چگونه آینه مناسب برای دیوار خود انتخاب کنید؟

چگونه آینه مناسب برای دیوار خود انتخاب کنید؟

توسط جولای 8, 2023

انتخاب آینه مناسب برای دیوار

آینه ها یکی از سریع ترین راه ها برای تغییر حس فضا هستند. آینه های بزرگ را می توان به گونه ای قرار داد که نور طبیعی را منعکس کند و فضا را روشن تر کند. همچنین می توان از آنها برای ایجاد فضای کوچک بسیار بزرگتر استفاده کرد. آینه‌های کوچک می‌توانند جذابیت را به شما اضافه کنند و به عنوان لهجه‌های منحصربه‌فرد عمل کنند. و البته، آینه ها نقش مهمی ایفا می کنند که ما هر روز آماده می شویم.  چه به دنبال یک آینه حمام یا یک آینه بلند و بزرگ برای باز کردن یک فضا باشید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه آینه مناسب برای دیوار خود انتخاب می کنید. انتخاب یک آینه خیلی کوچک باعث می شود آینه گم شده و در فضا احساس ناخوشایندی پیدا کند. از طرف دیگر، انتخاب یک آینه بیش از حد بزرگ می تواند آینه را حجیم یا قدرتمند جلوه دهد. و سپس باید شکل، سبک و حتی اتاقی که آینه در آن آویزان می شود را در نظر بگیرید. قبل از انتخاب آینه همه عوامل کلیدی را در نظر بگیرید تا بتوانید گزینه ای را پیدا کنید که برای هدف، فضا و سبک شما مناسب است.

با اندازه آینه شروع کنید

انتخاب آینه مناسب برای دیوار با اندازه ایده آل کلید هر فضایی است. آینه ای که برای دیواری که به آن آویزان می کنید خیلی بزرگ یا کوچک باشد، تناسبات اتاق را به هم می زند. بنابراین، چگونه آینه با اندازه مناسب را انتخاب می کنید؟ شما باید با درک اندازه فضایی که با آن کار می کنید شروع کنید و سپس قطعات موجود را در نظر بگیرید.

مطالب مرتبط:  صحنه سازی خانه خود با آینه برای بزرگتر کردن فضا

هنگام کار با دیوار آینه ای، اندازه آینه ای را انتخاب کنید که دیوار را تحسین کند. یک دیوار باز و بزرگ، آینه‌ای یا مجموعه‌ای از آینه‌ها را در خود جای می‌دهد که نمایشگر بزرگ‌تری را تشکیل می‌دهند. هنگام نصب آینه به دیوار با قطعات مبلمان، همیشه آینه را کوچکتر از مبلمان نگه دارید.

این قانون را در نظر داشته باشید: آینه ای که حدود دو سوم تا سه چهارم عرض مبلمان باشد، اندازه مناسبی است. آینه کوچکتر یا بزرگتر از این نامتناسب به نظر می رسد. این امر در مورد مبلمان ورودی، مانند میزهای کنسول یا نیمکت ها، یا برای قطعات اتاق نشیمن، مانند مبل یا کاناپه صدق می کند.

استثنا در این قانون اندازه آینه زمانی است که یک آینه را بالای روشویی حمام قرار می دهید. هنگام انتخاب آینه برای حمام، آینه اغلب با عرض روشویی مطابقت دارد یا فقط چند اینچ باریک تر است. از آنجایی که آینه برای اهداف متفاوتی در این اتاق استفاده می شود، آینه بزرگتر احساس طبیعی می کند. با این حال، مطمئن باشید که آینه هرگز از روشویی خارج نمی شود.

اگر در حال اضافه کردن آینه به یک دیوار باز بدون مبلمان در امتداد دیوار هستید، مهم است که هدف آینه را مشخص کنید. بهتر است آینه ای تقریباً به اندازه سایر تصاویر یا آثار هنری اطراف انتخاب کنید.

از طرف دیگر، اگر قرار است آینه یک نقطه کانونی باشد، همانطور که اغلب در اتاق نشیمن یا دفتر اتفاق می افتد، باید آینه ای را انتخاب کنید که اندازه آن بزرگتر از عکس های اطراف یا آویزهای دیواری باشد. این کار توجه را به آینه جلب می کند و آن را همانطور که قصد داشتید برجسته می کند.

آینه مناسب برای دیوار

اشکال آینه ای که باید برای هر اتاق در نظر بگیرید

هنگامی که اندازه آینه خود را تعیین کردید، باید شکل آن را در نظر بگیرید. این دوباره به آنچه آینه استفاده می شود و آنچه آینه باید انجام دهد برمی گردد.

مطالب مرتبط:  راهنمای کامل آینه های دیواری زیبا - جنبه ها، طرح ها و ایده ها

حمام 

به هنگام انتخاب آینه برای حمام، مطمئن شوید که آینه فضای زیادی برای دید دارد. برای آینه روشویی معمولاً از اشکال بزرگ مستطیلی یا بیضی استفاده می شود. آینه های مستطیل شکل ساختار یافته تر و حس سنتی را ارائه می دهند، در حالی که آینه های بیضی شکلی از ظرافت می بخشند. آینه های مربعی نیز گاهی اوقات انتخاب می شوند که به حمام حس امروزی می بخشد. به خاطر داشته باشید که از آنجایی که آینه های حمام عملکرد را بر فرم ترجیح می دهند، شکل های معمولی آینه بهتر از آینه هایی هستند که اشکال منحصر به فردی دارند.

آینه  تمام قد را که در حمام یا کمد ارائه می دهند نیز بسیار کاربردی هستند. آنها معمولاً از نظر طراحی ساده هستند و دارای امتیاز اضافی بازتاب هر نور موجود در فضایی هستند که اغلب در نور طبیعی محدود است.

اتاق نشیمن، اتاق خواب، دفاتر

آینه هایی که به عنوان نقاط کانونی در اتاق نشیمن، اتاق خواب یا دفاتر اضافه می شوند، در اشکال هندسی منحصر به فرد یا حتی به عنوان مجموعه ای از آینه ها عالی به نظر می رسند. این جذابیت بصری و سبک را به اتاق اضافه می کند. این فضای بیشتری را برای خلاقیت در هنگام انتخاب آینه فراهم می کنند، به استثنای اتاق خواب که ممکن است از یک آینه قدی برای بررسی لباس استفاده شود.

ناهارخوری

یک آینه در اتاق ناهارخوری یک افزودنی زیبا است. نه تنها به تکمیل ظاهر اتاق کمک می کند، بلکه می تواند فضا را روشن کند و نور را از یک وسایل یا پنجره منعکس کند. شکل آن بر اساس پیکربندی اتاق و وسایل روشنایی و وسایل موجود تعیین می شود، اما آینه های گرد، مربع یا مستطیل همگی انتخاب های عالی هستند. علاوه بر این، آینه ای با شکل غیرمعمول یا مجموعه ای از آینه های کوچکتر می تواند جذابیت بصری را به فضا اضافه کند، زیرا معمولاً برای یک هدف کاربردی به آنها اعتماد نمی شود.

مطالب مرتبط:  آینه آنتیک چیست؟

راهرو، ورودی

یک آینه راهرو یا ورودی اغلب برای افزودن جلوه ای خوشایند و روشن کننده انتخاب می شود. وقتی صحبت از شکل این نوع آینه به میان می آید، معمولاً بهتر است آینه ای را انتخاب کنید که با فضایی که در آن آویزان است همخوانی داشته باشد که اغلب به یک آینه مستطیلی منتهی می شود که چشم را کشیده و نور را به داخل راهرو یا از طریق آن منعکس می کند. راهرو همین اثر را می‌توان با مجموعه‌ای از آینه‌هایی که نور را منعکس می‌کنند و چشم را هدایت می‌کنند، به دست آورد، به شرطی که هنگام بیرون رفتن از در به آینه‌ها برای ظاهری کاربردی و لحظه آخری تکیه نکنید.

بهترین شکل آینه در اتاق

حمام: مستطیل، بیضی، مربع

اتاق نشیمن: هندسی، خوشه ای، مستطیلی

اتاق خواب یا دفتر: هندسی، خوشه ای، مستطیلی

اتاق غذاخوری: هندسی، گرد، مربع، مستطیل، خوشه ای

راهرو، ورودی: خوشه، مستطیل شکل

سبک آینه را متناسب با فضای خود انتخاب کنید

علاوه بر اندازه و شکل، سبک آینه شما تأثیر زیادی بر نحوه نمایش آینه بر روی هر دیواری دارد. هنگام در نظر گرفتن سبک، نوع قاب و جنس آن بسیار مهم است. قاب آینه ها اغلب از چوب یا فلز ساخته می شوند، اما برخی از آنها از کاشی، شیشه یا قطعات موزاییک ساخته می شوند. هنگام تصمیم گیری در مورد سبک آینه، نگاهی به فضای خود بیندازید و آینه ای را انتخاب کنید که سبک اتاق را تحسین کند.

به عنوان مثال، یک آینه تمیز و با تراش فلزی که در یک حمام شیک و مدرن قرار می‌گیرد، خیره‌کننده به نظر می‌رسد، اما همان آینه در حمام خانه‌ای روستایی، بی‌موقع به نظر می‌رسد. یک آینه قوسی با جزئیات فلزی منحصر به فرد در یک فضای سنتی کاملاً در خانه به نظر می رسد، در حالی که یک آینه دایره ای با قاب چوبی آسیب دیده اینطور نیست.

برای خرید آینه در اصفهان با در نظر گرفتن این فاکتورهای کلیدی و در نظر گرفتن اندازه، شکل و سبک، قادر خواهید بود آینه ای مناسب برای هر فضایی پیدا کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید