Blog

آینه کاری

توسط در دسته‌بندی نشده مارس 26, 2022

آینه کاری دیوار و ستون یکی از ایده های جذاب و محبوب دکوراسیون داخلی است که جلوه ویژه ای به فضای داخلی منزل میبخشد که دارای مدل های مختلفت و شیک همراه با انواع آینه ها توسط مجموعه هنر برتر ارائه میشود.

برای تزئین دکوراسیون اخلی منزل از روش ها و ایده های جذاب و جدیدی استفاده میشود که یکی از این ایده ها آیینه کاری منزل میباشد.

آینه کاری دیوار و ستون منزل هم باعث جذابیت بیشتر خانه میشود و هم کاربرد های زیادی در خانه های بزرگ و کوچک دارد.

این خدمات با استفاده از قسمت های کوچک آینه ها به شکل های مختلف صورت می گیرد که معمولاً با اشکال مختلف هندسی و گل و بوته آینه کاری در داخل ساختمان انجام می‌شود.  آینه کاری چیست؟

آینه کاری ایده ای زیبا برای دکوراسیون داخلی منزل است که با چسباندن تکه ها بزرگ و کوچک آینه به شکل های هندسی و گل و بته های زیباست که این هنر زیبا از هنر های ویژه هنرمندان ایرانی در دوره ساسانیان است.

در هنر آینه‌کاری ، هنرمند آینه‌کار با استفاده از شیشه و برش آن به اشکال متنوع، فضایی درخشان و زیبا در بناها می‌آفریند که از بازتاب نور در قطعات بی‌شمار آینه تشعشع، درخشش و زیبایی در تزیینات بناها ایجاد می‌شود و پوششی بسیار مناسب و زیبا برای تزیین بنا از نظر استحکام و دوام است.

در سده 10 هجری قمری آینه از اروپا به ویژه ونیز وارد ایران و در هنگام واردات و جابجایی ، آینه ها در راه میشکستند.در همین زمان بود که هنرمندان ایرانی برای استفاده مفید از قطعات شکسته آینه ها ، از آنها برای این هنر برای دیوار و ستون استفاده کردند.آینه کاری سنتی رابطه تنگاتنگی با معماری داشته است و در کنار هنرهایی چون آجرکاری، گچبری و کاشی کاری در تزیینات داخلی و خارجی بنا مورد استفاده قرار می گرفته است. این هنر بیشتر به شکل آیینه کاری سقف بوده که بر روی مقرنس کاری سردرهای اماکن مختلف پیاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور آینه های رنگی این هنر ماهیت جدیدی در دکوراسیون به دست آورده است تا جایی که این هنر تبدیل به یکی از نمادهای دکوراسیون داخلی مدرن تبدیل شده است.یکی از قدیمی ترین هنرها در تزیین دکوراسیون داخلی می باشد که از دیرباز در ایران برای تزیین کاخ ها، منازل و مساجد به شیوه سنتی استفاده می شده است. این خدمات را هنر ایجاد طرح و نقش با استفاده از قطعات آینه در ابعاد و رنگ های مختلف می توان برشمرد. در گذشته از آینه کاری سنتی به عنوان مهمترین عامل تزیینی در ایجاد یک فضای مجلل معنوی در کاخ ها، آرامگاه ها، مساجد و برخی از خانه های قدیمی استفاده می کردند.

آینه کاری منزل

آیینه کاری منزل یکی از خدمات حساسی است که انجامش نیاز به دانش و مهارت و آموزش های لازم دارد و باید خیلی با دقت انجام شود.

برای این کار را بتوانید انجام دهید باید ابتدا آموزش های لازم را ببینید و بعد از آن با ابزار های مخصوص این تخصص آشنا شوید.

موادی که در این رابطه به کار می‌رود شامل آینه ، چسب یا بنکس می باشد که به آن چسب چوب هم گفته می‌شود و همچنین استفاده از گچ نرم و سیریش در آیینه کاری لازم می باشد. ابزارهایی که در هنر آیینه کاری به کمک شما می آیند شامل یک خط کش چوبی جهت خط اندازی بر روی شیشه ، قلم طراحی و میز زیر دست و الماس آینه بر می باشد و برای نصب آن باید از کاردک استفاده کنید.

همچنین باید انواع طرح و مدل ها را بشناسید و بدانید که هر مدل را از چه جایی باید شروع کنید.

شاید فکر کنید کاری ساده است اما اصلا اینطور نیست و دارای ریزه کاری های زیادی است.

شاید تصور خیلی از افراد بر این باشد آینه کاری منزل این است که آینه های دیواری را با مخ به دیوار بزنید اما آینه دکوراتیو کاملا با آینه دیواری متفاوت است و آینه های مخصوص با طرح های درخواستی همراه با چسب های مخصوص به دیوار میچسبند و مانند نوعی دیوار پوش عمل میکنند و عیب و ایراد های دیوار ها را بر طرف میکنند.

از مزایا اجرای آینه کاری منزل میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تزیین و زیبایی محیط
  • نوردهی بیشتر و پر نور کردن محیط
  • بزرگ جلوه دادن
  • حس آرامش و نشاط
  • پوشش ایراد دیوار
  • افزایش دید نقاط کور
  • ایجاد انگیزه در افراد حاضر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید