آینه آنتیک چیست؟

آینه آنتیک چیست؟

توسط آوریل 17, 2023

آینه آنتیک

آیا به این فکر کرده اید که یک آینه آنتیک برای نگهداری در خانه خود تهیه کنید؟ در کودکی مادربزرگم یک آینه عتیقه و یک پد آینه نازک داشت. دیدن برخی از طرح های عتیقه ای که ممکن است در طول زندگی مان نتوانسته ایم ببینیم بسیار عالی است. اگر می خواهید کمی ظاهر سنتی و کلاسیک به خانه خود اضافه کنید، انواع بسیاری از آینه های عتیقه وجود دارد که هنوز هم می توانید پیدا کنید.

تاریخچه آینه های آنتیک

در ابتدا به آینه های عتیقه «شیشه های زیبا» می گفتند. آینه های عتیقه اولین بار در اوایل قرن شانزدهم ساخته شدند. این فرآیند دارای محدودیت هایی بود، بنابراین در آن زمان تنها ورق های منفرد برای ساخت آینه ساخته می شدند. در قرن 18، آینه های بزرگتر با صفحات با کیفیت بهتر ساخته شدند. این امر راه را برای طرح‌های آینه‌های دکوراتیو بیشتر برای یافتن راه خود به خانه‌ها هموار کرد.

آیا می دانستید که سال ها پیش آینه های عتیقه بازیافت می شدند؟ بازیافت فرآیندی نیست که ما امروزه از آن استفاده می کنیم. اشکال بازیافت در قرن 18 آغاز شد. از آنجایی که کارخانه های انگلیسی نمی توانستند صفحات آینه بزرگ تولید کنند و مالیات های سنگینی از خارج وجود داشت، این امر بر توسعه آینه های ساخته شده در بریتانیا تأثیر گذاشت. به عنوان راهی برای فرار از مالیات و آوردن آینه از فرانسه، آنها شروع به بازیافت آینه های قدیمی کردند. بازیافت آینه های قدیمی تا اواخر قرن هجدهم ادامه یافت، زمانی که آینه های بزرگتر با قاب های سبک تر ساخته شدند. در اوایل قرن نوزدهم، آینه های کوچک عتیقه مانند آینه محدب محبوبیت زیادی پیدا کردند. آینه‌های محدب برای اتاق‌های غذاخوری ساخته می‌شدند تا پیشخدمت‌های آن زمان می‌توانستند منظره‌ای از میز ناهار خوری داشته باشند تا ببینند چه زمانی به غذا، نوشیدنی یا غذاهای آماده روی میز شام نیاز است.

آینه آنتیک

آینه عتیقه دستی

در اواخر دهه 1800، آینه های دستی به یکی از وسایل ضروری در هر خانه ویکتوریایی تبدیل شده بود. یک آینه دستی را می توان از شیشه های برش دستی که از نقره یا برنج ساخته شده است، درست کرد. در کشورهای دیگر، آینه های دستی با پشت چینی رایج شد. مصریان باستان از فلزاتی مانند نقره، برنز و مس آینه می ساختند. اولین آینه سازان تا زمانی که انعکاس خود را دیدند، ورقه مسطح اسپکولوم را داشتند. از آنجایی که ساخت آینه های دستی بسیار دشوار بود، در آن زمان فقط افراد نخبه آینه دستی داشتند. اولین آینه شیشه ای در صیدا در لبنان معرفی شد. آینه های گرد سه اینچ قطر داشتند و انعکاس واضحی نداشتند. آینه های دستی در اروپا و امپراتوری روم رایج شد.

مطالب مرتبط:  دیوارهای خالی خود را با آینه های موزائیک زنده کنید

آینه عتیقه ایستاده

این گزینه سال ها پیش بود، زمانی که زنان در خانه های ویکتوریایی خود آماده می شدند. آینه های قدی یکی از رایج ترین انواع آینه بوده و هستند که می توانید خود را در دید کامل ببینید.

آینه عتیقه توالت

آینه های روشویی در اصل بیشتر برای تزئین طراحی شده بودند تا برای استفاده. آینه های روشویی در اواخر دهه 1600 ساخته شدند و در دهه 1700 آینه هایی با کشوهای پایین تر در دسترس قرار گرفتند.

سینی آینه عتیقه

سینی آینه سینی کوچکی است که داخل آن یک آینه قرار دارد و برای نگهداری وسایل زنانه مانند عطر، لوسیون و برس طراحی شده است. از این سینی ها می توان به عنوان دکوراسیون اصلی در اتاق های غذاخوری نیز استفاده کرد.

آینه عتیقه باروک

آینه آنتیک باروک در قرن هفدهم ساخته شده و دارای روکش نقره یا طلا است. اغلب در این آینه مدل های خاصی با طرح هایی مانند گل، برگ، میوه و زوایای دیگر پیدا می کنید.

آینه عتیقه به سبک گرجی

آینه های آنتیک به سبک گرجستان از اواسط دهه 1800 آینه های رایجی بوده است. طرح هایی که بیشتر در این سبک پیدا کردید منجوق و طومار بود.

آینه عتیقه Regency

در دوران Regency در دهه 1800، آینه‌های Regency رایج شدند و به شکل‌های بیضی یا مستطیلی ظاهر شدند. آنها اغلب دارای گل، قاب ستونی و قرنیز بودند.

آینه عتیقه روکوکو

آینه های عتیقه روکوکو از اوایل دهه 1800 رایج شده اند.با این سبک قاب هایی به اشکال مختلف به آینه اضافه می کنید. چیزهایی مانند پرندگان، برگ ها، گل ها و صدف ها را می بینید. سبک روکوکو بیشتر بیضی یا مستطیل شکل بود. این آینه ها اغلب نقاشی هایی در پشت داشتند.

مطالب مرتبط:  آینه دودی

چگونه قدمت و ارزش آینه آنتیک خود را تعیین کنیم؟

اگر در حال حاضر یک آینه عتیقه در خانه خود دارید یا آن را در یک مغازه عتیقه فروشی می بینید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چند قدمت دارد. برخی از آینه های عتیقه در شرایط عالی هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است سایش معمولی داشته باشند یا آسیب بیشتری ببینند. اگر یکی از آن ها را در خانه خود داشته اید، ممکن است هرگز به این فکر نکرده باشید که چقدر قدیمی می شود. باور کنید یا نه، راهی برای تعیین سن آینه های عتیقه وجود دارد. این امر مستلزم بازرسی فیزیکی آینه است، برای تعیین قدمت و ارزش آینه از مشاوره حرفه ای استفاده کنید. در بیشتر موارد، شباهت هایی بین سن و ارزش آینه وجود دارد.

آینه هایی که احتمالاً در قرن بیستم ساخته شده اند به اندازه آینه ای که در دهه 1800 ساخته شده است ارزش ندارند. تعیین زمان ساخت آینه اولین قدم در تعیین ارزش واقعی آن خواهد بود. قبل از یافتن پاسخ، باید تا حد امکان اطلاعات جمع آوری کنید.

با گذشت زمان، جیوه پشت آینه دست ساز شکسته و اکسید می شود. این به ظاهر آینه، نقاط خالدار تصادفی روی سطح و لبه ها را می دهد. رنگ شیشه می تواند سن آینه را نیز تعیین کند. آینه قدیمی ممکن است زرد یا خاکستری به نظر برسد. اگر آینه شما بدون رنگ است، می تواند به این معنی باشد که آینه مدرن است یا شیشه قبلاً تعویض شده است. در هر صورت، می تواند بر ارزش آینه تأثیر بگذارد.

دومین کاری که می توانید انجام دهید این است که پشت آینه را بررسی کنید. اکثر آینه های آنتیک به جای کاغذ دارای پشتی چوبی هستند. باید پشت را بررسی کنید تا ببینید آیا تا به امروز میخ یا پیچی وجود دارد یا خیر. سپس به بست ها در آینه نگاه کنید. آینه های آنتیک مدرن گیره های نامنظمی ندارند. در نهایت باید به پشت آن نگاه کنید تا ببینید آینه برچسب خاصی دارد یا از کجا ساخته شده است.

مطالب مرتبط:  برای ایجاد ظاهری عالی، یک آینه آرایش خوب بخرید

وضعیت قاب نقش بسیار مهمی در تعیین قدمت و ارزش آینه دارد. قاب را برای هر گونه نقص بررسی کنید. با بالا رفتن سن، آینه باید علائم منظمی از ساییدگی و پارگی طبیعی را نشان دهد. فریم های قدیمی تر شامل فلز، چوب جامد یا چوب روکش شده است. همچنین به قاب نگاهی بیندازید که آیا نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد یک بار تعمیر شده است. اگر متوجه تعمیرات واضح یا شلخته شدید، می تواند ارزش آینه را کاهش دهد.

چگونه می توانیم تشخیص دهیم که یک قطعه واقعی است یا تقلبی؟ افراد زیادی هستند که برای کسب سود سعی در کپی برداری از آینه های عتیقه دارند. این کار با تعویض آینه، قاب و حتی سخت افزار انجام می شود.

هر سایت عتیقه معتبری که آینه های مشابه دارد را بررسی کنید و سعی کنید آنها را بررسی کنید. اگر نام خاصی را در مرورگر خود تایپ کنید، می توانید هزاران و گاهی میلیون ها نتیجه جستجو دریافت کنید. برای تعیین سن و سبک آینه به هر عکس نگاه کنید. هنگامی که ایده خوبی از سن و سبک آینه عتیقه خود دارید، از هر کلمه کلیدی توصیفی که ممکن است نتایج جستجوی شما را محدود کند استفاده کنید. علاوه بر تعیین ارزش خود آینه، سایت های عتیقه اغلب از عنوانی برای توصیف آینه ها استفاده می کنند. این توصیفات ممکن است شامل تاریخچه و سن آینه باشد. چندین سایت عتیقه را همراه با سایت های حراج جستجو کنید تا بهترین نتایج را پیدا کنید.

از کجا می توان آینه های آنتیک پیدا کرد؟

ارزش یک آینه عتیقه بسته به شرایط متفاوت است. اینکه کجا یک آینه عتیقه پیدا کنید به بودجه شما و سبک خاصی که به دنبال آن هستید بستگی دارد. برای یافتن آینه‌های مقرون به صرفه، می‌توانید آینه‌های عتیقه را در فروشگاه‌های دستفروشی، بازارهای کوچک و حتی فروش‌های املاک پیدا کنید. حراج ها راه بهتری برای یافتن آینه های عتیقه هستند، اگرچه ممکن است لازم باشد در مورد بودجه خود انعطاف پذیر باشید زیرا برخی بسته به سن و ارزش آنها ممکن است گران باشند. عتیقه فروشی ها بهترین انتخاب از اقلام را ارائه می دهند، از اقلام مقرون به صرفه گرفته تا اقلام گران قیمتی که ارزش خرید دارند. می توانید آینه های عتیقه را به صورت آنلاین خریداری کنید. اگرچه این گزینه می تواند خطرناک باشد زیرا نمی توانید وضعیت دقیق آینه را ببینید یا اگر در فروش قانونی است، همیشه هنگام خرید آنلاین مراقب باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید