نحوه نصب آینه دیواری بدون قاب

نحوه نصب آینه دیواری بدون قاب

توسط خرداد 10, 1403

نحوه نصب آینه دیواری بدون قاب

آینه های دیواری بدون قاب جذاب، مدرن و نصب آسان هستند. با آماده سازی و تجهیزات مناسب می توانید به راحتی آن را خودتان نصب کنید. هنگامی که آینه سفارشی زیبای شما از آینه مرادخانی رسید، فقط باید چند کار را برای شروع انجام دهید. ابتدا آینه خود را با دقت در اتاقی که قرار است آن را نصب کنید از بسته بندی جدا کنید. ما از بسته بندی های ویژه ای استفاده می کنیم تا مطمئن شویم آینه شما سالم می رسد. هنگامی که تمام مواد خود را باز کردید، آماده هستید تا دیوارها را برای نصب آینه خود آماده کنید. شیشه و آینه مرادخانی آماده همکاری با شما مشتریان عزیز در آماده سازی سفارش های شما از جمله آینه انواع آینه قدی در اصفهان است.

مواد نصب آینه بدون قاب

مواد نصب آینه بدون قاب

هنگام ثبت سفارش باید موارد لازم برای نصب را سفارش داده باشید. به عنوان مثال، اگر یک آینه بزرگ مستطیلی یا مربعی سفارش می دهید، به ماستیک (چسب مخصوص) و میله های J یا L نیاز دارید. آینه های مربعی و مستطیلی کوچکتر و آینه های گرد/بیضی شکل با گیره های کوچک یا محورهای آینه بزرگتر نصب می شوند. 

ابزارهایی که برای نصب آینه دیواری بدون قاب نیاز دارید

ابزارهایی که برای نصب آینه دیواری بدون قاب نیاز دارید

 • پیچ گوشتی
 • مته
 • چسب ها
 • سمباده
 • گل میخ یاب
 • مرحله
 • دستکش
 • نوار ماسک
 • ماستیک آینه ای (چسب، خریداری شده جداگانه)
 • گیره های تزئینی و روزت نیز برای گوشه ها و قسمت میانی موجود است. (اقلام به صورت جداگانه فروخته می شوند)
 • سخت افزاری مانند گیره یا J-Bars/L-Bars (خریداری جداگانه). به خاطر داشته باشید که از میله های J و L برای پشتیبانی از آینه های بزرگ استفاده می شود. اگر آینه کوچکتری دارید، ممکن است فقط به ماستیک آینه نیاز داشته باشید.
مطالب مرتبط:  آینه ها لوازم جانبی!

آماده سازی دیوار برای نصب آینه

ابتدا منطقه ای را که قرار است آینه خود را نصب کنید اندازه گیری کنید. با مداد روشن، عرض و ارتفاع دیوار را علامت بزنید. 24 ساعت قبل از نصب آینه، با قلم مو روی دیوار پرایمر بزنید. بگذارید یک شب خشک شود. 

پس از خشک شدن آستر را به آرامی سمباده بزنید و آن را با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید تا زباله یا بقایایی باقی نماند. گل میخ ها و یک علامت مداد را در جایی که قسمت پایینی آینه قرار دارد پیدا کنید. آینه خود را اندازه بگیرید و سپس J-Bar یا L-Bar را اندازه بگیرید. J-Bar یا L-Bar را با اره برقی متناسب با عرض آینه ببرید. میله J یا L را با محل های گل میخ روی دیوار خط بکشید و بررسی کنید که آنها در یک خط مستقیم با یک سطح تراز باشند. نوار کانال را با یک پیچ 2 اینچی با استفاده از دریل برقی محکم کنید.

چگونه ماستیک آینه ای را روی آینه خود بمالید

قبل از زدن ماستیک آینه (چسب) به پشت آینه، پشت آینه را با پاک کننده آینه تمیز کنید و بگذارید خشک شود. حتما از یک پارچه میکروفیبر استفاده کنید تا آینه خراشیده نشود یا چیزی باقی نماند. 

هنگام استفاده از ماستیک آینه ای، از مرکز و نه خیلی نزدیک به گوشه ها استفاده کنید. این کار از لکه دار شدن ماستیک فراتر از لبه های آینه جلوگیری می کند.

نوع سخت افزار مورد استفاده برای آینه اریب دار دیواری

تنها تفاوت بین آینه اریب دار و آینه صاف جلا، لبه آن است. لبه های تزئینی آینه اریب در اطراف آینه زاویه دار هستند. از آنجایی که زوایای آن شن شده اند، نسبت به آینه استاندارد کمی نازک تر هستند. هنگام خرید مواد نصب آینه، می‌خواهید تکیه‌گاهی پیدا کنید که کار اریب‌کاری شده را پنهان نکند. نوار L را وارد کنید، سخت‌افزار نصب پشتیبان آینه اریب‌دار، که آینه را روی دیوار صاف نگه می‌دارد و لبه‌ها را به نمایش می‌گذارد.

مطالب مرتبط:  طرح های آینه کاری به صورت جورچین و چیدمان

نوع سخت افزار مورد استفاده برای آینه استاندارد لبه دیوار

برای همه انواع دیگر آینه ها، سیستم پشتیبانی آویزان کانال آینه J-bar کافی است زیرا آینه به طور ایمن در داخل قفل فلزی قرار می گیرد. J-bar همچنین پشتیبانی ساختاری پایینی را برای آینه های دیواری بدون قاب سنگین فراهم می کند. با این حال، برخی از افراد ترجیح می دهند از J-Bar در بالا و پایین آینه برای ظاهری متقارن استفاده کنند. هر دو سخت افزار پشتیبانی از آینه بدون قاب J-Bar و L-Bar در انواع مختلف طراحی شده اند تا دکوراسیون شما را تکمیل کنند. 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید