آینه آبی

آینه آبی

توسط می 10, 2023

رنگ آبی یکی از رنگ هایی است که بسیار پرطرفدار است، استفاده از آینه آبی در دکوراسیون سفید، سرمه ای یا آبی جلوه ای منحصر به فرد ایجاد می کند. این رنگ باعث افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت افراد و همچنین ایجاد آرامش در محیط می شود. استفاده از رنگ آبی محیط را بزرگتر نشان می دهد و امکان هماهنگی این رنگ با رنگ های دیگر بسیار زیاد است. با استقبال روزافزون از هنر دکوراسیون داخلی، طراحان از انواع مختلف شیشه و آینه های رنگی برای ایجاد تاثیر بیشتر بر محیط استفاده می کنند.

برای ساخت شیشه و آینه رنگی، رنگ های مورد نظر را به سطح بازتابنده آینه اضافه می کنند و در نهایت انعکاس نور از آن باعث رنگی شدن شیشه یا آینه می شود. این نوع آینه ها نیز کاملا تمیز و صاف بوده و با توجه به کاربردها و سلیقه های مختلف ساخته می شوند. در بین آینه های رنگی، آینه آبی یکی از نمونه های پرطرفدار است که در اشکال مختلف برای ایجاد ظاهری جذاب و شیک در دکوراسیون داخلی استفاده می شود. در فضای دکوراسیون داخلی امروزی، آینه ابزاری ایده آل برای ایجاد محیطی کاربردی و متعادل همراه با جلوه های بصری جذاب است.

کاربرد آینه آبی در فضای داخلی ساختمان

در زیر مهمترین تاثیرات استفاده از آینه آبی در فضای داخلی ساختمان را بیان خواهیم کرد:

عمق دادن به محیط

لازم به ذکر است که آینه در هر محیطی مانند دیوارها، سقف ها، ستون ها و حتی آینه های مورد استفاده در معماری سنتی به محیط ابعاد می بخشد و در ایجاد عمق موثر است. بنابراین فضا را گسترده تر و بازتر نشان می دهد.

نما دادن و پوشاندن معایب محیط

به کمک آینه آبی می توان ایرادات و عیوب فضا را پنهان کرد و یا از دقت روی آن جلوگیری کرد. برای مثال می توان از آینه برای پوشاندن دیوار، ایجاد فضای انبار مانند در پشت آن، پوشاندن شیب یا شیب سقف و … استفاده کرد. علاوه بر این، برای ایجاد مرکزیت و مرکز اتاق، آینه ایده آل در نظر گرفته می شود.

تلقین حس در محیط

اجرای آینه های بزرگ و بلند بر روی دیوارهای حساس، حس مجلل و هیجان را به افراد منتقل می کند. یا در مغازه ها و محیط های ورزشی باعث افزایش انگیزه و تمرکز می شود. به طور کلی، آینه در محیط های مختلف می تواند احساسات متفاوتی را برانگیزد که با اشیاء مورد استفاده سازگار است.

مطالب مرتبط:  حکاکی روی آینه

استفاده از آینه آبی برای نورپردازی

اگر در مورد دکوراسیون داخلی جستجوی ساده داشته باشید، متوجه خواهید شد که آینه ابزاری کاربردی برای ایجاد نور در فضایی است که از نور مناسبی بهره نمی برد یا پنجره نور کافی را به داخل نمی آورد. با قرار دادن آینه در مقابل منبع نور می توانید روشنایی فضا را دو برابر کنید.

مزایای آینه آبی

همانطور که گفته شد استفاده از آینه ها در صورت اساسی بودن می تواند در ایجاد فضایی دلنشین و مناسب موثر باشد. در این میان استفاده از رنگ آبی در آینه و چیدمان داخلی مزیت های منحصر به فردی دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های آینه آبی، نشان دادن فضای وسیع تر است، زیرا خاصیت رنگ آبی در درخشندگی و عمق آن است. از طرفی این رنگ می تواند با رنگ های مختلف و تزیینات مختلف همخوانی داشته باشد اما باید در ترکیب با تناژهای سفید یا آبی استفاده شود که جذابیت بسیار بیشتری خواهد داشت.

خرید آینه آبی

برای خرید آینه آبی کافی است به فروشگاه های معتبری که دارای نشان اعتماد الکترونیکی هستند مراجعه کنید. در این فروشگاه می توانید بهترین و با کیفیت ترین آینه های آبی را تهیه کنید. معمولا کسانی که قصد خرید آینه آبی را دارند می خواهند یک دکوراسیون منحصر به فرد و فوق العاده بسازند.

قیمت آینه آبی

آینه آبی معمولا در اندازه های خاصی به فروش می رسد و برای آینه کنسول استفاده می شود. البته هستند افراد با سلیقه ای که از آینه آبی برای انعکاس قسمت های خاصی از ساختمان استفاده می کنند. معمولا قیمت آینه آبی با توجه به ابعاد، اندازه و ضخامت آن تعیین می شود. قیمت آینه آبی به عواملی مانند سازنده، ضخامت و … بستگی دارد.

مدل هایی با آینه آبی

رنگ آبی را می توان خیلی راحت با رنگ های دیگر هماهنگ کرد و می توانید از هر رنگی در کنار رنگ آبی استفاده کنید. این رنگ استرس و اضطراب شما را از بین می برد و حال شما را خوب می کند. افرادی که از آینه آبی استفاده می کنند ممکن است بر این باور باشند که این رنگ باعث ایجاد آرامش در زندگی می شود.
به طور کلی آینه رنگی را می توان در انواع مختلفی ساخت اما در حال حاضر انواع به روز و جذاب آینه آبی در بازار وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • آینه آبی سه بعدی
 • آینه آنتیک آبی
 • آینه آبی پازلی
 • آینه آبی با نورپردازی مخفی
 • آینه آبی لمسی
 • آینه آبی حکاکی شده
 • آینه آبی ریموتی
مطالب مرتبط:  برای افزودن ظرافت، آینه ورق نقره ای درخشان را در خانه نمایش دهید

شاید در گذشته استفاده از آینه آبی چندان مرسوم نبود، اما اکنون از این نوع آینه برای داشتن دکوراسیونی منحصر به فرد استفاده می کنند. رنگ آبی یکی از پرطرفدارترین رنگ هاست و استفاده از آینه آبی در دکوراسیون سفید، سرمه ای یا آبی جلوه ای منحصر به فرد ایجاد می کند. این رنگ باعث افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت افراد می شود و باعث ایجاد آرامش در فضا می شود، استفاده از رنگ آبی فضا را بزرگتر نشان می دهد و قابلیت ترکیب این رنگ با رنگ های دیگر بسیار بالاست. با توجه روزافزون به هنر دکوراسیون داخلی، طراحان به استفاده از شیشه های رنگی و آینه در سبک های مختلف روی آوردند تا فضا را بیشتر نمایان کنند. برای تولید شیشه و آینه رنگی، رنگ های مورد نظر به پوشش بازتابنده آینه اضافه می شود و انعکاس نور حاصل از آن باعث رنگی شدن شیشه یا آینه می شود. این نوع آینه ها کاملا شفاف و صیقلی بوده و با توجه به کاربردها و سلیقه های مختلف ساخته می شوند. در بین آینه های رنگی، آینه آبی یکی از نمونه های پرطرفدار است که در اشکال مختلف برای ایجاد جلوه ای زیبا و شیک در طراحی داخلی استفاده می شود. در ادامه تا حد امکان به آینه آبی نگاه خواهیم کرد.

آینه آبی

نقش آینه آبی در دکوراسیون داخلی

در دنیای مدرن طراحی داخلی، آینه ابزاری مناسب برای ایجاد فضایی کاربردی و متعادل با جلوه های بصری زیبا است. در زیر به مهم ترین اثرات استفاده از آینه در فضای داخلی ساختمان اشاره می کنیم.

عمق بخشیدن به فضا

جالب است بدانید که نصب آینه در هر فضایی مانند دیوار، سقف، ستون و حتی آینه به کار رفته در معماری قدیم باعث ابعاد فضا می شود و در عمق بخشیدن موثر است. بنابراین، محیط را بزرگتر و بازتر نشان می دهد.

تزئین و پنهان کردن عیوب فضا

با استفاده از آینه می توانید عیوب محیط را پنهان کنید یا از تمرکز بر روی آن اجتناب کنید. به عنوان مثال می توان از آینه برای پوشاندن دیوار، ایجاد فضای ذخیره سازی در پشت آن، پوشش سقف شیبدار یا مورب و غیره استفاده کرد. علاوه بر این، آینه گزینه مناسبی برای ایجاد نقطه کانونی و مرکز اتاق است.

ایجاد حس در فضا

نصب آینه های بزرگ و بلند بر روی دیوارهای استراتژیک حس عظمت و هیجان را به افراد می دهد. یا در مغازه ها و اماکن ورزشی باعث افزایش انگیزه و توجه می شود. به طور کلی یک آینه در مکان های مختلف با توجه به اشیاء مورد استفاده می تواند احساسات متفاوتی را برانگیزد.

استفاده از آینه برای نورپردازی

اگر به دنبال طراحی داخلی هستید، متوجه خواهید شد که ایجاد نور در محیطی که فاقد نور مناسب یا ورودی نور مانند پنجره، آینه است، ابزار مفیدی است. با قرار دادن آینه در مقابل منبع نور می توان روشنایی را چندین برابر افزایش داد.

مطالب مرتبط:  آینه طلایی

مزایای آینه آبی

همانطور که گفته شد استفاده از آینه در صورت اساسی می تواند در ایجاد محیطی دلپذیر و مناسب موثر باشد. در این میان استفاده از رنگ آبی در آینه ها و دکوراسیون داخلی مزیت های منحصر به فردی دارد. یکی از بارزترین ویژگی های آینه آبی بزرگتر نشان دادن محیط است، زیرا رنگ آبی به درخشندگی و عمق آن معروف است. از طرفی این رنگ قابلیت هماهنگی با رنگ ها و انواع سبک های دکوراسیون را دارد اما بهتر است در ترکیب با تناژهای سفید یا آبی استفاده شود که بسیار موفق تر خواهد بود.
از نظر روانشناسی استفاده از این رنگ دارای اثرات شخصی است که شامل موارد زیر می شود:

 • تقویت عزت نفس
 • از تنش و استرس جلوگیری کنید
 • افزایش خلاقیت
 • ایجاد صلح و ثبات

از آینه آبی در چه مکان هایی استفاده کنیم؟

حالا که نقش آینه در طراحی داخلی را مشخص کردیم، باید بررسی کنیم که کدام مکان های مناسب در خانه برای قرار دادن آینه است. البته باید توجه داشت که امروزه امکان قرار دادن آینه در هر قسمتی از منزل وجود دارد و محدودیتی وجود ندارد.

آینه در اتاق نشیمن

از آینه های آبی می توان در قسمت های مختلف اتاق نشیمن استفاده کرد. این آینه بزرگ و بلند را می توان پشت مبلمان قرار داد تا فضا بزرگتر به نظر برسد. همچنین استفاده از آینه با میز کنسول، بین دو پنجره، پشت میز ناهار خوری، بالای شومینه یا در قفسه کتاب و قفسه ها در کنار قاب های تزئینی مختلف رایج و مناسب است.

آینه در آشپزخانه

در آشپزخانه استفاده از آینه پشت سینک، بین ردیف کابینت ها یا در بدنه کابینت ایده بسیار خوبی است که به روشن تر و بازتر شدن فضای آشپزخانه کمک می کند. همچنین آینه های دکوراتیو با قاب های هندسی زیبا نیز از نظر هنری زیبا جلوه خواهند کرد.

آینه در اتاق خواب و محل کار

نصب آینه در اتاق خواب یکی از مهم ترین عناصر اتاق خواب است که می توان از آن به عنوان درب کمد یا بین تخت و کمد و فضاهای باریک استفاده کرد. معمولاً استفاده از دو آینه بلند و کوچک در اتاق خواب توصیه می شود که هم کاربردی و هم برای روشنایی فضا موثر است. البته بهتر است در اتاق مطالعه از آینه استفاده نکنید تا در تمرکز اختلال ایجاد نشود. آینه های آبی را می توان در سبک های مختلف در قسمت های دیگر خانه مانند سرویس بهداشتی، حمام یا راهرو استفاده کرد.

نتیجه
همانطور که گفته شد استفاده از آینه به عنوان اجزای دیدنی در دکوراسیون منازل و ادارات نقش بسزایی دارد. در این مقاله به طور خاص به آینه های آبی پرداختیم و سعی کردیم نکاتی اساسی برای انتخاب و سفارش آینه ارائه دهیم. به عنوان کلام پایانی اشاره می کنیم که برای سفارش آینه آبی علاوه بر سلیقه و جانمایی فضا باید به قیمت و جنس آینه نیز توجه کرد. قیمت آینه متاثر از جنس آینه یا کیفیت لایه بازتابنده و عواملی مانند قاب آینه و ابعاد آن و همچنین نوع آینه است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید