. اگر به دنبال تقارن هستید یا می خواهید حس مدرن تری داشته باشید، اشکال هندسی را امتحان کنید. با اشکال در فضاهای غیرمنتظره بازی کنید تا ظاهری منحصر به فرد ایجاد کنید.
 • اندازه: آینه با اندازه مناسب، تفاوت را ایجاد می کند. به دنبال آینه ای باشید که اتاق را تحت الشعاع قرار ندهد. همچنین در صورت نصب آن بر روی دیوار، فضای دیوار را در نظر بگیرید.
 • سبک: سبک آینه ای به شما این فرصت را می دهد که مهر شخصی خود را بر فضای خود بزنید.
مطالب مرتبط:  آیا آینه اتاق غذاخوری در فنگ شویی خوب است؟

انواع شیشه آینه

سه نوع شیشه وجود دارد که معمولا در آینه استفاده می شود. انواع شیشه های مختلف جلوه های نوری متفاوتی ایجاد می کنند.  آینه های تخت دارای سطح صافی هستند که نور را منعکس می کنند. آنها تصاویر واقعی را با تحریف بسیار کمی تولید می کنند و رایج ترین نوع مورد استفاده در حمام هستند. آنها بهترین انتخاب برای انعکاس نسبت های واقعی و دقیق هستند.

آینه های مقعر معمولا در حمام و اغلب در اتاق خواب استفاده می شوند. آنها دارای یک سطح کروی هستند که منحنی است و نور را به داخل منعکس می کند و توهم بزرگی را ایجاد می کند. آینه های محدب نیز سطحی کروی دارند، اما به سمت بیرون برآمده می شوند و تصاویر را مخدوش می کنند و آنها را کوچکتر نشان می دهند. آنها معمولاً در قسمت بیرونی خانه نصب می شوند.

انواع پایه آینه

می‌توانید از آینه‌ها برای روشن‌تر کردن اشیا یا ایجاد یک نقطه کانونی تزئینی در هر فضای اطراف خانه استفاده کنید، روی دیوارها، روی بوفه، تکیه بر میز یا بالای شومینه. نوع پایه آینه تا حدی تعیین می کند که شما می توانید آینه را در کجا قرار دهید. هنگام انتخاب یک آینه، نوع پایه یکی از نکات مهم است.

 • آینه های قدی: همچنین به عنوان آینه های تمام قد شناخته می شوند، آینه های بصری چشمگیری هستند که می توانید آنها را روی دیوار نصب کنید، به دیوار تکیه دهید یا روی پایه قرار دهید . آنها به شما این امکان را می دهند که کل بدن خود را ببینید و در عین حال تزئین و بازتاب نور طبیعی را فراهم می کنند. آینه های تمام قد حداقل 48 اینچ ارتفاع دارند. اگر می خواهید خود را در یک آینه قدی ببینید، به دنبال آینه ای باشید که قد آن حداقل نصف قد شما باشد.
 • آینه های دیواری: به دیوار بسته می شوند. هنگام انتخاب آینه دیواری، آینه ای را انتخاب کنید که قاب آن مکمل رنگ و دکوراسیون دیوار باشد.
 • آینه های روشویی: همچنین به عنوان آینه های آرایش شناخته می شوند. گاهی اوقات دو طرفه هستند که یک طرف آن یک آینه بزرگ نمایی است. برخی از آینه های روشویی نیز دارای نورپردازی داخلی هستند. نسخه‌های دیواری فضای کمی اشغال می‌کنند و در پوشش‌های مختلفی برای مطابقت با دکوراسیون شما ارائه می‌شوند. آنها در طیف وسیعی از جهت ها کج می شوند و می چرخند و برخی از مدل ها از دیوار بیرون می آیند. آینه های آرایشی ایستاده یا رومیزی قابل حمل هستند، بنابراین می توانید آنها را از اتاقی به اتاق دیگر منتقل کنید.
مطالب مرتبط:  آینه های دیواری مدرن - چه عواملی نیاز به ملاحظات دقیق دارند؟

انواع دیگر آینه ها عبارتند از آینه های روی در و آینه کمد. می‌توانید آینه‌های روباز را در داخل کمد یا درهای حمام آویزان کنید تا فقط در صورت نیاز آن‌ها را ببینید. آینه های تعبیه شده در کمد هنگامی که با مبلمان اتاق خواب شما هماهنگی داشته باشند بهترین ظاهر را دارند. برای دید بهتر، آینه را روی کمد با ارتفاع کمتر نصب کنید.

بهترین آینه برای خانه

اشکال آینه

شکل های آینه راهی عالی برای ایجاد شخصیت و جذابیت بصری به اتاق ها هستند. آینه های گرد و مستطیل ساده، همه کاره و سبک هستند، اما شما فقط به این دو گزینه محدود نمی شوید. ظرافت آینه های گرد به ویژه در طرح های طراحی معاصر یا مدرن به خوبی کار می کند، در حالی که آینه های مستطیلی بر ارتفاع یا عرض اتاق تمرکز می کنند.

شکل های دیگر شامل آینه های قوسی است که برای فضاهای کوچک و اتاق های بدون پنجره عالی هستند. هنگامی که شما آینه ای می خواهید که بیانیه ای داشته باشد و یک عنصر تزئینی را ارائه دهد، آینه آفتاب سوخته راهی برای رفتن است. این یک موتیف تزئینی است که به هر اتاق در خانه شما، به خصوص ورودی شما، جذابیت می بخشد. سایر اشکال هندسی، مانند هشت ضلعی، شش ضلعی و الماس، نیز نکات جالبی را اضافه می کنند.

اندازه های آینه

آینه ها می توانند کارهای زیادی برای یک اتاق انجام دهند. آینه های بزرگ در اتاق های کوچک توهم فضا را ایجاد می کنند یا به سادگی زیبایی را اضافه می کنند. هرچه آینه بزرگتر باشد، فضا بزرگتر به نظر می رسد. آینه ها چه گرد، چه مستطیل یا شکل دیگر، بر اساس ارتفاع به چهار اندازه اصلی دسته بندی می شوند:

 • کوچک : 16 اینچ یا کمتر
 • متوسط : بین 16 تا 30 اینچ
 • بزرگ : بین 30 تا 50 اینچ
 • اندازه بزرگ : 50 اینچ یا بیشتر

مواد قاب آینه

قاب آینه اتصالی است که آینه را احاطه کرده است. این قاب در انواع مواد موجود است از جمله شیشه ، که ظاهری تمیز ایجاد می کند. این قاب رنگ زیبایی شناختی را برای کل آینه ایجاد می کند. با این حال، آینه های بدون قاب یک انتخاب محبوب هستند. آنها از آینه های قاب دار سبک تر و همه کاره هستند و می توانید به راحتی آنها را با هر فضایی در خانه خود ترکیب کنید. آینه های بدون قاب معمولا دارای لبه های صیقلی یا اریب هستند .

سایر گزینه های محبوب قاب آینه عبارتند از:

 • چوب که ظاهری سنتی ارائه می دهد
 • پلاستیک، که در مجموعه ای از طرح ها، رنگ ها و پرداخت ها موجود است
 • فلز که ظاهری شاهانه و صیقلی دارد

سبک های آینه ای

در حالی که اندازه یک آینه نقش مهمی در سبک آن ایفا می کند، زیبایی شناسی کلی آینه که شامل قاب می شود نیز نقش مهمی دارد. یک آینه شیک راهی برای وارد کردن شخصیت شما به اتاق و ایجاد یک اثر تزئینی است. آیا می خواهید آینه مرکز توجه باشد؟ یا شاید به آن نیاز داشته باشید که با دکور ترکیب شود و در عین حال یک بیانیه ظریف را ایجاد کنید. شاید شما فقط به آینه برای عملکرد آن نیاز داشته باشید. برای انتخاب بهترین آینه برای خانه، هر سبکی که می خواهید، آینه ای متناسب با خانه شما وجود دارد.

آینه‌های سنتی ، مانند آینه‌های گرد یا مربع، ظاهری جاودانه را ارائه می‌کنند که با فضای داخلی ترکیب می‌شود تا ظرافتی کم‌رنگ داشته باشد. برای داشتن حسی به روز، یک آینه مدرن و امروزی برای لمس پیچیدگی ساده برای هر فضایی اضافه کنید. آینه‌های روستایی انتخاب‌های قابل توجهی هستند که معمولاً از روکش‌های فرسوده استفاده می‌کنند تا حسی روستایی را به هر اتاقی ببخشند. سبک‌های دیگر عبارتند از آینه‌های متاثر از جهانی، که دارای رنگ‌های جسورانه و طرح‌های عجیب و غریب هستند که فضای شما را با لمسی بوهمیایی روشن می‌کنند، و آینه‌های انتقالی که ترکیبی متعادل از سبک‌های معاصر و سنتی را ارائه می‌دهند.

روش های مختلف استفاده از آینه

 • هنگامی که یک آینه روبروی پنجره قرار می گیرد، نور طبیعی را منعکس می کند، توهم پنجره دیگری را ایجاد می کند و نور را به فضاهای تاریک اتاق می آورد.
 • قرار دادن آینه بالای شومینه، میز کنسول یا سایر مبلمان تکمیل کننده و به تقارن اتاق می افزاید.
 • آینه می تواند با افزودن یک عنصر کاربردی یا تزئینی به اتاق و همچنین با پنهان کردن عیوب روی دیوار، کار مضاعف انجام دهد.
 • خوشه‌بندی آینه‌ها با اندازه‌های مختلف روشی شیک برای ایجاد یک نقطه کانونی است که اتاق را زیباتر می‌کند.
 • از آینه ها به عنوان آثار هنری استفاده کنید. به دنبال آینه‌هایی باشید که تصاویری با وضوح بالا روی شیشه‌های سکوریت یا مربع‌های آینه‌ای که در طرح کاشی افست چیده شده‌اند چاپ شده‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید